Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 22 maja 2022 17:49

altUff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć po 13. biegu meczu Zdunek Wybrzeże z ROW-em Rybnik. Podopieczni Eryka Jóźwiaka w szóstej kolejce eWinner 1. Ligi odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie i dali sobie nadzieję na uratowanie sezonu.


Przed meczem było niezbyt wielu optymistów. Rybniczanie w ostatniej kolejce sprawili niespodziankę i zremisowali w Bydgoszczy. Kibice Zdunek Wybrzeże byli zgodni, że tylko wygrana pozwala mieć nadzieję na utrzymanie, a ewentualna porażka miała oznaczać koniec szans na utrzymanie.

Po pierwszym wyścigu wydawało się, że rację mieli pesymiści. Goście wygrali 5:1. Źle mecz zaczął Jakub Jamróg, a na dystansie po raz kolejny punkty stracił Wiktor Trofimow. Straty błyskawicznie odrobili juniorzy. Kamil Marciniec prowadził od startu, a debiutujący w barwach gdańskiej drużynie w meczu ligowym Miłosz Wysocki wykorzystał błąd Pawła Trześniewskiego. Po chwili kolejne podwójne zwycięstwo dla gdańszczan przywieźli Timo Lahti i Adrian Gała. Podopieczni trenera Jóźwiaka dobrze czuli się w pierwszej fazie meczu i dzięki skutecznej jeździe zawodników zagranicznych, Jensen i Lahti po dwie wygrane, oraz krajowych seniorów Zdunek Wybrzeże po 7. biegu prowadziło 25:17.

Nieco zamieszania zrobiło się po biegu 7.. Początkowo nie miało być równania, które miało mieć miejsce po wyścigu 8. Tymczasem traktory wyjechały na tor. Gdy już zjechały do parku maszyn okazało się, że jednak będzie kosmetyka toru. To zamieszanie jakby wytrąciło gdańszczan z rytmu i goście wygrali dwa biegi zmniejszając straty do 2 punktów (26:28). To był jednak ostatni zryw przyjezdnych.

Od wyścigu dziesiątego indywidualnie biegi wygrywali tylko gdańszczanie, a ponieważ skuteczni byli nie tylko liderzy, ale również Adrian Gała, to podopieczni trenera Jóźwiaka praktycznie zapewnili sobie wygraną po 13. biegu. W biegach nominowanych Zdunek Wybrzeże jeszcze powiększyło rozmiary zwycięstwa, a mogłoby być jeszcze o dwa punkty większe gdyby nie nieporozumienie gdańskiej pary na pierwszym wirażu wyścigu 15.

W gdańskiej ekipie wreszcie tak jak się spodziewano pojechali czterej seniorzy. Rasmus Jensen, Jakub Jamróg i Timo Lahti zakończyli mecz z dwucyfrowym dorobkiem, a z bonusami taki osiągnął również Adrian Gała. Swoje zrobili również gdańscy juniorzy. Jedynym zawodnikiem Zdunek Wybrzeże, który mógł opuszczać stadion smutny mógł być Wiktor Trofimow, który zakończył mecz z dorobkiem 2 punktów.

Pierwsza wygrana w lidze daje nadzieję, że sezon nie będzie stracony. Gdańszczanie zdobyli z ROW-em bezcenne dwa punkty, a przy okazji wygrali w rozmiarach, które dają szansę na zdobycie punktu bonusowego. To dopiero pierwsze punkty Zdunek Wybrzeże, ale na pewno teraz będzie się gdańszczanom jechało łatwiej.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież