Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 22 maja 2022 17:49

altUff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć po 13. biegu meczu Zdunek Wybrzeże z ROW-em Rybnik. Podopieczni Eryka Jóźwiaka w szóstej kolejce eWinner 1. Ligi odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie i dali sobie nadzieję na uratowanie sezonu.


Przed meczem było niezbyt wielu optymistów. Rybniczanie w ostatniej kolejce sprawili niespodziankę i zremisowali w Bydgoszczy. Kibice Zdunek Wybrzeże byli zgodni, że tylko wygrana pozwala mieć nadzieję na utrzymanie, a ewentualna porażka miała oznaczać koniec szans na utrzymanie.

Po pierwszym wyścigu wydawało się, że rację mieli pesymiści. Goście wygrali 5:1. Źle mecz zaczął Jakub Jamróg, a na dystansie po raz kolejny punkty stracił Wiktor Trofimow. Straty błyskawicznie odrobili juniorzy. Kamil Marciniec prowadził od startu, a debiutujący w barwach gdańskiej drużynie w meczu ligowym Miłosz Wysocki wykorzystał błąd Pawła Trześniewskiego. Po chwili kolejne podwójne zwycięstwo dla gdańszczan przywieźli Timo Lahti i Adrian Gała. Podopieczni trenera Jóźwiaka dobrze czuli się w pierwszej fazie meczu i dzięki skutecznej jeździe zawodników zagranicznych, Jensen i Lahti po dwie wygrane, oraz krajowych seniorów Zdunek Wybrzeże po 7. biegu prowadziło 25:17.

Nieco zamieszania zrobiło się po biegu 7.. Początkowo nie miało być równania, które miało mieć miejsce po wyścigu 8. Tymczasem traktory wyjechały na tor. Gdy już zjechały do parku maszyn okazało się, że jednak będzie kosmetyka toru. To zamieszanie jakby wytrąciło gdańszczan z rytmu i goście wygrali dwa biegi zmniejszając straty do 2 punktów (26:28). To był jednak ostatni zryw przyjezdnych.

Od wyścigu dziesiątego indywidualnie biegi wygrywali tylko gdańszczanie, a ponieważ skuteczni byli nie tylko liderzy, ale również Adrian Gała, to podopieczni trenera Jóźwiaka praktycznie zapewnili sobie wygraną po 13. biegu. W biegach nominowanych Zdunek Wybrzeże jeszcze powiększyło rozmiary zwycięstwa, a mogłoby być jeszcze o dwa punkty większe gdyby nie nieporozumienie gdańskiej pary na pierwszym wirażu wyścigu 15.

W gdańskiej ekipie wreszcie tak jak się spodziewano pojechali czterej seniorzy. Rasmus Jensen, Jakub Jamróg i Timo Lahti zakończyli mecz z dwucyfrowym dorobkiem, a z bonusami taki osiągnął również Adrian Gała. Swoje zrobili również gdańscy juniorzy. Jedynym zawodnikiem Zdunek Wybrzeże, który mógł opuszczać stadion smutny mógł być Wiktor Trofimow, który zakończył mecz z dorobkiem 2 punktów.

Pierwsza wygrana w lidze daje nadzieję, że sezon nie będzie stracony. Gdańszczanie zdobyli z ROW-em bezcenne dwa punkty, a przy okazji wygrali w rozmiarach, które dają szansę na zdobycie punktu bonusowego. To dopiero pierwsze punkty Zdunek Wybrzeże, ale na pewno teraz będzie się gdańszczanom jechało łatwiej.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież