Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Buijs: Trzeba więcej od każdej zawodniczki

altRozmowa z Teun Buijsem, trenerem Atomu Trefl Sopot


- Za panem pierwszy miesiąc prowadzenia Atomu Trefla. Jak oceniłby pan ten okres?
Buijs: Pierwszy mecz w Policach był dla nas trudny. Były powody, dla których nam nie wyszedł. Potem było dużo lepiej. Nawet w meczu we Wrocławiu rytm naszej gry był niezły. W ataku zawodniczki nie potrafiły oszukać, zmylić bloku. To jest element który wymaga czasu, doświadczenia. Trzeba zdawać sobie sprawę, że mamy młode zawodniczki w drużynie, które muszą się uczyć. Nie jestem niezadowolony z tego jak drużyna się rozwija. Wystarczy spojrzeć na nasz blok i grę obronną. Musimy jednak kończyć mecze. Na tym poziomie trzeba trochę więcej od każdej zawodniczki. Musimy nad tym pracować.


- W Policach i we Wrocławiu drużyna mogła i powinna wygrać drugie sety, ale nie wykorzystała okazji, co przekładało się na grę w trzecich partiach obu spotkań.
Buijs: To było rozczarowujące. Przegraliśmy dwa sety. W drugim mocno walczyliśmy. Trzeba się z tym pogodzić i dalej walczyć. To jest związane z naszą grą i jakością naszego ataku. To następny krok, który musimy wykonać.


- W tym roku Atom Trefl jest wyrównaną drużyną, w której każda z zawodniczek może być najlepiej punktującą. Nie ma takiej zdecydowanej liderki, taką była przed rokiem Rachel Rourke, która w trudnym momencie mogła by wziąć ciężar gry na swoje barki.

Buijs: Taka jest sytuacja. W poprzednim sezonie był zupełnie inny styl gry w siatkówkę. Teraz musimy go zmienić. Nie możemy grać tak jak z Rachel, bo Rachel nie ma. To wymaga zmian w grze Izy, która musi grać bardziej taktycznie. Również atakujące mają większą odpowiedzialność. To kwestia czasu.


- W kadrze są Brizitka Molnar i Judith Pietersen. Obie niegrają zbyt wiele. Jaka jest tego przyczyna?

Buijs: Na tą chwilę dobrze spisuje się Ania (Podolec - dop. TŁ), poprzednie mecze były lepsze niż ten we Wrocławiu. Jest bardziej doświadczona od Judith. Ania musi się nauczyć radzi sobie z trudnymi sytuacjami, znajdywać dla nich dobre rozwiązania. Rywalizacja z Judith dobrze zrobi obu zawodniczkom. Trenują i walczą o pozycję. Konkurencja jest dobra. Taką samą rywalizację mamy na pozycji przyjmującej. Moim zdaniem mamy cztery dobre zawodniczki na tej pozycji. Każda z nich ma swoje atuty. Najsolidniej w tym momencie prezentuje się Charlotte Leys. Pokazuje się z dobre strony od kilku tygodni. Bardzo dobrą pracę wykonuje Klaudia. Dobrze radzi sobie z trudnymi piłkami obijając ręce rywalek. Kimberly ma pewne problemy z przyjęciem i w tym elemencie musi się poprawić. Brizitka jest tak pośrodku. Potrzebuje czasu na parkiecie. Dostanie go w meczach z Piłą i Łodzią i będzie mogła się wykazać.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież