Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz... Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
wtorek, 21 marca 2023 14:54
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
Z dniem 21 marca 2023 Lechia podjęła decyzję o zakończeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Buijs: Trzeba więcej od każdej zawodniczki

altRozmowa z Teun Buijsem, trenerem Atomu Trefl Sopot


- Za panem pierwszy miesiąc prowadzenia Atomu Trefla. Jak oceniłby pan ten okres?
Buijs: Pierwszy mecz w Policach był dla nas trudny. Były powody, dla których nam nie wyszedł. Potem było dużo lepiej. Nawet w meczu we Wrocławiu rytm naszej gry był niezły. W ataku zawodniczki nie potrafiły oszukać, zmylić bloku. To jest element który wymaga czasu, doświadczenia. Trzeba zdawać sobie sprawę, że mamy młode zawodniczki w drużynie, które muszą się uczyć. Nie jestem niezadowolony z tego jak drużyna się rozwija. Wystarczy spojrzeć na nasz blok i grę obronną. Musimy jednak kończyć mecze. Na tym poziomie trzeba trochę więcej od każdej zawodniczki. Musimy nad tym pracować.


- W Policach i we Wrocławiu drużyna mogła i powinna wygrać drugie sety, ale nie wykorzystała okazji, co przekładało się na grę w trzecich partiach obu spotkań.
Buijs: To było rozczarowujące. Przegraliśmy dwa sety. W drugim mocno walczyliśmy. Trzeba się z tym pogodzić i dalej walczyć. To jest związane z naszą grą i jakością naszego ataku. To następny krok, który musimy wykonać.


- W tym roku Atom Trefl jest wyrównaną drużyną, w której każda z zawodniczek może być najlepiej punktującą. Nie ma takiej zdecydowanej liderki, taką była przed rokiem Rachel Rourke, która w trudnym momencie mogła by wziąć ciężar gry na swoje barki.

Buijs: Taka jest sytuacja. W poprzednim sezonie był zupełnie inny styl gry w siatkówkę. Teraz musimy go zmienić. Nie możemy grać tak jak z Rachel, bo Rachel nie ma. To wymaga zmian w grze Izy, która musi grać bardziej taktycznie. Również atakujące mają większą odpowiedzialność. To kwestia czasu.


- W kadrze są Brizitka Molnar i Judith Pietersen. Obie niegrają zbyt wiele. Jaka jest tego przyczyna?

Buijs: Na tą chwilę dobrze spisuje się Ania (Podolec - dop. TŁ), poprzednie mecze były lepsze niż ten we Wrocławiu. Jest bardziej doświadczona od Judith. Ania musi się nauczyć radzi sobie z trudnymi sytuacjami, znajdywać dla nich dobre rozwiązania. Rywalizacja z Judith dobrze zrobi obu zawodniczkom. Trenują i walczą o pozycję. Konkurencja jest dobra. Taką samą rywalizację mamy na pozycji przyjmującej. Moim zdaniem mamy cztery dobre zawodniczki na tej pozycji. Każda z nich ma swoje atuty. Najsolidniej w tym momencie prezentuje się Charlotte Leys. Pokazuje się z dobre strony od kilku tygodni. Bardzo dobrą pracę wykonuje Klaudia. Dobrze radzi sobie z trudnymi piłkami obijając ręce rywalek. Kimberly ma pewne problemy z przyjęciem i w tym elemencie musi się poprawić. Brizitka jest tak pośrodku. Potrzebuje czasu na parkiecie. Dostanie go w meczach z Piłą i Łodzią i będzie mogła się wykazać.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież