Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Arka chce pokonać biało-zielonych - zapowiedź meczu Olimpia Grudziądz - Arka

Już w najbliższą sobotę o 13:00 na stadionie Olimpii przy ulicy Piłsudskiego w Grudziądzu, gdyńska Arka będzie się starała pokonać miejscową ekipę. Piłkarze z Gdyni niesieni ostatnimi doskonałymi wynikami będą się starali pokonać drużynę niezwykle "popularnego" w Gdyni Tomasza Kafarskiego.Ostatnie wyniki Arki muszą robić wrażenie. Szczególnie pokonanie ekstraklasowej Korony Kielce. Będąca w kryzysie Korona została zmieciona z boiska przez podopiecznych nieobecnego wówczas Sikory. Trener Arki doszkalał się w Białej Podlaskiej w nowej uczelni PZPN, na kursie UEFA Pro. Może będzie dzięki temu miał pomysł na Olimpię?


Na papierze ekipa znad Wisły wygląda bardzo solidnie. Przewija się kilka bardzo znanych nazwisk, z głośną ekstraklasową przeszłością. Marcin Smoliński, była wielka nadzieja Legii, czy ex-Lechiści Maciej Kowalczyk, czy Maciej Rogalski to nie są przypadkowi zawodnicy. Także w tej chwili stanowią o sile tej drużyny. Jednak trzeba oddać, że team Kafarskiego ostatnio tej siły nie pokazuje. Poprzednie ich spotkania to same zawody. Wysoka porażka z GKS, potem jeszcze z Miedzią i Górnikiem. Zawodnicy z Grudziądza muszą być głodni zwycięstw. Jakie warunki na tym trudnym wyjeździe postawi im Arka Gdynia?


Żółto-niebiescy to ekipa, która gra w kratkę przez większą część sezonu. Bardzo dobre mecze z początku sezonu, przeplata bardzo słabymi sprzed kilku tygodni. Gdynianie mają jednak wielki potencjał, co pokazali w ostatnim meczu pucharowym. Nie jest to może drużyna zbudowana za takie pieniądze jak jeszcze kilka lat temu, gdy słyszeliśmy szumne zapowiedzi na przyszłość, ale bardzo rozsądnie dobierana przez prezesa Globisza i sztab szkoleniowy. Jeśli w Grudziądzu pokażą zaangażowanie, jakie oglądaliśmy u nich w ciągu ostatnich kilku tygodni, to nie powinni narobić swoim kibicom wstydu.


Jaki będzie wynik, ciężko określić. Drużyna Kafarskiego ma wielki potencjał, nieprzeciętne umiejętności. Stoi za nimi także stadion i publiczność. Olimpia przegrywa ostatnio mecz za meczem, więc w kolejnym będą chcieli się zrehabilitować. Gdynianie pomimo dziurawej obrony mają wiele atutów. Czyje będzie na wierzchu po meczu? Będziemy, zobaczymy, poinformujemy.


Nasz typ: Padną gole, minimalnym faworytem Olimpia.

Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież