Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Trzeba się uzbroić w cierpliwość

altGdańscy kibice żużla muszą się uzbroić w cierpliwość jeśli chodzi o nazwiska zawodników, którzy będą jeździć w Wybrzeżu. - Kto będzie jeździł w naszej drużynie podamy raczej pod koniec okres transferowego - powiedział nam Andrzej Terlecki, menedżer drużyny.


Już po awansie kibice zaczęli się zastanawiać kto może przyjść do gdańskiej drużyny. Wiadomo, że gdańszczanie chcąc myśleć o pozostaniu w krajowej elicie muszą się wzmocnić. Po ostatnim meczu prezes Robert Terlecki i Tadeusz Zdunek zapowiedzieli, że wzmocnienia będą, ale trzon drużyny, która wywalczyła awans zostanie utrzymany.


Kibice do najcierpliwszych nie należą i chociaż od otwarcia okienka transferowego upłynęło kilka dni (rozpoczęło się 2 listopada) wielu wyraża zniecierpliwienie.


Tegoroczny okres transferowy zapowiada się jako bardzo ciekawy. Największy wpływ na niego ma podtrzymanie decyzji o zniesieniu KSM. - Ta decyzja jest dla nas niekorzystna - stwierdził Andrzej Terlecki, menadżer gdańskiej drużyny. - Brak KSM to dla nas utrudnienie. Najlepsi zawodnicy zostaną porozbierani do dwóch-trzech drużyn. Liga nie będzie ciekawa.


Decyzja o braku KSM i ustalenie regulaminu finansowego były czynnikami, które utrudniały gdańskim działaczom podjęcie rozmów z zawodnikami. W Wybrzeżu nadal chcą jeździć Thomas H. Jonasson, Renat Gafurow, Artur Mroczka, Robert Miśkowiak. Czekają również na rozliczenie za miniony sezon. Priorytetem jest zatrzymanie Krystiana Pieszczka. Ten skład personalny był wystarczający na I ligę, ale na Ekstraligę jest zdecydowanie za słaby.


Teoretycznie, po zniesieniu KSM, nie byłoby problemów ze wzmocnieniem. Na rynku jest kilku zawodników, którzy mogą z dużym prawdopodobieństwem zagwarantować dobre zdobycze punktowe. Gdańszczanie mogliby wziąć kogoś z grupy Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinow, Greg Hancock, Grzegorz Walasek. Jedynym problemem są finanse. Każdy z tych zawodników to wydatek około 2 milionów złotych na sezon, może trochę mniej Hancock. A gdańszczanie do potentatów finansowych nie należą. Do spłacenia są zaległości z bieżącego sezonu. Do wspierania gdańskiego żużla nie wróci Grupa Lotos. Swoją pomoc zadeklarowało miasto. Trwają rozmowy z kolejnymi firmami, które mogłyby wesprzeć Wybrzeże. Sytuacja finansowa, a także zawirowania z lat poprzednich, powoduje, że gdański klub nie jest na razie konkurencją na przykład dla Unibaxu. Torunianie, którzy po niesławnym finale ligi mogą zacząć sezon z nawet 12 punktami ujemnymi, planują zbudować dream team i do Tomasza Golloba, Adriana Miedzieńskiego, Darcy Warda i Chrisa Holdera chcąc zakontraktować jeszcze dwóch nowych zawodników. W orbicie zainteresowań Unibaxu są N. Pedersen, Sajfutdinow (Włókniarz ma wobec niego bardzo poważny dług, podobno ponad 1 milion złotych) i Patryk Dudek. Atutem Gdańska w walce o Pedersena jest to, że Duńczyk w Wybrzeżu byłby zdecydowanym liderem, a w Toruniu na taką pozycję nie mógłby liczyć. Propozycja gdańszczan musiałaby być jednak porównywalna z toruńską.


Gdańscy kibice muszą się uzbroić w cierpliwość. - Rozmawiamy z zawodnikami, ale na konkretne nazwiska trzeba poczekać - stwierdził Andrzej Terlecki. - Skład podamy raczej pod koniec okresy transferowego. Przed zakończeniem rozmów nie będziemy podawali z kim rozmawiamy, bo to nie pomaga w rozmowach.


Praktycznie przesądzone jest pozostanie trenera Stanisława Chomskiego. - Z tego co mi wiadomo to jest pewne - wyznał Andrzej Terlecki. - Stasiu pomaga mi w rozmowach.


Z jednej strony brak wiadomości, kto może trafić do Wybrzeża może być niepokojący. Z drugiej może lepiej, że działacze nie składaja obietnic kto to nie przyjdzie do Gdańska, które potem nie zostaną dotrzymane. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Okienko transferowe zamyka się 15 grudnia i do tego dnia poznamy wszystkie odpowiedzi jeśli chodzi o skład gdańskiej drużyny. A może działacze zrobią niespodziankę i wcześniej poznamy zawodników Wybrzeża na sezon 2014?
Tomasz Łunkiewicz


Related news items:
Zawody w Pradze zo…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Żupiński wicemistrzem świata w klasie 250 ccm, Gafurow wicemistrzem Rosji
 • 20/08/2017 14:14 - Minimalna porażka w Daugavpils. Zdunek Wybrzeże w niezłej sytuacji przed rewanżem
 • 16/08/2017 15:25 - Składy na półfinałowy mecz w Daugavpils
 • Newer news items:
  Older news items:
   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież