Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Trzeba się uzbroić w cierpliwość

altGdańscy kibice żużla muszą się uzbroić w cierpliwość jeśli chodzi o nazwiska zawodników, którzy będą jeździć w Wybrzeżu. - Kto będzie jeździł w naszej drużynie podamy raczej pod koniec okres transferowego - powiedział nam Andrzej Terlecki, menedżer drużyny.


Już po awansie kibice zaczęli się zastanawiać kto może przyjść do gdańskiej drużyny. Wiadomo, że gdańszczanie chcąc myśleć o pozostaniu w krajowej elicie muszą się wzmocnić. Po ostatnim meczu prezes Robert Terlecki i Tadeusz Zdunek zapowiedzieli, że wzmocnienia będą, ale trzon drużyny, która wywalczyła awans zostanie utrzymany.


Kibice do najcierpliwszych nie należą i chociaż od otwarcia okienka transferowego upłynęło kilka dni (rozpoczęło się 2 listopada) wielu wyraża zniecierpliwienie.


Tegoroczny okres transferowy zapowiada się jako bardzo ciekawy. Największy wpływ na niego ma podtrzymanie decyzji o zniesieniu KSM. - Ta decyzja jest dla nas niekorzystna - stwierdził Andrzej Terlecki, menadżer gdańskiej drużyny. - Brak KSM to dla nas utrudnienie. Najlepsi zawodnicy zostaną porozbierani do dwóch-trzech drużyn. Liga nie będzie ciekawa.


Decyzja o braku KSM i ustalenie regulaminu finansowego były czynnikami, które utrudniały gdańskim działaczom podjęcie rozmów z zawodnikami. W Wybrzeżu nadal chcą jeździć Thomas H. Jonasson, Renat Gafurow, Artur Mroczka, Robert Miśkowiak. Czekają również na rozliczenie za miniony sezon. Priorytetem jest zatrzymanie Krystiana Pieszczka. Ten skład personalny był wystarczający na I ligę, ale na Ekstraligę jest zdecydowanie za słaby.


Teoretycznie, po zniesieniu KSM, nie byłoby problemów ze wzmocnieniem. Na rynku jest kilku zawodników, którzy mogą z dużym prawdopodobieństwem zagwarantować dobre zdobycze punktowe. Gdańszczanie mogliby wziąć kogoś z grupy Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinow, Greg Hancock, Grzegorz Walasek. Jedynym problemem są finanse. Każdy z tych zawodników to wydatek około 2 milionów złotych na sezon, może trochę mniej Hancock. A gdańszczanie do potentatów finansowych nie należą. Do spłacenia są zaległości z bieżącego sezonu. Do wspierania gdańskiego żużla nie wróci Grupa Lotos. Swoją pomoc zadeklarowało miasto. Trwają rozmowy z kolejnymi firmami, które mogłyby wesprzeć Wybrzeże. Sytuacja finansowa, a także zawirowania z lat poprzednich, powoduje, że gdański klub nie jest na razie konkurencją na przykład dla Unibaxu. Torunianie, którzy po niesławnym finale ligi mogą zacząć sezon z nawet 12 punktami ujemnymi, planują zbudować dream team i do Tomasza Golloba, Adriana Miedzieńskiego, Darcy Warda i Chrisa Holdera chcąc zakontraktować jeszcze dwóch nowych zawodników. W orbicie zainteresowań Unibaxu są N. Pedersen, Sajfutdinow (Włókniarz ma wobec niego bardzo poważny dług, podobno ponad 1 milion złotych) i Patryk Dudek. Atutem Gdańska w walce o Pedersena jest to, że Duńczyk w Wybrzeżu byłby zdecydowanym liderem, a w Toruniu na taką pozycję nie mógłby liczyć. Propozycja gdańszczan musiałaby być jednak porównywalna z toruńską.


Gdańscy kibice muszą się uzbroić w cierpliwość. - Rozmawiamy z zawodnikami, ale na konkretne nazwiska trzeba poczekać - stwierdził Andrzej Terlecki. - Skład podamy raczej pod koniec okresy transferowego. Przed zakończeniem rozmów nie będziemy podawali z kim rozmawiamy, bo to nie pomaga w rozmowach.


Praktycznie przesądzone jest pozostanie trenera Stanisława Chomskiego. - Z tego co mi wiadomo to jest pewne - wyznał Andrzej Terlecki. - Stasiu pomaga mi w rozmowach.


Z jednej strony brak wiadomości, kto może trafić do Wybrzeża może być niepokojący. Z drugiej może lepiej, że działacze nie składaja obietnic kto to nie przyjdzie do Gdańska, które potem nie zostaną dotrzymane. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Okienko transferowe zamyka się 15 grudnia i do tego dnia poznamy wszystkie odpowiedzi jeśli chodzi o skład gdańskiej drużyny. A może działacze zrobią niespodziankę i wcześniej poznamy zawodników Wybrzeża na sezon 2014?
Tomasz Łunkiewicz


Related news items:
Zawody w Pradze zo…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Żupiński wicemistrzem świata w klasie 250 ccm, Gafurow wicemistrzem Rosji
 • 20/08/2017 14:14 - Minimalna porażka w Daugavpils. Zdunek Wybrzeże w niezłej sytuacji przed rewanżem
 • 16/08/2017 15:25 - Składy na półfinałowy mecz w Daugavpils
 • Newer news items:
  Older news items:
   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież