Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gorący miesiąc gdańskiego żużla

altDwa tygodnie na złożenie dokumentów licencyjnych na starty w żużlowej Ekstralidze i miesiąc na zbudowanie składu. To najważniejsze zadania jakie stoją przed działaczami Wybrzeża.


Taktyka przyjęta przez gdański klub nie ułatwia życia kibicom żużla na Pomorzu. Działacze Wybrzeże przyjęli, że nie będą dużo mówić, ale działać. W rozmowie z "Radiem Gdańsk" Andrzej Terlecki, menadżer drużyny, przyznał, że ma uzgodnione warunki z dwoma zawodnikami, ale nie podał żadnych personaliów. W środę przyznał, że klub prowadzi rozmowy z dwiema firmami, a za miejsce w nazwie drużyny sponsor będzie musiał zapłacić 1,5 miliona złotych. To w zasadzie jedyne informacje, które przekazał gdański klub. O tym, że Wybrzeże chce zatrzymać Artura Mroczkę, Thomasa H. Jonassona, Roberta Miśkowiaka i Renat Gafurowa było wiadomo od dawna.


Cisza jaka panuje wokół gdańskich transferów i problemy finansowe dla wielu oznaczają, że gdańszczanie są murowanym kandydatem do spadku. Warto przypomnieć, że przed rokiem w takiej roli stawiona Betard Spartę Wrocław. Cisza wokół budowania gdańskiej drużyny może być złym znakiem, a równie dobrze bez rozgłosu może uda się zbudować ciekawy skład. Z typowaniem wstrzymajmy się przynajmniej do złożenia papierów licencyjnych.


W Gdańsku cisza, ale dużo się dzieje na rynku transferowym. Wprowadzone przepisy spowodowały, że kilka klubów chcąc je ominąć jeszcze przed wprowadzeniem nowych zasad kontraktowych przedłużyło kontrakty z zawodnikami. Dzięki temu mogli im dać nieco więcej niż po wprowadzeniu regulaminu finansowego mogłaby konkurencja. To spowodowało, że na rynku znalazło się mniej znanych nazwisk niż w poprzednich latach.


Najwięcej emocji wzbudza przynależność klubowa Nicki Pedersena i Emila Sajfutdinowa. Obaj są "bliscy" według różnych źródeł różnym klubom. Oboma interesuje się Unibax Toruń. Torunianie mają największe apetyty na rynku transferowym. Gdyby je spełnili to mogliby wystawić dwie drużyny. Na razie klub z miasta Kopernika musi czekać na to jak zakończy się sprawa kar za odpuszczenie rewanżowego meczu o mistrzostwo Polski w Zielonej Górze. Oprócz wyżej wspomnianej dwójki z ciekawych zawodników bez klubu pozostają również Greg Hancock, Grzegorz Walasek, Rafał Okoniewski.


Z zawodników, którzy w minionych latach związani byli z gdańskim klubem pracodawcę ma Krzysztof Jabłoński, który zostaje w Falubazie. W I lidze zostaje Dawid Stachyra. "Davidoff" podpisał umowę z ŻKS ROW Rybnik. O nowych kontraktach były gdańszczan Tomasz Chrzanowski, Robert Kościecha, Mirosław Jabłoński, Paweł Hlib, Piotr Świderski, Zbigniew Suchecki, Magnus Zettersstroem na razie cisza. Niewykluczone, że umowy są już podpisane, ale z różnych względów nie zostały jeszcze ogłoszone.

Nie da się ukryć, że najbliższy miesiąc dla kibiców Wybrzeża będzie bardzo gorący. Czy 15 grudnia będzie happy end?

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież