Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Open'er '14: Genialny show Faith No More

Faith No More zagrali chyba lepszy koncert niż kiedy ostatni raz kilka lat temu gościli na Open'er Festival. Tłumy ludzi, które zgromadziły się pod sceną nie mogły czuć się zawiedzione.


Koncert był cudowny, ale i eklektyczny pod względem wizualnym. Do mocnych brzmień, jakie zaserwowali muzycy towarzyszył im sterylny biały kolor, ferie świateł oraz mnóstwo kwiatów rozstawionych na scenie. O ile przy „Easy” to wszystko było spójne, o tyle przy „Last Cup of Sorrow” już mogło wydawać się nieco dziwne.


alt


Ale Amerykanie od lat już do tego przyzwyczaili swoich słuchaczy. Zawsze stawiali bardzo duży nacisk na aspekt wizualny. Nie inaczej było w Gdyni. Wszyscy muzycy, poza perkusistą, byli ubrani na biało. Ale do tego też przecież przyzwyczaili. Wszyscy bardziej oczekiwali jak wyróżni się lider, Mike Patton. Występował już przecież w czerwonym garniturze, roboczym uniformie czy z odblaskowymi blaszkami przyszytymi do ubrania. Na Open'erze postanowił jednak wtopić się bielą w zespół.


Wyróżniał się za to wokalem. Kiedy przed pięciu laty widać było, że jego muzyczne solowe i w innych projektach podróże mocno przeszkadzały koncertowi – który i tak był kapitalny – teraz było zupełnie inaczej.


alt


Zespół brzmiał bardzo płytowo. Ciężko było się doszukać wielkich różnic między nagraniami studyjnymi, a tymi, które zaprezentowali w Kosakowie. To bardzo podobało się publiczności, która tłumnie zgormadziła się pod sceną. W ostatni dzień Open'era panowała dość mizerna frekwencja, Mimo tego chyba 90% z tych, którzy wybrali się na teren festiwalu stawiło się na koncercie Faith No More, co robiło piorunujące wrażenie.


Mike Patton po raz kolejny udowodnił, że jest absolutnym królem sceny. I to ludzie muszą zadecydować kto wygrał wyścig po koronę Kosakowa w 2014. Czy on, czy też występujący dzień wcześniej Jack White.


alt


Zaproszenie Amerykanów do bycia headlinerem tegorocznego festiwalu było strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że był to ich drugi i ostatni koncert w tym sezonie. W ogóle cały festiwal – mimo wycofania się przecież z głównego sponsoringu Heinkena – stał na bardzo wysokim poziomie. Ale na podsumowanie przyjdzie czas w innym tekście.


goch

fot. Patrycja Sobucka


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież