Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Open'er '14: Genialny show Faith No More

Faith No More zagrali chyba lepszy koncert niż kiedy ostatni raz kilka lat temu gościli na Open'er Festival. Tłumy ludzi, które zgromadziły się pod sceną nie mogły czuć się zawiedzione.


Koncert był cudowny, ale i eklektyczny pod względem wizualnym. Do mocnych brzmień, jakie zaserwowali muzycy towarzyszył im sterylny biały kolor, ferie świateł oraz mnóstwo kwiatów rozstawionych na scenie. O ile przy „Easy” to wszystko było spójne, o tyle przy „Last Cup of Sorrow” już mogło wydawać się nieco dziwne.


alt


Ale Amerykanie od lat już do tego przyzwyczaili swoich słuchaczy. Zawsze stawiali bardzo duży nacisk na aspekt wizualny. Nie inaczej było w Gdyni. Wszyscy muzycy, poza perkusistą, byli ubrani na biało. Ale do tego też przecież przyzwyczaili. Wszyscy bardziej oczekiwali jak wyróżni się lider, Mike Patton. Występował już przecież w czerwonym garniturze, roboczym uniformie czy z odblaskowymi blaszkami przyszytymi do ubrania. Na Open'erze postanowił jednak wtopić się bielą w zespół.


Wyróżniał się za to wokalem. Kiedy przed pięciu laty widać było, że jego muzyczne solowe i w innych projektach podróże mocno przeszkadzały koncertowi – który i tak był kapitalny – teraz było zupełnie inaczej.


alt


Zespół brzmiał bardzo płytowo. Ciężko było się doszukać wielkich różnic między nagraniami studyjnymi, a tymi, które zaprezentowali w Kosakowie. To bardzo podobało się publiczności, która tłumnie zgormadziła się pod sceną. W ostatni dzień Open'era panowała dość mizerna frekwencja, Mimo tego chyba 90% z tych, którzy wybrali się na teren festiwalu stawiło się na koncercie Faith No More, co robiło piorunujące wrażenie.


Mike Patton po raz kolejny udowodnił, że jest absolutnym królem sceny. I to ludzie muszą zadecydować kto wygrał wyścig po koronę Kosakowa w 2014. Czy on, czy też występujący dzień wcześniej Jack White.


alt


Zaproszenie Amerykanów do bycia headlinerem tegorocznego festiwalu było strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że był to ich drugi i ostatni koncert w tym sezonie. W ogóle cały festiwal – mimo wycofania się przecież z głównego sponsoringu Heinkena – stał na bardzo wysokim poziomie. Ale na podsumowanie przyjdzie czas w innym tekście.


goch

fot. Patrycja Sobucka


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież