Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Open'er '14: Mistrz Jack White

Nieprzebrane morze ludzi oglądało muzyczny popis Jacka White'a. Jak dotąd był to najlepszy koncert tegorocznej edycji i jeden z najlepszych na Open'erze w ogóle.


To, że White zgromadzi pod sceną tłumy było wiadomo od początku. Ale takiej liczby ludzi chyba nikt się nie spodziewał. Na Pearl Jam było dużo, ale na koncercie Amerykanina z polskimi korzeniami było może i dwa razy więcej!


alt


Ten koncert przejdzie na pewno do historii Open'era. Jack White zawitał do Gdyni po raz czwarty. Przyjeżdżał tutaj z każdym swoim projektem i z każdym z nich dawał fenomenalny występ. Jednak ten z piątkowego wieczoru był chyba najlepszy z nich wszystkich. Muzyk od dawna jest uważany za wirtuoza i wizjonera. Udowodnił to w każdym calu.


White promuje właśnie swoją solową płytę „Lazaretto”, ale większość setlisty składała się z utworów The White Stripes, który wyniósł go na piedestał i zapewnił wieczne miejsce w panteonie rocka. Jednak od czasu, kiedy White zaszył się w Nashville i zaczął gorąco romansować z bluesem, jego muzyczne horyzonty poszerzyły się jeszcze bardziej.


alt


Widać to i w nowych utworach, jak „Lazaretto” czy „Just One Drink”, ale także w piosenkach The White Stripes. Dzięki zaproszeniu różnorodnych muzyków i rozpisaniu kompozycji na nowe instrumenty, jak skrzypce czy wibrafon, zyskały one nowego sznytu.


Koncert był bezbłędny. Wszystko zgadzało się co do nuty. I nawet Jack White, który przyjechał do Kosakowa z chorym gardłem, z każdą kolejną minutą zdrowiał na scenie. Z każdą kolejną minutą też coraz lepiej współpracował z publicznością, która nie pozostawał dłużna i odwdzięczała się tym samym.


alt


Niespełna półtoragodzinny koncert apogeum osiągnął na sam koniec, kiedy to wybrzmiał chyba największy hit White'a - „Seven Nation Army”. Publiczność oszalała. Chóralnie śpiewała linię melodyczną. Muzyk zaś zszedł do fosy, żeby przywitać i zarazem pożegnać z widzami. No i przy okazji wycałować jedną z fanek, która wypadła poza barierki.


Aż szkoda, że ten występ trwał tak krótko, bo chciało by się go słuchać jeszcze przez długi czas. Jack White udowodnił, że jest geniuszem muzyki. W całej swojej karierze nie nagrał złego utwory i śmiem twierdzić, że nie zdarzyło mu się zagrać słabszego koncertu. Po prostu mistrz.


goch

fot. Patrycja Sobucka


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież