Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Open'er '14: Mistrz Jack White

Nieprzebrane morze ludzi oglądało muzyczny popis Jacka White'a. Jak dotąd był to najlepszy koncert tegorocznej edycji i jeden z najlepszych na Open'erze w ogóle.


To, że White zgromadzi pod sceną tłumy było wiadomo od początku. Ale takiej liczby ludzi chyba nikt się nie spodziewał. Na Pearl Jam było dużo, ale na koncercie Amerykanina z polskimi korzeniami było może i dwa razy więcej!


alt


Ten koncert przejdzie na pewno do historii Open'era. Jack White zawitał do Gdyni po raz czwarty. Przyjeżdżał tutaj z każdym swoim projektem i z każdym z nich dawał fenomenalny występ. Jednak ten z piątkowego wieczoru był chyba najlepszy z nich wszystkich. Muzyk od dawna jest uważany za wirtuoza i wizjonera. Udowodnił to w każdym calu.


White promuje właśnie swoją solową płytę „Lazaretto”, ale większość setlisty składała się z utworów The White Stripes, który wyniósł go na piedestał i zapewnił wieczne miejsce w panteonie rocka. Jednak od czasu, kiedy White zaszył się w Nashville i zaczął gorąco romansować z bluesem, jego muzyczne horyzonty poszerzyły się jeszcze bardziej.


alt


Widać to i w nowych utworach, jak „Lazaretto” czy „Just One Drink”, ale także w piosenkach The White Stripes. Dzięki zaproszeniu różnorodnych muzyków i rozpisaniu kompozycji na nowe instrumenty, jak skrzypce czy wibrafon, zyskały one nowego sznytu.


Koncert był bezbłędny. Wszystko zgadzało się co do nuty. I nawet Jack White, który przyjechał do Kosakowa z chorym gardłem, z każdą kolejną minutą zdrowiał na scenie. Z każdą kolejną minutą też coraz lepiej współpracował z publicznością, która nie pozostawał dłużna i odwdzięczała się tym samym.


alt


Niespełna półtoragodzinny koncert apogeum osiągnął na sam koniec, kiedy to wybrzmiał chyba największy hit White'a - „Seven Nation Army”. Publiczność oszalała. Chóralnie śpiewała linię melodyczną. Muzyk zaś zszedł do fosy, żeby przywitać i zarazem pożegnać z widzami. No i przy okazji wycałować jedną z fanek, która wypadła poza barierki.


Aż szkoda, że ten występ trwał tak krótko, bo chciało by się go słuchać jeszcze przez długi czas. Jack White udowodnił, że jest geniuszem muzyki. W całej swojej karierze nie nagrał złego utwory i śmiem twierdzić, że nie zdarzyło mu się zagrać słabszego koncertu. Po prostu mistrz.


goch

fot. Patrycja Sobucka


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież