Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Open'er '14: Mistrz Jack White

Nieprzebrane morze ludzi oglądało muzyczny popis Jacka White'a. Jak dotąd był to najlepszy koncert tegorocznej edycji i jeden z najlepszych na Open'erze w ogóle.


To, że White zgromadzi pod sceną tłumy było wiadomo od początku. Ale takiej liczby ludzi chyba nikt się nie spodziewał. Na Pearl Jam było dużo, ale na koncercie Amerykanina z polskimi korzeniami było może i dwa razy więcej!


alt


Ten koncert przejdzie na pewno do historii Open'era. Jack White zawitał do Gdyni po raz czwarty. Przyjeżdżał tutaj z każdym swoim projektem i z każdym z nich dawał fenomenalny występ. Jednak ten z piątkowego wieczoru był chyba najlepszy z nich wszystkich. Muzyk od dawna jest uważany za wirtuoza i wizjonera. Udowodnił to w każdym calu.


White promuje właśnie swoją solową płytę „Lazaretto”, ale większość setlisty składała się z utworów The White Stripes, który wyniósł go na piedestał i zapewnił wieczne miejsce w panteonie rocka. Jednak od czasu, kiedy White zaszył się w Nashville i zaczął gorąco romansować z bluesem, jego muzyczne horyzonty poszerzyły się jeszcze bardziej.


alt


Widać to i w nowych utworach, jak „Lazaretto” czy „Just One Drink”, ale także w piosenkach The White Stripes. Dzięki zaproszeniu różnorodnych muzyków i rozpisaniu kompozycji na nowe instrumenty, jak skrzypce czy wibrafon, zyskały one nowego sznytu.


Koncert był bezbłędny. Wszystko zgadzało się co do nuty. I nawet Jack White, który przyjechał do Kosakowa z chorym gardłem, z każdą kolejną minutą zdrowiał na scenie. Z każdą kolejną minutą też coraz lepiej współpracował z publicznością, która nie pozostawał dłużna i odwdzięczała się tym samym.


alt


Niespełna półtoragodzinny koncert apogeum osiągnął na sam koniec, kiedy to wybrzmiał chyba największy hit White'a - „Seven Nation Army”. Publiczność oszalała. Chóralnie śpiewała linię melodyczną. Muzyk zaś zszedł do fosy, żeby przywitać i zarazem pożegnać z widzami. No i przy okazji wycałować jedną z fanek, która wypadła poza barierki.


Aż szkoda, że ten występ trwał tak krótko, bo chciało by się go słuchać jeszcze przez długi czas. Jack White udowodnił, że jest geniuszem muzyki. W całej swojej karierze nie nagrał złego utwory i śmiem twierdzić, że nie zdarzyło mu się zagrać słabszego koncertu. Po prostu mistrz.


goch

fot. Patrycja Sobucka


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież