Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Open'er '14: Magiczna moc Foals

To był koncert niesamowity pod każdym względem. Była cudowna pogoda, była frekwencja, atmosfera i magia. Brytyjscy muzycy z Foals świetnie otworzyli dużą scenę w piątkowy wieczór.


Kiedy trzy lata temu zagrali na Open'erze zabrakło przede wszystkim pogody. Owszem, koncerty w strugach deszczu mają swój urok, ale jeśli temu wszystkiemu towarzyszy przenikliwy chłód i wiatr, wtedy ciężko skupić się na spektaklu. W tym roku było kompletnie odwrotnie. Dzięki cudownej pogodzie można było w pełni delektować się przedstawieniem jaki dali Foals.


alt


Brytyjczycy od zawsze słynęli z tego, że sporą część ich inspiracji stanowiły plemienne rytmy z najgłębszych zakamarków Afryki. Ostatnio nieco zmienili ten kierunek. Jednak w trakcie koncertu to wcale nie przeszkadza. Utwory, które są spokojniejsze i tak powalają energią. Występy na żywo to największy atut Foals.


Jeśli nawet powolna „Spanish Sahara” pobudza do tańczenia, to znaczy że koncert są największym żywiołem zespołu. Brytyjczycy zaczęli mocno. Już na początku koncertu wybrzmiało „My Number” z ostatniej płyty. Ten niemalże klubowy utwór rozpalił publiczność do czerwoności i nie pozwolił ochłonąć aż do końca. Widzowie byli raz po raz bombardowani kaskadą gitarowych riffów i potężnej perkusji. Tu trzeba powiedzieć, że po dość słabo nagłośnionym pierwszym dniu festiwalu, teraz akustycy spisali się na medal. Z przyjemnością słuchało się tego koncertu.


alt


Na pewno temu wszystkiemu pomogła magiczna aura energii, która otacza lidera Foals, Yannisa Philippakisa. Z minuty na minutę koncert nabierał tempa. W tym roku zabrzmiał „Hummer”, którego zabrakło trzy lata temu. To wprowadziło publiczność w prawdziwą ekstazę.


alt


Foals zagrali świetny koncert, który idealnie rozgrzał publiczność przed główną gwiazdą tego wieczoru, czyli Jackiem Whitem. - Jesteście niesamowici – pożegnał całkiem poprawną polszczyzną Philippakis. Oby wrócili jak najszybciej.


goch

fot. Patrycja SobuckaInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież