Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Open'er 2016: alternatywa dołącza do line-upu

Gdyński festiwal w ofensywie. Po zeszłotygodniowym ogłoszeniu arcyciekawego i porządanego przez festiwalowiczów M83, teraz przyszła pora na trójkę wykonawców, których nie powstydziłby się Artur Rojek na swoim Off Festivalu. Do składu Open'era dołączyli Grimes, Mac DeMarco oraz Kurt Vile.


Grimes jest przez wielu uważana za jedno z najciekawszych zjawisk na obecnej scenie popowej. Jednak pod hasłem pop nie dopatrujmy się czegoś w stylu Rihanny, tylko dużo bardziej ambitnej i profesjonalnej muzyki.


Trzeba jej oddać to, że swoją pomysłowością bije na głowę większość topowych dziś artystek z tego nurtu. Przede wszystkim talentem i samodzielnością. Oczywiście, nie jest to muzyka dla każdego, bo Grimes tworzy przede wszystkim muzykę stonowaną, nie znajdziecie tu skocznych hitów. Jednak mimo wszystko każdy powinien mieć ją na uwadze. Bo to po prostu wspomniane zjawisko.


Claire Boucher, bo tak właściwie się nazywa, ma 27 lat i wszystko co sygnuje swoim pseudonimem robi sama – pisze, komponuje, gra, projektuje okładki, stroje, a nawet reżyseruje teledyski. Jej sceniczne alter ego to coś, dzięki czemu może prywatność zostawić w domu. Grimes jest jak Mr Hyde – pyskata i przekombinowana. Dla wielu nie do zniesienia. Dla wielu także genialna. Czyli osiągnęła to, co dla artysty jest najważniejsze – wzbudza skrajne emocje.


Drugim z ogłoszonych wykonawców jest Mac DeMarco. To postać, która nijak pasuje do dzisiejszego wizerunku muzyka. Ot, po prostu ziomek z sąsiedztwa, który brzdęka sobie na gitarze. I za to ludzie go pokochali. Do swojej normalności dorzucił sporą umiejętność komponowania dobrych melodii, co zaowocowało ogólnoświatowym szaleństwem na jego punkcie. No bo jak nie zwariować na punkcie wykonawcy, którego fanklub prowadzi jego własna matka, a premierowy materiał prezentuje często w trakcie organizowanego przez siebie grilla? No właśnie – nie da się.


Z pochodzenia jest Kanadyjczykiem, ale większość życia spędził w Nowym Jorku. Ma 26 lat i, podobnie jak Grimes, robi wszystko sam. Jest zatem songwriterem pełną gębą. Sukces zapewniły mu chwytliwe piosenki o nieszczęśliwej miłości, czyli coś z czym każdy może się utożsamić.


Na pewno najbardziej znanym z tej trójki jest Kurt Vile, który obecnie jest jednym z najpłodniejszych przedstawicieli sceny gitarowej. Na swoim koncie ma sześć płyt długogrających i równie dużo wydawnictw pobocznych. O jego wielkości niech najlepiej świadczy porównywanie do chociażby Boba Dylana.


Jego występ na Open'erze będzie zarazem pierwszym w Polsce. W końcu będzie można podziwiać jego kunszt, który prezentuje w bardzo niedbały sposób, co jeszcze bardziej dodaje mu wielkości na obecnej scenie alternatywnego rocka.


Patryk Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież