Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Szczurek przegrywa w sądzie ze społecznikami

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 14 lutego 2024 14:22

altGdyńskie Stowarzyszenie Bryza odniosło zwycięstwo w sądzie w sprawie konkursu na prowadzenie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Sąd wyraził zdziwienie tym, jak działa gdyński magistrat prowadzony przez prezydenta Wojciecha Szczurka.


Konkurs na prowadzenie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych zawsze był wygrywany przez In gremio, a Bryza w ubiegłym roku postanowiła podjąć próbę zmiany tego układu. Mimo przegranej na etapie konkursu, Stowarzyszenie zdecydowało się zaskarżyć decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.


Sąd ogłosił przełomowy wyrok na korzyść Bryzy, uchylając zarządzenie Prezydenta Miasta Gdyni dotyczące przyznania dotacji na prowadzenie Centrum. Według sądu, ocena ofert była niejasna i dyskryminująca wobec innych podmiotów. Sąd kwestionował także wiele kryteriów oceny, które były nadmiernie subiektywne. Ponadto, prezydent nie przesłał Bryzie uzasadnienia wyboru oferty, co jest obowiązkiem określonym w ustawie.
- Sąd przyznał rację Bryzie, a w swoim uzasadnieniu stwierdził, że nie rozumie zasad oceny ofert ani czym kierowała się komisja oceniając naszą ofertę - opisuje Sławomir Januszewski z Bryzy. - Przykładem jest 15 punktów dla podmiotu, który już wcześniej realizował tego typu zadania w gdyńskim samorządzie. Biorąc udział w konkursie po raz pierwszy nie mogliśmy realizować takich zadań wcześniej...


Jeśli ten wyrok się uprawomocni, In gremio (stowarzyszenie, którego członkiem jest radny Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni) będzie musiało zwrócić 520 tysięcy złotych.


Bryza również zwróciła uwagę na wątpliwości dotyczące składu komisji oceniającej, które zgłosiła jeszcze przed składaniem oferty. Mimo to, prezydent Szczurek nie podjął żadnych działań. Dopiero po rezygnacji jednego członka komisji, którego skład Bryza zakwestionowała, prezydent dokonał zmian i powołał nowy skład. Jednak ta reorganizacja nastąpiła już po złożeniu skargi do sądu przez Bryzę.


To zwycięstwo Bryzy może mieć szerokie konsekwencje dla innych konkursów w Gdyni, które są organizowane według podobnego schematu. Zazwyczaj komisje są składane przez tę samą grupę osób, wymieniających się wzajemnie, aby uniknąć oceny ofert, w których sami biorą udział. Bryza wcześniej opisała ten proceder, który teraz został postawiony pod znakiem zapytania.
r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: