Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Samorządność Szczurka jak... partia!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 kwietnia 2024 16:24

altJuż nawet członkowie Samorządności Wojciecha Szczurka przestali się kryć z tym, że nie myślą, tylko posłusznie wykonują polecenia swojego pryncypała. Na szczęście jedna z radnych przyznała się do tego przed wyborami.


O tym, że radni gdyńskiej Samorządności Wojciecha Szczurka grzecznie podnoszą bez zastanowienia ręce w głosowaniach za niekoniecznie dobrymi dla mieszkańców miasta z morza i marzeń pomysłami prezydenta Wojciecha Szczurka widzi każdy. Tuz przed wyborami samorządowymi do tego, że nie trzeba myśleć nad tym, za czym się głosuje, przyznała się do tego także jedna z radnych z tego ugrupowania!


"Radna Samorządności, Anna Szpajer przyznała w swoim wpisie na fb, że w Samorządności obowiązuje dyscyplina partyjna. Potwierdziła tym wpisem coś co my wiemy od dawna. Szczurek trzyma radnych na krótkiej smyczy i Samorządność działa jak partia" - można przeczytać w poście Stowarzyszenia Bryza.
- Szczurek sam zresztą mówi, że ich partią jest Gdynia, to i partyjna dyscyplina obowiązuje. Tyle tylko, że w samorządzie powinno to działać zupełnie inaczej bo ustawowa rola rady jest zupełnie inna, czego radni Samorządności nie rozumieją. W partii, jej przywódca kontroluje członków, którzy są mu podporządkowani, często sam podejmuje decyzje, które następnie członkowie partii wykonują. Ustawową rolą rady miasta jest prezydenta nadzorować i rozliczać z gospodarowania zasobami gminy, a nie działać jak prezydent tego oczekuje, co ma miejsce w Gdyni. W samorządzie rada miasta musi być niezależna od prezydenta. W przeciwnym razie, pojawienie się patologii, nepotyzmu czy korupcji to tylko kwestia czasu - komentuje Sławomir Januszewski.


Jak dodaje, "w Gdyni rada miasta jest całkowicie podporządkowana Szczurkowi nie dlatego, że tak stanowi ustawa, ale dlatego, że większość rady to bardzo słabi i pozbawieni jakichkolwiek kompetencji do pełnienia funkcji radnego, członkowie SWS".
- To patologia, a nie ustawowa działalność organów. To, że Samorządność myśli jak Anna Szpajer jest najlepszą rekomendacją dla wyborców żeby na nich absolutnie nie głosować.


Każda władza deprawuje, a najbardziej deprawuje władza totalna - jaką sprawuje w Gdyni Samorządność Wojciecha Szczurka i jego bezwolna większość w radzie miasta - podkreśla społecznik.
r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: