Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Łęczkowski: SLD życie w konspiracji

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 kwietnia 2016 20:52

altJaka jest kondycja organizacyjna SLD w Gdańsku - każdy coś usłyszał. Jaka jest kondycja polityczna - to już pytanie trudniejsze, pytanie do wszystkich członków, ale przede wszystkim pytanie do ustępującego kierownictwa.


W mojej ocenia SLD w Gdańsku jako podmiot polityczny przestała mieć znaczenie - w tym znaczeniu nie istnieje w świadomości Gdańszczan. Nie mogę wskazać żadnej inicjatywy, żadnego projektu uchwały obywatelskiej, żadnej uchwały czy stanowiska dotyczącego problemów Gdańska, którym SLD chciałoby zwrócić uwagę obywateli, pokazać swój punkt widzenia, odnieść się czy to do uchwał forsowanych przez rządząca Gdańskiem niepodzielnie Platformę Obywatelską, czy  do pomysłów opozycyjnego, mało w Gdańsku przekonywującego, PiSu.


Nie rozumiem dlaczego wybraliśmy działalność w swoistej konspiracji, też zresztą bardziej administracyjną niż polityczną. Nie wiem dlaczego partia nie zajmowała się bezczelnością PO, której przykładem jest prywatna szkoła za publiczne pieniądze w Kokoszkach, czy rozpasanie w radach nadzorczych - to dla żywej opozycji woda na młyn, która przeciekła nam przez palce.


Te ostatnie lata to jest czas politycznie przez SLD w Gdańsku zmarnowany!Przypominam sobie, że na koniec kampanii samorządowej 2014 nasz kandydat na prezydenta i kandydaci na radnych ogłosili nasze zobowiązanie dla Gdańska, nasz dekalog ogłoszony publicznie przed siedzibą rady miasta - to był dobry punkt wyjścia do budowy aktywności SLD, który został przez ustępujące władze partii kompletnie porzucony. Szkoda, bo przynajmniej dwaj nasi kandydaci na radnych mieli w wyborach samorządowych lepsze wyniki niż wybrani radni. Cień szansy daje nam wynik Krzysztofa Andruszkiewicza w wyborach do Senatu. Wskazanie kandydata SLD, który występował bez żadnego makijażu, pod naszym szyldem w okręgu Gdańsk, przez ponad 30 tysięcy obywateli pokazuje, że jest miejsce dla  socjaldemokratycznej partii w Gdańsku.


Ale nie dla partii milczącej, partii żyjącej wewnętrznymi konfliktami. Wybierając nowego przewodniczącego, SLD powinien powierzyć mu rolę kandydata na prezydenta Gdańska, by wrócić do publicznej debaty i odbudować swój polityczny potencjał.

Władysław Łęczkowski

*Autor był w l. 1994-2006 gdańskim radnym SLD, szefem SdRP w Gdańsku, ostatnio przewodniczącym komisji rewizyjnej partii. Jest wiceprezesem Stoczniowca i prezesem pomorskiego short tracku. Tekst jest fragmentem wystąpienia na miejskim zjeździe SLD.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież