Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Uwaga! Kradną z samochodów!

altGdańska policja ostrzega przed włamaniami do samochodów. Jak podają policjanci nie ma dnia, żeby przynajmniej jedna osoba nie została pokrzywdzona wskutek kradzieży, pozostawionych w aucie przedmiotów. Przedstawiamy policyjne rady jak zapobiegać takim sytuacjom.

Do najbardziej popularnych celów złodziei należą m.in. radioodtwarzacz CD,  nawigacja GPS czy CB-radio. Ale łupem sprawców padają też aparaty fotograficzne, kamery czy laptopy, a także bagaże pozostawione w aucie.

Złodzieje mogą być wszędzie i tylko czekają na naszą niefrasobliwość. Oto kilka przykładów tego typu przestępstw, do których w ostatnich dniach doszło na terenie Gdańska:

-właścicielka hondy zostawiła na siedzeniu auta swoją torebkę, kiedy po chwili wróciła, szyba w samochodzie była wybita, a torebka w której miała pieniądze oraz dokumenty, zniknęła.
- dwoje turystów tylko na chwilę opuściło swoje subaru, pozostawiając go otwartym. Kiedy para wróciła, stwierdziła że ktoś ukradł im z auta plecak z rzeczami osobistymi, dokumenty oraz pieniądze.
- właściciel skody postawił swój samochód na noc na parkingu niestrzeżonym a wewnątrz zostawił nawigację GPS i zestaw głośnomówiący. Rano zorientował się, że szyba w samochodzie jest wybita, a ze środka skradziono mu wartościowy sprzęt, który pozostawił na widoku.
- mieszkaniec Gdańska wyszedł na 20 minut ze swojego volkswagena, pozostawiając otwarte auto. W tym czasie złodziej wykorzystał okazję i ze środka ukradł telefon komórkowy oraz pieniądze. 


alt


Aby zapobiec kradzieży wartościowych przedmiotów z auta policja radzi:

- nie pozostawiać w samochodzie przedmiotów, które mogą zwrócić uwagę włamywacza,
- samochód parkujmy najlepiej na parkingach strzeżonych – wtedy mamy pewność, że po powrocie nie spotka nas niemiła niespodzianka,
- zamykajmy wszystkie szyby okien samochodu przed jego opuszczeniem, zamknijmy drzwi, włączmy auto-alarm, pozostawienie otwartych bądź uchylonych drzwi czy okien znacząco upraszcza złodziejowi dostanie się do pojazdu i kradzież wartościowych przedmiotów ze środka
- przewożenie przedmiotów wartościowych ( torebka, notebook, telefon komórkowy, itp.) na siedzeniach auta, może zakończyć się ich utratą i padnie łupem złodziei np. podczas zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem lub w korku ulicznym.
- zwróćmy uwagę na osoby chodzące przy samochodach bez celu, o takiej sytuacji poinformujmy policję.

Pamiętajmy również, że oznakowanie wartościowych przedmiotów, spisanie ich numerów fabrycznych pozwoli na zarejestrowanie ich w bazie przedmiotów utraconych oraz ułatwi identyfikację w przypadku odnalezienia.

Fot. Komenda Miejska w Gdańsku


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież