Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Remonty torowisk w Gdańsku!

altOd wtorku 20 lipca w Gdańsku rozpoczynają się remonty torowisk. Modernizacji zostaną poddane odcinki na Przymorzu, Siedlcach i Zaspie. Dzisiaj rozpoczynają się prace na al. Rzeczpospolitej oraz ul.Chłopskiej. Od soboty 24 lipca ruszają prace na ul. Nowe Ogrody i Kartuskiej.

Fragmenty torowiska na Zaspie i Przymorzu zostaną poddane gruntownej renowacji. Na odcinku od ul. Hynka, do ul. Pomorskiej zostanie w sumie wymienonych ponad 6 km torów oraz sieć trakcyjna. Odnowione zostaną również przystanki tramwajowe. Gruntowna przebudowa czeka również wiadukt na Zaspie, przy al. Jana Pawła II. Wyremontowane zostaną zejścia do przystanków. Powstanie również sześć nowych wind.

- Na szczęście dla podróżujących tramwajami, remont węzła nie będzie miał wpływu na jeżdżące pod spodem pojazdy - zapewnia Magdalena Skorupka-Kaczmarek z Gdańskich Inwestycji Komunalnych Euro 2012 dla portalu mmtrójmiasto.pl

Remonty torowisk wzdłuż ulic Nowe Ogrody i Kartuskiej rozpoczną się w sobotę. Łącznie wymianie zostanie poddanych w sumie 4 km torów i sieci trakcyjnych. Na tym odcinku odnowione zostanie 8 przystanków tramwajowych, a także przejazd przez torowisko. Remont obejmie również  całą ulicę Nowe Ogrody. Wymieniona zostanie tutaj nie tylko nawierzchnia drogi, ale również chodniki. W ciągu ulicy przebudowane zostanie oświetlenie, powstaną również nowe ścieżki rowerowe.


alt


Remonty torowisk to kolejna inwestycja w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - etap IIIA. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm TOR-KAR-SSON Kargul z Warszawy oraz WPRD GRAVEL z Gdańska. Całkowity koszt planowanych remontów przekroczy 53 mln złotych, a całego przedsięwzięcia około 700 mln złotych.

W związku z remontami pasażerowie muszą się przygotować na poważne zmiany w kursowaniu tramwajów. Dwie linie zostaną całkowicie zlikwidowane na czas remontu. Ich rolę zastąpi zastępcza komunikacja autobusowa. Na czas remontu pasażerowie z biletami jednorazowymi na jeden przejazd (1,25 zł i 2,50 zł) skasowanymi w tramwajach, będą mogli korzystać z linii autobusowych zarówno zastępczych jak i normalnych, na trasach objętych pracami.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na czas remontu:
- Tramwaje linii 2 i 8 zamiast do Jelitkowa, pojadą ul. Hallera do pętli BRZEŹNO PLAŻA.
- Tramwaje linii 4 zamiast do Zaspy, pojadą do pętli Brzeźno (jak linia 3).
- Tramwaje linii 12 będą kursować po zmienionej trasie: JELITKOWO- Pomorska - Grunwaldzka - Zwycięstwa - Błędnik - Dworzec Główny - CENTRUM - Hucisko - i dalej w kierunku Jelitkowa.
- Zawieszone zostanie  kursowanie linii tramwajowych 1 i 10. W zamian funkcjonuje całodzienna linia 7.
Na zamkniętych odcinkach torowisk wprowadza się zastępczą komunikację autobusową:
- Linia T2 będzie funkcjonować na trasie: Pomorska - Chłopska - Zaspa - Rzeczypospolitej - Legionów - Kościuszki - Hallera - Mickiewicza i dalej w kierunku Pomorskiej.
- Linia T12 będzie funkcjonować na trasie: Targ Rakowy - Kartuska – Siedlce.
Przystanki linii zastępczych będą zlokalizowane na wysokości nieczynnych przystanków tramwajowych. Zmiany obowiązują do odwołania.
Tomasz Wrzask


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież