“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Karnowski robi "porządek"

altWojciech Fułek nie pełni już funkcji wiceprezydenta Sopotu. Został on odwołany przez Jacka Karnowskiego po zapowiadanej wcześniej „męskiej rozmowie” jaką przeprowadzili ze sobą obydwaj panowie. Nowym wiceprezydentem została Joanna Cichocka-Gula.

13 lipca na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej wiceprezydent Fułek ostatecznie potwierdził chęć startu w nadchodzących wyborach. Jak podkreślał Fułek jego kandydatura nie jest skierowana przeciwko nikomu, jest natomiast nakierowana na rozwój miasta. Na konferencji prasowej wiceprezydent przedstawił również listę z 300 głosami poparcia, na której znaleźli się zasłużeni dla miasta obywatele. Duża część z nich należy do powołanego w czerwcu ruchu obywatelskiego „Kocham Sopot”. Ruch oprócz poparcia Fułka wystawi prawdopodobnie listę w nadchodzących wyborach do Rady Miasta.

Będący wówczas na urolpie Jacek Karnowski podkreślał, że dziwi go ta decyzja i po powrocie przeprowadzi ze swoim zastępcą „męską rozmowe”. Do zapowiadanej rozmowy doszło w końcu dzisiaj. Wiceprezydent Fułek musiał się pożegnać ze swoim stanowiskiem. Na to miejsce prezydent Karnowski mianował Joanne Cichocką-Gulę, aktualną wicedyrektor biura Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

W reakcji na decyzję prezydenta Wojciech Fułek wydał oświadczenie w którym podkreśla, że decyzja o jego odwołaniu jest bezpośrednio związana z jego startem w najbliższych wyborach prezydenckich.

Oświadczenie Wojciecha Fułka

Szanowni Państwo, przed chwilą zostałem odwołany z funkcji wiceprezydenta Sopotu, którą pełniłem blisko 12 lat. Przesyłam w związku z tym swoje krótkie oświadczenie w tej sprawie. Przy okazji - serdecznie dziękuję wszystkim za dotychczasową współpracę.

Rozstaję się z funkcją wiceprezydenta Sopotu na mocy osobistej decyzji Prezydenta Jacka Karnowskiego, którą trudno rozpatrywać w oderwaniu od mojej ostatecznej deklaracji startu w najbliższych wyborach samorządowych.

Przyjmuję tę decyzję nawet z pewną ulgą, gdyż ostatnio nasza współpraca - głównie z winy znanych wszystkim problemów Pana Prezydenta – nie układała się najlepiej. A od chwili kiedy złamał on swoją powtarzaną wcześniej wielokrotnie obietnicę, iż nie będzie już więcej kandydował i rozpoczął w ten sposób kampanię wyborczą – widział już we mnie wyłącznie swojego konkurenta, a nie współpracownika. Jest mi też jednak przykro z tego powodu, gdyż jestem przekonany, że nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia tej decyzji. Stoi za nią bowiem wyłącznie chęć politycznego odwetu i natychmiastowego rewanżu za moją deklarację, jak też zamiar pozbycia się swojego najgroźniejszego konkurenta.

Byłem już wcześniej świadkiem podobnych rozliczeń z sopockimi radnymi PO, do których nawoływał Jacek Karnowski – z Cezarym Jakubowskim czy Jarosławem Kempą, których Prezydent uznał za swoich konkurentów. Takie podejście w kategoriach osobistej zemsty jest nie tylko szkodliwe dla miasta, ale i dla otwartej debaty publicznej na temat Sopotu i jego odmiennych wizji. Swój program wyborczy i własną wizję Sopotu na najbliższą kadencję zaprezentuję w związku z tym w najbliższym czasie.

Spierajmy się zatem o kształt tych wizji, dając ujście swoim emocjom w takiej dyskusji, a nie personalnych decyzjach. Bo te najważniejsze decyzje i tak podejmą sami sopocianie przy urnach wyborczych.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież