Prezydent w mateczniku... » 4 dni po zaprzysiężeniu na Prezydenta RP - dr Karol Nawrocki weekend spędził w rodzinnym domu. Był n... Stowarzyszenie 'Godność' gratuluje Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu » PanKarol NawrockiPrezydent Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie!Dzień Pańskiego zaprz... Szok! Gdańscy sędziowie mówią „nie” ministrowi Żurkowi » Minister Waldemar Żurek planował masowe czystki w sądach, ale w Gdańsku trafił na mur. Kolegium Sądu... Kaszubi domagają się zamknięcia wystawy "Nasi chłopcy" » Kaszubi żądają zamknięcia kontrowersyjnej wystawy pod nazwą „Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańsk... TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!? » Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc. udziałów a Gdańsk 17 proc., Marcin Lewand... Formela: Tusk na wojnie z milionami obywateli » „Donald Tusk jest na wojnie z ponad 10 mln obywateli, którzy wybrali inaczej, niż on uważał. I te ko... Janusz Szewczak: Budżet klęski ekipy Tuska » „Minister Domański wiezie nas autostradą ku katastrofie finansów publicznych. Czegoś takiego nie był... Nie mówili o sobie "nasi chłopcy" - nie mieli "niemieckich kolegów" » Byłem na wystawie o infantylnym tytule "Nasi chłopcy". Wykorzystano na niej moje książki. Szkoda, że... Gdański protest przeciwko haniebnej wystawie "Nasi Chłopcy" » „Miliony Polaków szło do walki przeciwko niemieckiemu najeźdźcy. Przeciwko niemieckiemu Wermachtowi.... Czas na rząd ocalenia państwa. "Tusk jak bezpaństwowiec" » Po dojściu do władzy Donalda Tuska i jego ekipy nasza demokracja stawała się coraz bardziej fasadowa...
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
sobota, 02 sierpnia 2025 18:39
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc.
Jubileusz 80-lecia Lechii
niedziela, 10 sierpnia 2025 18:35
Jubileusz 80-lecia Lechii
Na Ołowiance w Gdańsku miała miejsce urodzinowa Gala Lechii
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ostra zima powraca - nawet -23 stopnie!

Temperatura w trójmieście może spaść dziś w nocy do –16 stopni Celsjusza.  W innych częściach województwa będzie jeszcze zimniej – nawet do -23 stopni! Jak z problemem radzą sobie władze?

alt


Pomorskie miasta – oprócz problemów z mrozem – od kilku dni muszą też walczyć z zalegającym śniegiem. W Gdańsku już od ostatniego czwartku ze skutkami zimy walczą pługosypywarki Zarządu Dróg i Zieleni. Aby zmusić zarządców do odśnieżania dróg i chodników przed swoimi budynkami, do akcji przystąpiła Straż Miejska. Przyjęli oni 2,3 tys. wezwań do interwencji związanych z zalegającym śniegiem. Efekt? Ponad 300 mandatów na łączną kwotę 23 tys. zł.

Gdańskie władze walczą ze śniegiem również za pomocą… dłużników. Z dniem 1 stycznia 2011 roku Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych podniósł stawkę z 5 do 10 zł za godzinę pracy. Dłużnicy mający zaległości czynszowe mogą je odpracowywać odśnieżając ulice miasta, wykonując drobne prace polegające na malowaniu, sprzątaniu, drobnych remontach i naprawach w budynkach komunalnych, ale także prace biurowe – np. porządkowanie dokumentacji i kopertowanie.


- Dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach liczba osób zgłaszających chęć odpracowania długu znacząco wzrosła – tłumaczy Tadeusz Piotrowski, Rzecznik prasowy GZNK. – W całym poprzednim roku zadłużenie odpracowywało 800 lokatorów. A od początku stycznia niemal codziennie zgłasza się do nas około 50-60 chętnych do pracy. Rekord to 71 osób jednego dnia – dodaje.


Pomoc osobom bezdomnym


Mroźne noce to przede wszystkim ogromne zagrożenie dla osób bezdomnych. - W tych dniach zwracajmy szczególną uwagę na ludzi starszych i chorych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie i nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem budynków i mieszkań. Wojewoda pomorski przypomina, abyśmy nie pozostawali obojętni na los tych, którzy w mroźne dni poszukują schronienia w piwnicach, altanach, czy opuszczonych budynkach – apeluje Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego.

Informacje o wolnych miejscach w noclegowniach uzyskać można pod bezpłatnym numerem interwencyjno – informacyjnym Wojewody Pomorskiego 987. Dyżurni poinformują również o innych formach pomocy bezdomnym.

Wykaz wszystkich noclegowni dla osób bezdomnych można znaleźć też na stronie Forum na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności pod adresem:


http://www.pfwb.org.pl/mapa-pomocy/


Prognoza na najbliższe dni


Niestety, zdaniem synoptyków, mieszkańcy województwa pomorskiego muszą przygotować się jeszcze na wiele mroźnych dni. - W najbliższych nocach dalej będziemy musieli znosić kilkunastostopniowe mrozy. W sobotę i niedzielę będzie trochę cieplej, ale po weekendzie ostry mróz znowu zaatakuje – usłyszeliśmy w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni.


Adrian Dampc
Adrian.dampc@wybrzeze24.pl



Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież