W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Katastrofa klimatyczna i psychiczna. Depresje wśród młodzieży i dorosłych

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 04 maja 2023 11:47

altEko aktywistki w natarciu.


Jak być eko i nie zwariować, gdzie przebiega zdrowa granica pomiędzy normalnym życiem uwzględniającym prawdziwe potrzeby przeciętnego obywatela, a rozchwianym emocjonalnie radykalnym nurcie zmieniającym obyczajowość, zasady etyczne i żywieniowe.

Wszystko to pod hasłem miłości do planety natury i zwierząt. Największymi orędowniczkami tych zmian wydają się być celebryckie eko aktywistki.


Przesłania tych kobiet należy słuchać i czytać uważnie, by potrafić odróżnić gdzie znajduje się zdrowe jądro nowych idei, a gdzie ich karykaturalne osobliwości.


Jesz mięso? Wstyd!!!


Namawianie do niejedzenia mięsa i jego pochodnych z uwagi na dobro planety to tylko preludium do propagowania stylu życia w poczuciu winy oraz wstydu, za to, że żyjemy, jemy, produkujemy odpady, rozwijamy technologie.


Człowiek największym szkodnikiem jest, dlatego wkrótce roztopią się wszystkie lody i morza zaleją lądy. To kara więc jest się czego bać.


Modne słowo „aktywistka klimatyczna” wydaje mi się podejrzanie, a wśród znanych aktorek i celebrytek śledzenie swojego śladu węglowego staje się cnotą i marką rozpoznawczą. Roztaczają one wszelkimi dostępnymi kanałami widmo klęski ludzi i planety siejąc postrach wśród swoich bezbronnych na manipulację fanek. Zwłaszcza, że w sposób naturalny znane aktorki stają się wzorcami do naśladowania. Jedna z zagranicznych wpływowych i bogatych kobiet rezolutnie zauważa, że wprawdzie nie może zrezygnować z nieustannego przemieszczania się samolotami, ale za każdym razem jako pokutę i rekompensatę przekazuje wpłaty na fundacje pilnujące nowego ładu klimatycznego.


Rodzime eko aktywistki, aktorki prześcigają się wprost z chwaleniem, w jaki sposób one dbają o planetę. Nie jedzą mięsa, bo to prawdziwy obciach, nie kupują nowych ubrań. Lansując się wystrojone codziennie inaczej zapewniają, że to dary od reklamodawców, zachęcają by przyodziewać się w lumpeksach, podobno buty dają się dobrze odgrzybiać. Samochody eko aktywistek pochodzą też z pewnego źródła – reklamodawców, choć nie mniej przez to smrodzą. No cóż, na liczne wyprawy na Zanzibar nie dotrze się autem, więc zawstydzone lub nie, produkują ten nieszczęsny ślad węglowy.


„Wypasione” mieszkania i domy eko aktywistek oczarowują dostatkiem i elegancją, pokazują, że można być szczęśliwym w zgodzie z naturą.


Co bardziej rygorystyczne aktywistki radzą by nie posiadać dzieci, bo okrutnie smrodzą i zatruwają planetę.


Strasznie zatruło też 500 plus, bo pospólstwo ruszyło z dzieciakami nad morze i w góry produkując niezdrowe odpady i opary, w tym pampersy i papierki po cukierkach. Zatruli też i zaburzyli cichy relaks zasłużonym celebrytom.


Eko aktywistki w swoich kręgach, stowarzyszeniach i na wesołych rautach mówią o sobie i planecie dobrze. Chętnie jeżdżą konno, jedzą zdrowo i nie za dużo by nie przytyć, piją tylko najzacniejsze trunki. Ale cały czas nauczają, radzą, taka mają misję.


Widmo, że planeta wkrótce zginie zaczyna docierać do użytkowniczek internetu, naprawdę boją się.


Coraz częściej czyta się o prawdziwej pladze ataków paniki klimatycznej u uczennic, prowadzącej do depresji i innych zaburzeń (w tym odżywiania) w normalnym funkcjonowaniu.


Zadaje się retoryczne pytanie skąd taki wzrost depresji wśród młodzieży, kto jest za to odpowiedzialny.


Brak poczucia bezpieczeństwa nie tylko klimatycznego.


Rozmaite aktywistki oskarżają systemy lecznictwa nie bijąc się we własne piersi.


Ziemia wiruje swoim rytmem, a eko aktywistki swoim. Sterują umysłami wrażliwych i bezbronnych istot rozkręcając karuzelę absurdów na całego.


Czy o to chodzi aktywistom klimatycznym, aby wychować pełne niezdrowych lęków młode pokolenie.


Mówienie swoim własnym głosem aktywistek to odwoływanie się do postulatów wielkich gigantów pakietów klimatycznych. To jest trendy...


Jest to lobby tak potężne, że żadne racjonalne i naukowe dowody na to, że klimat zmienia się w cyklach słonecznych i na przykład Bałtyk sięgał kiedyś do Grudziądza nie trafia i nie ma szans przebić się ze swoim dość cichym przekazem.


Nie wypada mówić i myśleć inaczej, niekwestionowaną bohaterką i ikoną dla naszych pociech ma być Greta Tunberg.

Ewa Potrykus


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież