“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Katastrofa klimatyczna i psychiczna. Depresje wśród młodzieży i dorosłych

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 04 maja 2023 11:47

altEko aktywistki w natarciu.


Jak być eko i nie zwariować, gdzie przebiega zdrowa granica pomiędzy normalnym życiem uwzględniającym prawdziwe potrzeby przeciętnego obywatela, a rozchwianym emocjonalnie radykalnym nurcie zmieniającym obyczajowość, zasady etyczne i żywieniowe.

Wszystko to pod hasłem miłości do planety natury i zwierząt. Największymi orędowniczkami tych zmian wydają się być celebryckie eko aktywistki.


Przesłania tych kobiet należy słuchać i czytać uważnie, by potrafić odróżnić gdzie znajduje się zdrowe jądro nowych idei, a gdzie ich karykaturalne osobliwości.


Jesz mięso? Wstyd!!!


Namawianie do niejedzenia mięsa i jego pochodnych z uwagi na dobro planety to tylko preludium do propagowania stylu życia w poczuciu winy oraz wstydu, za to, że żyjemy, jemy, produkujemy odpady, rozwijamy technologie.


Człowiek największym szkodnikiem jest, dlatego wkrótce roztopią się wszystkie lody i morza zaleją lądy. To kara więc jest się czego bać.


Modne słowo „aktywistka klimatyczna” wydaje mi się podejrzanie, a wśród znanych aktorek i celebrytek śledzenie swojego śladu węglowego staje się cnotą i marką rozpoznawczą. Roztaczają one wszelkimi dostępnymi kanałami widmo klęski ludzi i planety siejąc postrach wśród swoich bezbronnych na manipulację fanek. Zwłaszcza, że w sposób naturalny znane aktorki stają się wzorcami do naśladowania. Jedna z zagranicznych wpływowych i bogatych kobiet rezolutnie zauważa, że wprawdzie nie może zrezygnować z nieustannego przemieszczania się samolotami, ale za każdym razem jako pokutę i rekompensatę przekazuje wpłaty na fundacje pilnujące nowego ładu klimatycznego.


Rodzime eko aktywistki, aktorki prześcigają się wprost z chwaleniem, w jaki sposób one dbają o planetę. Nie jedzą mięsa, bo to prawdziwy obciach, nie kupują nowych ubrań. Lansując się wystrojone codziennie inaczej zapewniają, że to dary od reklamodawców, zachęcają by przyodziewać się w lumpeksach, podobno buty dają się dobrze odgrzybiać. Samochody eko aktywistek pochodzą też z pewnego źródła – reklamodawców, choć nie mniej przez to smrodzą. No cóż, na liczne wyprawy na Zanzibar nie dotrze się autem, więc zawstydzone lub nie, produkują ten nieszczęsny ślad węglowy.


„Wypasione” mieszkania i domy eko aktywistek oczarowują dostatkiem i elegancją, pokazują, że można być szczęśliwym w zgodzie z naturą.


Co bardziej rygorystyczne aktywistki radzą by nie posiadać dzieci, bo okrutnie smrodzą i zatruwają planetę.


Strasznie zatruło też 500 plus, bo pospólstwo ruszyło z dzieciakami nad morze i w góry produkując niezdrowe odpady i opary, w tym pampersy i papierki po cukierkach. Zatruli też i zaburzyli cichy relaks zasłużonym celebrytom.


Eko aktywistki w swoich kręgach, stowarzyszeniach i na wesołych rautach mówią o sobie i planecie dobrze. Chętnie jeżdżą konno, jedzą zdrowo i nie za dużo by nie przytyć, piją tylko najzacniejsze trunki. Ale cały czas nauczają, radzą, taka mają misję.


Widmo, że planeta wkrótce zginie zaczyna docierać do użytkowniczek internetu, naprawdę boją się.


Coraz częściej czyta się o prawdziwej pladze ataków paniki klimatycznej u uczennic, prowadzącej do depresji i innych zaburzeń (w tym odżywiania) w normalnym funkcjonowaniu.


Zadaje się retoryczne pytanie skąd taki wzrost depresji wśród młodzieży, kto jest za to odpowiedzialny.


Brak poczucia bezpieczeństwa nie tylko klimatycznego.


Rozmaite aktywistki oskarżają systemy lecznictwa nie bijąc się we własne piersi.


Ziemia wiruje swoim rytmem, a eko aktywistki swoim. Sterują umysłami wrażliwych i bezbronnych istot rozkręcając karuzelę absurdów na całego.


Czy o to chodzi aktywistom klimatycznym, aby wychować pełne niezdrowych lęków młode pokolenie.


Mówienie swoim własnym głosem aktywistek to odwoływanie się do postulatów wielkich gigantów pakietów klimatycznych. To jest trendy...


Jest to lobby tak potężne, że żadne racjonalne i naukowe dowody na to, że klimat zmienia się w cyklach słonecznych i na przykład Bałtyk sięgał kiedyś do Grudziądza nie trafia i nie ma szans przebić się ze swoim dość cichym przekazem.


Nie wypada mówić i myśleć inaczej, niekwestionowaną bohaterką i ikoną dla naszych pociech ma być Greta Tunberg.

Ewa Potrykus


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież