Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Jedynka" dla rządzących

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 31 grudnia 2009 15:02

Posłanka Daniela Chrapkiewicz i poseł Zbigniew Kozak wystawili rządzącym "dwóje". "Jedynkę" postawił  poseł Andrzej Jaworski. - To za przemysł  stoczniowy – uzasadniał  poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przemysł  stoczniowy, służba zdrowia, kara dla kibiców Lechii i decyzja w sprawie krzyża były głównymi tematami podsumowania kończącego się roku przez pomorskich posłów PiS.


- Likwidacja Stoczni Gdynia i Stoczni w Szczecinie to porażki polskiego rządu – powiedział  Zbigniew Kozak. - Z programu, który miał pomóc zwalnianym stoczniowcom wyszły nici. Pracę znalazło 400 z ponad 4000 osób. Na dzień dzisiejszy przed Trójmiastem rysuje się perspektywa dużego problemu społecznego. W kontekscie zmiany derektywę o konkurencji, którą radykalnie przeformułował Europejski Trybunał Sprawiedliwości pod koniec tego roku i dopuszczając możliwość pomocy publicznej pojawia się pytanie czy nasze stocznie musiały zostać zlikwidowane? Mówi się, że na rynku stoczniowym jest zastój, nie buduje się statków. Jakoś nikt nie zauważył, że pojawił się inny kierunek działalności stoczniowej – złomowanie statków. Dane pokazują, że ten rynek istnieje i się rozwija.

- Rok 2009 był dla służby zdrowia rokiem bardzo złym pod każdym względem – oceniła posłanka Daniela Chrapkiewicz. - Perspektywy nie są dobre. Służba zdrowia jest, trzeba to powiedzieć wprost, prywatyzowana. W moim odczuciu i odczuciu wielu moich kolegów jest to uwłaszczenie na państwowym mieniu. Jak na razie pozytywnych skutków zmian nie widać.

- Te dwa problemy były najważniejsze naszym zdaniem w roku 2009 i przechodzą na rok przyszły – powiedział Andrzej Jaworski. - Przemysłu stoczniowego nie da się odrodzić. Ci którzy stracili pracę jej nie uzyskają. Pacjenci, którzy mieli w 2009 roku problemy z uzyskaniem dostępu nawet do lekarza pierwszego kontaktu, którzy mieli duże utrudnienia w dostępie do specjalistów, niestety wszystko wskazuje, że roku 2010 będą mieli takie same kłopoty, a może i większe. Chciałbym zwrócić uwagę na dwa ważne aspekty społeczne, które wydarzyły się w mijającym roku. Mam nadzieję, że te dwa aspekty nie będą miały kontyuacji w przyszłym roku. Pierwszy to, naszym zdaniem decyzja skandaliczna, ukaranie kibiców Lechii za transparent związany z 17 września. Karanie za formę przekazywania swoich uczuć patriotycznych jest uwłaczające naszej tradycji i temu kim się czujemy. Druda sprawa to decyzja Trybunału Europejskiego odnośnie wieszania krzyży we włoskich szkołach i tym wszystkim co ta decyzja wywołała w całej Europie.Soimy na stanowisku, że każdy obywatel ma prawa do wyrażania swoich poglądów, do wyrażania swojej religi w taki sposób, aby nie szkodzić komuś innemu. Wieszanie krzyży w miejscach publicznych nie jest elementem nastwionym przeciwko komukolwiek. Jest to element szacunku do swoich przekonań, do swojej wiary, ale jednocześnie oznaka, że dana osoba czuje się związana ze społeczeństwem.

Posłowie PiS znaleźli również  pozytywy rządu PO. - Jeśli jest prawdą wyliczenie naszego PKB to to jest dobra informacja – stwierdził poseł Kozak. - Na plus mozna również zaliczyć pewne ułatwienia jeśli chodzi o działalność gospodarczą. Za pozytyw uważam również decyzję pani minister Kopacz o nie kupowaniu nie sprawdzonej szczepionki.

- Decyzja o nie kupowaniu szczepionki to bardzo mądrą decyzją – zgodziła się posłanka Chrapkiewicz. - Pozą tą decyzją i próbą porozumienia się na komisji nie dostrzegam pozytywów w służbie zdrowia.

- Pewnym światełkiem w tunelu są informacje, że rząd zamierza się wycofać z zamiaru sprzedaży polskiej energetyki państwowym spółkom niemieckim i francuskim, a będzie szedł bardziej w kierunku wejścia tych spółek na giełdę – ocenił poseł Jaworski. - To byłoby moim zdaniem bardzo wskazane. Jeśli w tym kierunku pójdą dalej prace to jest to element korzystny.

Połanka Chrapkiewicz i poseł Kozak wystawili rządzącym "dwóję", a poseł Jaworski "jedynkę". - Widzę wiele aspektów pozytywnych, ale za to, że stocznie zostały zamknięte jest tylko i wyłącznie jedynka – uzsadnił swoją ocenę poseł Jaworski.

Tomasz Łunkiewicz

 Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież