Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

"Jedynka" dla rządzących

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 31 grudnia 2009 15:02

Posłanka Daniela Chrapkiewicz i poseł Zbigniew Kozak wystawili rządzącym "dwóje". "Jedynkę" postawił  poseł Andrzej Jaworski. - To za przemysł  stoczniowy – uzasadniał  poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przemysł  stoczniowy, służba zdrowia, kara dla kibiców Lechii i decyzja w sprawie krzyża były głównymi tematami podsumowania kończącego się roku przez pomorskich posłów PiS.


- Likwidacja Stoczni Gdynia i Stoczni w Szczecinie to porażki polskiego rządu – powiedział  Zbigniew Kozak. - Z programu, który miał pomóc zwalnianym stoczniowcom wyszły nici. Pracę znalazło 400 z ponad 4000 osób. Na dzień dzisiejszy przed Trójmiastem rysuje się perspektywa dużego problemu społecznego. W kontekscie zmiany derektywę o konkurencji, którą radykalnie przeformułował Europejski Trybunał Sprawiedliwości pod koniec tego roku i dopuszczając możliwość pomocy publicznej pojawia się pytanie czy nasze stocznie musiały zostać zlikwidowane? Mówi się, że na rynku stoczniowym jest zastój, nie buduje się statków. Jakoś nikt nie zauważył, że pojawił się inny kierunek działalności stoczniowej – złomowanie statków. Dane pokazują, że ten rynek istnieje i się rozwija.

- Rok 2009 był dla służby zdrowia rokiem bardzo złym pod każdym względem – oceniła posłanka Daniela Chrapkiewicz. - Perspektywy nie są dobre. Służba zdrowia jest, trzeba to powiedzieć wprost, prywatyzowana. W moim odczuciu i odczuciu wielu moich kolegów jest to uwłaszczenie na państwowym mieniu. Jak na razie pozytywnych skutków zmian nie widać.

- Te dwa problemy były najważniejsze naszym zdaniem w roku 2009 i przechodzą na rok przyszły – powiedział Andrzej Jaworski. - Przemysłu stoczniowego nie da się odrodzić. Ci którzy stracili pracę jej nie uzyskają. Pacjenci, którzy mieli w 2009 roku problemy z uzyskaniem dostępu nawet do lekarza pierwszego kontaktu, którzy mieli duże utrudnienia w dostępie do specjalistów, niestety wszystko wskazuje, że roku 2010 będą mieli takie same kłopoty, a może i większe. Chciałbym zwrócić uwagę na dwa ważne aspekty społeczne, które wydarzyły się w mijającym roku. Mam nadzieję, że te dwa aspekty nie będą miały kontyuacji w przyszłym roku. Pierwszy to, naszym zdaniem decyzja skandaliczna, ukaranie kibiców Lechii za transparent związany z 17 września. Karanie za formę przekazywania swoich uczuć patriotycznych jest uwłaczające naszej tradycji i temu kim się czujemy. Druda sprawa to decyzja Trybunału Europejskiego odnośnie wieszania krzyży we włoskich szkołach i tym wszystkim co ta decyzja wywołała w całej Europie.Soimy na stanowisku, że każdy obywatel ma prawa do wyrażania swoich poglądów, do wyrażania swojej religi w taki sposób, aby nie szkodzić komuś innemu. Wieszanie krzyży w miejscach publicznych nie jest elementem nastwionym przeciwko komukolwiek. Jest to element szacunku do swoich przekonań, do swojej wiary, ale jednocześnie oznaka, że dana osoba czuje się związana ze społeczeństwem.

Posłowie PiS znaleźli również  pozytywy rządu PO. - Jeśli jest prawdą wyliczenie naszego PKB to to jest dobra informacja – stwierdził poseł Kozak. - Na plus mozna również zaliczyć pewne ułatwienia jeśli chodzi o działalność gospodarczą. Za pozytyw uważam również decyzję pani minister Kopacz o nie kupowaniu nie sprawdzonej szczepionki.

- Decyzja o nie kupowaniu szczepionki to bardzo mądrą decyzją – zgodziła się posłanka Chrapkiewicz. - Pozą tą decyzją i próbą porozumienia się na komisji nie dostrzegam pozytywów w służbie zdrowia.

- Pewnym światełkiem w tunelu są informacje, że rząd zamierza się wycofać z zamiaru sprzedaży polskiej energetyki państwowym spółkom niemieckim i francuskim, a będzie szedł bardziej w kierunku wejścia tych spółek na giełdę – ocenił poseł Jaworski. - To byłoby moim zdaniem bardzo wskazane. Jeśli w tym kierunku pójdą dalej prace to jest to element korzystny.

Połanka Chrapkiewicz i poseł Kozak wystawili rządzącym "dwóję", a poseł Jaworski "jedynkę". - Widzę wiele aspektów pozytywnych, ale za to, że stocznie zostały zamknięte jest tylko i wyłącznie jedynka – uzsadnił swoją ocenę poseł Jaworski.

Tomasz Łunkiewicz

 Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież