Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

10 stycznia: WOŚP po raz osiemnasty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 stycznia 2010 09:12

Po raz osiemnasty w najbliższą niedzielę, 10 stycznia, odbędzie się w Gdańsku, jak w całej Polsce, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód z tegorocznej akcji przeznaczony zostanie na onkologię dziecięcą. Zachorowalność w województwie Pomorskiem na choroby nowotworowe jest – niestety – wyższa niż średnia krajowa.


Potrzeby są więc bardzo duże. Sztab WOŚP w Gdańsku tworzą w tym roku: Ognisko Związku Młodzieży Chrześcijańskiej „Polska YMCA” w Gdyni oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku - Wrzeszczu.


Światowe hity, Maleńczuk, Leszcze
Tegoroczny finał rozpocznie się o godz. 13 na Długim Targu występami znanych zespołów. Zakończy – tradycyjne Światełko do Nieba o godz. 19.35. Duża scena będzie pod Zieloną Bramą, kameralna koło Studni Neptuna.
- W tworzeniu artystycznego programu przyświecało nam hasło z kultowego filmu „Rejs”: „Lubimy piosenki, które znamy, przy nich się świetnie bawimy” – powiedział Piotr Jankowski z firmy Eurekaart zajmującej się organizacją programu. - I dlatego na scenie usłyszymy przeboje począwszy od Queen, Elvisa Presleya, poprzez Beatlesów kończąc na hitach grup polskich takich jak Czerwone Gitary, Breakout.
Nie zabraknie gwiazd – zaproszono Macieja Maleńczuka i zespół Leszcze. Szykuje się fantastyczny koncert dla wszystkich. Organizatorzy mają nadzieję, że mieszkańcy Trójmiasta i tym razem nie zawiodą i pojawią się na Długim Targu i że uda się zebrać rekordową sumę pieniędzy.


6 tysięcy litrów Żuru po Gdańsku
- W okolicy Studni Neptuna ustawimy największy w Polsce, a najprawdopodobniej też w Europie, gar o pojemności 6 tysięcy litrów, w którym kucharze ze Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników gotować będą Żur po Gdańsku – kontynuuje Jankowski. – Ciepłej strawy więc nie zabraknie. Nie bójmy się mrozów, zupa na pewno nas rozgrzeje podobnie jak muzyka, atmosfera, która tego dnia na pewno na Długim Targu zagości. Wszystko, co się odbędzie zawdzięczamy wsparciu finansowemu wielu firm i osób prywatnych, którym serdecznie dziękujemy.
Złotym sponsorem gdańskiego finału WOŚP jest Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.


- W ramach wspierania walki z cukrzycą, profilaktyki organizujemy w ramach finału WOŚP Pierwszy Wielkoorkiestrowy Marsz Nordic Walking „Policz się z cukrzycą” – dodaje Radosław Daruk, szef sztabu z ramienia gdyńskiej YMCA. – Zachęcamy w ten sposób społeczeństwo do ruchu a producentów żywności do drukowania na etykietach informacji dla cukrzyków o wartości energetycznej wyrobów.


500 wolontariuszy, 5 bursztynowych serduszek
Organizatorzy wybrali Nornic Walking, ponieważ jest to forma dla każdego bez względu na wiek i stan zdrowia. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, dla tych, którzy nie mają kijków, przygotowano punkt wypożyczania sprzętu. Półgodzinny marsz rusza o godz. 14 ulicami Gdańska spod Studni Neptuna i kończy się w tym samym miejscu. Instruktorzy będą uczyć podstaw Nornic Walking, to naprawdę proste! Podobny bieg odbywać się będzie w Gdyni.


Na terenie Gdańska działać będzie około 500 wolontariuszy w pomarańczowych koszulkach z napisem „Gdańsk dla orkiestry”, z identyfikatorami i numerowanymi zielonymi puszkami.


- Wolontariusze będą przede wszystkim kwestować na Długim Targu, wyjdą też do mieszkańców różnych dzielnic - powiedziała Agnieszka Buczyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu. Postaraliśmy się o zgodę na kwestowanie niektórych centrach handlowych. – Staraliśmy się, żeby pozyskać wolontariuszy nie tylko na niedzielną akcję, ale na dłużej, aby na co dzień zarażali innych ofiarnością i dobrocią.
- Wyjątkowa licytacja pięciu serduszek ufundowanych przez YMCA, z czego trzy będą numerowane, odbędzie się na dużej scenie w Gdańsku – dodaje Daruk. - Nie złotych, bo to robi Owsiak, tylko bursztynowych oprawionych w szkło artystyczne. Będzie to, miejmy nadzieję, kolejna manifestacja jedności społeczeństwa, które staje do walki o dobro.


Skok na spadochronie, rejs z Mateuszem Kusznierewiczem
Trwają aukcje internetowe na stronie aukcje.wosp.org.pl (użytkownik Miasto_Gdańsk). Przygotowano niezliczoną liczbę atrakcji. I tak na przykład chętni będą mogli powiosłować z Adamem Korolem. W specjalnym namiocie będą licytowane różne rzeczy, miedzy innymi: skok na spadochronie w tandemie, rejs z Mateuszem Kusznierewiczem po Zatoce Gdańskiej, zestawy talarów gdańskich.


- Chcemy w nietypowy sposób dowieźć mieszkańców na Długi Targ - powiedział Adam Kaszubowski z Pomorskiego Stowarzyszenia Transportu Miejskiego. – Uruchomimy dwie specjalne linie: tramwajową nr „XVIII” – trzy zabytkowe tramwaje i autobusową „Orkiestrobus” – jeden zabytkowy autobus jelcz 043 zwany „Ogórkiem”. Zamiast biletów pasażerowie będą wrzucali dowolne składki na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka. Będą dodatkowe atrakcje w pojazdach – muzyka z głośników, wesoła atmosfera.


Przebieg wydarzeń w Gdańsku będzie transmitować TVP Gdańsk.
Szczegóły na plakatach i na www.gdanskdlaorkiestry.pl
Katarzyna Korczak

 

 

 


Konferencja przed WOŚP. Fot: Maciej Kostun

 

 


Tak kwestowano rok temu. Fot: Marek Zarzecki

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież