Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jarosław Kaczyński zakończył kampanię wyborczą w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 18 czerwca 2010 20:01

altOkoło 2 tysięcy osób zebrało się  na Targu Rybnym w Gdańsku na wiecu Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił do zebranych o potrzebie nowego początku, nowej Solidarności, Solidarności XXI wieku.  

Wśród zebranych na placu ludzi byli, ci którzy weszli w skład Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego – m. in. Joanna i Andrzej Gwiazdowie, fizyk kwantowy doktor Marek Czachor, a także szef „Solidarności”, Janusz Śniadek. Wszyscy oni namawiali do udziału w wyborach i oddawania głosów w zgodzie z własnymi sumieniami.

Ku zaskoczeniu wszystkich, na Targu Rybnym pojawił się także Tadeusz Fiszbach, sygnatariusz Porozumień  Sierpniowych z ramienia władzy komunistycznej, który wsparł  postulaty „Solidarności”. Niektórzy z zebranych odczytali tę obecność jako wyraz poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego.

Kiedy na scenie pojawił się  kandydat na prezydenta, tłum odśpiewał „100 lat” obchodzącemu dziś 61. urodziny prezesowi PiS. Jednak Jarosław Kaczyński przypomniał,  że to także dzień urodzin jego tragicznie zmarłego brata i poprosił o minutę ciszy.


alt

- Potrzebna jest nowa "Solidarność", która będzie wyrastała z tych korzeni, które tkwią w roku 1980, ale będzie odpowiadała na potrzebę rozwoju, wzrostu. Potrzebę, która musi być zaspokojona, jeśli mamy żyć szczęśliwie, tu szukać pracy, jeśli Polacy mają do Polski wracać – powiedział zebranym kandydat PiS na prezydenta.

Zebrani często przerywali przemówienie oklaskami i okrzykami „Zwyciężymy!” Kaczyński mówił  o potrzebie spokoju i pracy dla Polski, o tym, że trzeba skończyc z mówieniem o wojnie polsko-polskiej.

- Polacy nie chcą ostrych, brutalnych słów  – powiedział Jarosław Kaczyński. - Nie chcą  by dyskusja zmieniała się w bardzo brutalną kłótnię. Ci którzy posługują się najbardziej brutalnym językiem nie budzą społecznego poparcia. Polakom potrzebny jest sukces, sukces tego tragicznego dziesięciolecia, które rozpoczęło się największą tragedią po 1945 roku, ale które powinno się kończyć w słońcu. Sukces tego dziesięciolecia będzie zależał od tego, jak będzie wyglądało życie publiczne.”

alt


Kandydat na prezydenta mówił też  o tym, że Gdańsk jest stolicą polskiej demokracji i wolności. Wspomniał również o okresie swoich rządów przypominając, że w czasie gdy był premierem Polska rozwijała się szybko, rosły płace, rosły dochody przedsiębiorstw, inwestycje, świetna była sytuacja w handlu zagranicznym, doskonała w finansach publicznych.

alt

- Nie wierzcie tym, którzy wam mówią,  że tego nie można połączyć. Można pod jednym warunkiem, że prowadzi się politykę w interesie całego narodu, a nie jakichś grup czy grupek. Ja wierzę, że ludzie, którzy dziś są na politycznej scenie przyjmą ten punkt widzenia. Wyciągam do nich dłoń. Choć teraz jest odtrącana i padają słowa, które nie powinny padać, to jednak ta ręka jest ciągle wyciągnięta - mówił Kaczyński.

alt

Wiec zakończył się akcentem humorystycznym, kiedy na scenie pojawił się poseł  Paweł Poncyljusz, który odsłonił plakat wyborczy –  replikę plakatu „Solidarności” z Garym Cooperem z wyborów w roku 1989.

- Prezydentem mogę być nienajgorszym – powiedział na zakończenie Jarosław Kaczyński, jeszcze raz zachęcając do oddania na niego głosu.

alt

Po wiecu zebrani przeszli w pochodzie pod Pomnik Poległych stoczniowców, gdzie Jarosław Kaczyński złożył  kwiaty.

Dariusz Olejniczak

Foto: Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież