Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Miller: Na Pomorzu cennik jest królem w służbie zdrowia

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 21 października 2015 18:15

- Zdrowie nie może być towarem, a szpital nie może być fabryką - powiedział Leszek Miller odnośnie sytuacji w pomorskiej służbie zdrowia. Lider SLD, kandydat do Sejmu z listy Zjednoczonej Lewicy spotkał się razem z Barbarą Nowacką, liderką Zjednoczonej Lewicy z dziennikarzami w swoim biurze w Gdyni.- Dziś w pomorskich szpitalach królem jest cennik i przyjmuje się takich pacjentów, którzy gwarantują najniższe koszty, a najwyższy zysk. To jest skandal - odpowiedział  Leszek Miller, poseł SLD, kandydat na posła w okręgu nr 26 z listy Zjednoczonej Lewicy na pytanie "Gazety Gdańskiej" o sytuację w pomorskiej służbie zdrowia. - Coś co w kraju Unii Europejskiej, poważnym kraju środkowej części Europy nie powinno mieć miejsca. Jeśli Zjednoczona Lewica znajdzie się w odpowiednim stosunku w Sejmie, w odpowiedniej ilości w Sejmie, natychmiast to zmienimy. Zdrowie nie może być towarem, a szpital nie może być fabryką. Niestety tutaj królem jest cennik. Na wszystko jest cena.


altByły premier odpowiedział również na pytanie "Gazety Gdańskiej" o propozycje Zjednoczonej Lewicy dla seniorów, emerytów i rencistów. - Chcielibyśmy podnieść najniższe emerytury - powiedział Leszek Miller. - Chciałbym do tego dodać, że po pierwsze jesteśmy za tym żeby można było dziedziczyć świadczenia emerytalne - jeśli współmałżonek umiera to drugi przejmuje jego emeryturę; jesteśmy za tym, żeby zagwarantować przyjęcie przez lekarza pierwszego kontaktu najpóźniej w ciągu trzech dni od rejestracji; jesteśmy za tym, żeby najniższe świadczenia powiązać z najniższym wynagrodzeniem - w przyszłości, w perspektywie moglibyśmy ustalić taką triadę jeśli najniższe wynagrodzenie jest połową przeciętnego wynagrodzenia to najniższa emerytura powinna być na przykład 70 procent tego najniższego wynagrodzenia. Na wybrzeżu w kontaktach z ludźmi starszymi mam jeszcze taki projekt by zorganizować Fundusz Pomocy albo Fundusz Modernizacyjny. To byłyby środki dla tych emerytów i osób starszych, którzy nie mogą dostosować swojego mieszkania do potrzeb na przykład leczenia, nie mają takich pieniędzy, te środki mogłyby temu służyć. Mogłyby być wydawane przez samorządy albo mogłyby być ustanowione w corocznych ustawach budżetowych. My, Zjednoczona Lewica, mamy wiele propozycji dla emerytów i rencistów, wiedząc, że bardzo wielu z nich jest w bardzo trudnej sytuacji. Ponieważ też już reprezentuję pokolenie ludzi dojrzałych chciałbym powiedzieć, że wszyscy, także i z mojego pokolenia, nie powinni stracić żadnej okazji, żeby żyć aktywnie, żeby działać, żeby nie pozwolili się zamknąć w czterech ścianach swoich domów, żeby swoją energię, swoje umiejętności mogli przeznaczać na rozwój naszego kraju.


alt- My kandydujemy do Sejmu, aby o polityce społecznej, polityce prozdrowotnej, rynku pracy i dobrej edukacji, ale tej edukacji gwarantowanej, stabilnej i edukacji nowoczesnej mówić w Sejmie - powiedziała Barbara Nowacka, liderka koalicji wyborczej Zjednoczona Lewica. - I nie tylko mówić. Mamy przygotowane projekty składane w Sejmie tej kadencji odrzucane posłów PO, odrzucane przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Dziś twierdzą, że część rzeczy zrealizują w swoich programach. Lewica jest potrzebna w Sejmie, bo my nie patrzymy na to czy zbliża się kampania wyborcza. My politykę społeczną realizujemy i przygotowujemy ustawy dużo wcześniej. Wiemy jakie są potrzeby społeczne. Wiemy co zrobić żeby Polkom i Polakom żyło się lepiej. Wiemy co zrobić żeby edukacja była dobra. Wiemy co zrobić, aby gospodarka działała sprawnie. Gospodarka oparta na małych i średnich przedsiębiorstwach, gospodarka, która promuje ich, a nie żyjące dziś bardzo dobrze w Polsce korporacje, sklepy wielkopowierzchniowe i banki. Proponujemy taki system podatkowy, w którym ten polski przedsiębiorca będzie najlepiej konkurował z wielkimi przedsiębiorcami, sklepami. Proponujemy taki rynek pracy, na którym polski pracownik zarabiał godnie, nie będzie wyzyskiwany. Zajmujemy się polityką senioralną i zajmujemy się nią realnie. Bo trzeba pamiętać o tym, że solidarność ludzka to również godna starość, dbanie o osoby dzięki którym jesteśmy dziś tu gdzie jesteśmy. To doświadczenie starszych pokoleń pozwala nam osobom młodszym godnie żyć, dobrze się kształcić i być dumnym z tego że żyjemy w Polsce. Lewica w Sejmie zawsze będzie stała po stronie pracowników, ludzi pracy. Platforma i PiS niczym się nie różnią. Jedyną gwarancją państwa sprawiedliwego społecznie, państwa normalnego, państwa wolnościowego jest Zjednoczona Lewica.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież