"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

VIII Forum Energetyczne Sopot 2013

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 17 grudnia 2013 09:12

Ponad 400 polityków, przedstawicieli koncernów energetycznych i środowisk eksperckich z Unii Europejskiej, Rosji, Ukrainy i Azji bierze udział w obradach VIII Forum Energetycznego. Tegoroczna konferencja odbywa się w Centrum Konferencyjnym Sheraton Hotel Sopot w dniach 16-18 grudnia.


Forum otworzyła sesja plenarna pt."Unijna polityka energetyczna: w poszukiwaniu kompromisu", w której udział wzięli m.in. Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, Jarosław Neverovic Minister ds. Energii Litwy oraz Reza S. Abhari, Dyrektor Laboratory for Energy Conversion.


altPodczas trzydniowego VIII Forum prowadzone są dyskusje dotyczące m.in. finansowania wielkich projektów energetycznych, energetyki jądrowej, przyszłości węgla, roli państwa w sektorze energetycznym, zielonej energii, a także perspektyw rozwoju energetyki jądrowej. W programie zaplanowane jest kilkanaście paneli dyskusyjnych w tym: „Inwestycje w infrastrukturę, a budowa jednolitego rynku energii w Europie"; „Co dalej z gazem łupkowym – europejska szansa czy złudzenie?"; „Gospodarka UE – emisyjna czy konkurencyjna?"; „Energiewende" – Czy nowa strategia energetyczna Niemiec może być drogowskazem dla Europy?, a także „Inwestycje w energetyce dźwignią rozwoju polskiej gospodarki”.
W debatach tych udział zapowiedzieli m.in. Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu; Rainer Baake, Dyrektor, Agora Energiewende; Christian Hey, Sekretarz Generalny Niemieckiego Komitetu Doradczego ds. Ochrony Środowiska; Andris Strazds, Główny Ekonomista Nordea Bank; Jacques Regaldo Saint Blacard, Przewodniczący, Światowego Stowarzyszenia Operatorów Jądrowych (WANO); Nicola Cotugno, Wiceprezes Zarządu Slovenské elektrárne; Mirosław Bieliński Prezes Zarządu Grupy ENERGA; Aleksander Grad, Prezes Zarządu, PGE EJ 1;Mariusz Grendowicz, Prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych; Marcin Moskalewicz Prezes PERN Przyjaźń i Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu, Grupy LOTOS.
W tym roku debaty, prezentacje i wykłady gości specjalnych są prowadzone w trzech ścieżkach tematycznych „Wydobycie, transport i przerób węglowodorów”, „Produkcja i dystrybucja energii elektrycznej” oraz „OZE, Polityka klimatyczna oraz Ekologia i ochrona Środowiska”. Są też one na bieżąco relacjonowane w Internecie.


altRaporty i opracowania analityczne dotyczące innowacji, bezpieczeństwa energetycznego, budownictwa niskoemisyjnego przestawią eksperci Instytutu Badań Strukturalnych; Indar Energy, RusEnergy i Centrum Badań Energetyki w Kijowie i Fundacji na Rzecz Energetyki Zrównoważonej w Warszawie.
Zdaniem uczestników Forum, Europa znalazła się w sytuacji „paradoksu energetycznego”. Spowolnienie gospodarcze, wzrost efektywności energetycznej i udziału w bilansie energetycznym biopaliw spowodowały, że unijny system wymaga reform. Obecne założenia tzw. mapy drogowej stoją często w sprzeczności z zasadami konkurencyjności rynkowej. Czy bieżąca debata dotycząca celów unijnej polityki klimatycznej i energetycznej do roku 2030 przyniesie oczekiwany kompromis w sprawie ochrony klimatu i rozwiązania uwzględniające energetyczne i ekonomiczne zróżnicowanie państw członkowskich oraz wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego? Jak przyśpieszyć integrację infrastruktury energetycznej? Gdzie jest przestrzeń na współpracę krajów regionu Europy Środkowej? I wreszcie, w co w tak niepewnych realiach inwestować, aby nie tracić? Te i szereg innych pytań jest zadawanych w czasie obrad tegorocznego Forum Energetycznego w Sopocie.


altJest to największa konferencja poświęcona problemom energii w Polsce i Europie Środkowej. W konferencji uczestniczy około 400 gości i wielu dziennikarzy z kilkudziesięciu redakcji. Warto podkreślić znaczący udział przedstawicieli firm i instytucji zagranicznych sektora energetycznego, co czyni Forum Energetyczne unikalnym pod tym względem i jednocześnie jednym z najważniejszych tego typu spotkań w naszym rejonie. Podczas Forum Energetycznego padają ważne deklaracje dotyczące rozwoju sektora energetycznego, powstają nowe inicjatywy inwestycyjne i nawiązywane są nowe kontakty biznesowe.


Forum od kilku lat stanowi platformę dyskusji dla gości ze sfery polityki, sektora biznesowego i uczestników reprezentujących środowiska eksperckie.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież