Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tramwaj na Grunwaldzkiej dopiero we wrześniu?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 01 czerwca 2011 12:22

altTramwaje początkowo miały wrócić do centrum Wrzeszcza po czterech miesiącach prac, z końcem lipca. Dziś wiemy jednak, że torowisko zostanie przygotowane dopiero w sierpniu-wrześniu.


Galeria - http://wybrzeze24.pl/galerie?func=viewcategory&catid=199


Remont ruszył we Wrzeszczu na początku kwietnia. Wtedy także wstrzymany został ruch tramwajowy na odcinku od Opery Bałtyckiej aż do zajezdni tramwajowej przy ul. Wita Stwosza.
W miejsce tramwajów, na ulice ruszyły specjalne autobusy oznaczone symbolem T6, zatrzymujące się na wysokości dotychczasowych przystanków. To właśnie one odpowiadają za późniejszy powrót tramwajów.- Przed remontem nie przewidywaliśmy wprowadzenia buspasów, ani zaadaptowania miejsca, w którym leży torowisko na potrzeby ruchu kołowego, stąd opóźnienie – tłumaczy Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prasowa miejskiej spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne, organizującej remont we Wrzeszczu. - W ciągu siedmiu tygodni od dziś, jezdnia zostanie wyremontowana, a samochody wrócą na swoje miejsce. Dopiero wtedy będziemy mogli rozpocząć prace na 300-metrowym odcinku torowiska, obecnie wykorzystywanym przez samochody. Tramwaje wrócą na trasy najszybciej jak się uda, najpóźniej we wrześniu – zapowiada rzeczniczka.


altMagdalena Skorupka-Kaczmarek tłumaczy, że wprowadzenie buspasów i wykorzystanie torowiska jako jezdni, było konieczne, by zapobiec większym utrudnieniom komunikacyjnym. - Inaczej na Grunwaldzkiej mielibyśmy pojedynczy pas dla samochodów obok buspasa – dodaje.

- O kilka dni wcześniej niż zakładaliśmy kończą się prace na remontowanej jezdni ulicy Grunwaldzkiej we Wrzeszczu, w rejonie Konopnickiej-Dmowskiego – podkreśla GIK.
A to oznacza, że już dziś (1 czerwca) od godziny 21 samochody z Centrum Gdańska do Sopotu, z nawierzchni tymczasowej - płyt betonowych, trafią na nowo wykonaną nawierzchnię asfaltową.Jutro (2 czerwca), o 6.00 rano ruch samochodowy w kierunku Centrum, przekierowany zostanie na nawierzchnię tymczasową z płyt betonowych ułożoną w starym śladzie torowiska.
Rozpocznie się przebudowa jezdni od strony Centrum Handlowego Manhattan. Buspas pozostanie w obszarze remontowanej jezdni. Ten etap może potrwać do 7 tygodni.


Przebudowa torowiska, która zakończy się najpóźniej we wrześniu, zakończy remont we Wrzeszczu.

Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież