Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
wtorek, 09 sierpnia 2022 16:21
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
Rasmus Jensen pozostanie zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk na
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tramwaj na Grunwaldzkiej dopiero we wrześniu?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 01 czerwca 2011 12:22

altTramwaje początkowo miały wrócić do centrum Wrzeszcza po czterech miesiącach prac, z końcem lipca. Dziś wiemy jednak, że torowisko zostanie przygotowane dopiero w sierpniu-wrześniu.


Galeria - http://wybrzeze24.pl/galerie?func=viewcategory&catid=199


Remont ruszył we Wrzeszczu na początku kwietnia. Wtedy także wstrzymany został ruch tramwajowy na odcinku od Opery Bałtyckiej aż do zajezdni tramwajowej przy ul. Wita Stwosza.
W miejsce tramwajów, na ulice ruszyły specjalne autobusy oznaczone symbolem T6, zatrzymujące się na wysokości dotychczasowych przystanków. To właśnie one odpowiadają za późniejszy powrót tramwajów.- Przed remontem nie przewidywaliśmy wprowadzenia buspasów, ani zaadaptowania miejsca, w którym leży torowisko na potrzeby ruchu kołowego, stąd opóźnienie – tłumaczy Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prasowa miejskiej spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne, organizującej remont we Wrzeszczu. - W ciągu siedmiu tygodni od dziś, jezdnia zostanie wyremontowana, a samochody wrócą na swoje miejsce. Dopiero wtedy będziemy mogli rozpocząć prace na 300-metrowym odcinku torowiska, obecnie wykorzystywanym przez samochody. Tramwaje wrócą na trasy najszybciej jak się uda, najpóźniej we wrześniu – zapowiada rzeczniczka.


altMagdalena Skorupka-Kaczmarek tłumaczy, że wprowadzenie buspasów i wykorzystanie torowiska jako jezdni, było konieczne, by zapobiec większym utrudnieniom komunikacyjnym. - Inaczej na Grunwaldzkiej mielibyśmy pojedynczy pas dla samochodów obok buspasa – dodaje.

- O kilka dni wcześniej niż zakładaliśmy kończą się prace na remontowanej jezdni ulicy Grunwaldzkiej we Wrzeszczu, w rejonie Konopnickiej-Dmowskiego – podkreśla GIK.
A to oznacza, że już dziś (1 czerwca) od godziny 21 samochody z Centrum Gdańska do Sopotu, z nawierzchni tymczasowej - płyt betonowych, trafią na nowo wykonaną nawierzchnię asfaltową.Jutro (2 czerwca), o 6.00 rano ruch samochodowy w kierunku Centrum, przekierowany zostanie na nawierzchnię tymczasową z płyt betonowych ułożoną w starym śladzie torowiska.
Rozpocznie się przebudowa jezdni od strony Centrum Handlowego Manhattan. Buspas pozostanie w obszarze remontowanej jezdni. Ten etap może potrwać do 7 tygodni.


Przebudowa torowiska, która zakończy się najpóźniej we wrześniu, zakończy remont we Wrzeszczu.

Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież