Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Automatów biletowych SKM jest za mało

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 czerwca 2011 08:47

Ostatnie remonty torów SKM-ki pokazały pewną słabość – gdy pociąg jeździ raz na pół godziny wielu podróżnym zależy, żeby szybko kupić bilet i nie czekać bezczynnie na kolejny skład. Kasy są zapchane, a automaty biletowe pozostawiają wiele do życzenia. Zbierają się przed nimi kolejki niezadowolonych pasażerów, którzy nie radzą sobie z kupnem biletu. I zbytnio nie ma im się co dziwić, „fanaberie” automatu ciężko znieść.
Jednym z powodów większych opóźnień przy automatach jest niewyeksponowanie biletów ulgowych dla studentów. Gdy ulga na przejazdy wynosiła 37 procent można ją było znaleźć na głównym ekranie, teraz gdy wynosi 51 procent trzeba jej szukać w dalszych ekranach. - Nie jeżdżę regularnie skm-ką, ostatnio musiałam się nią poruszać i miałam problem z kupnem biletu w automacie. Dłuższą chwilę zajęło mi znalezienie mojej ulgi, za mną kolejka zirytowanych ludzi ze złowrogimi spojrzeniami – mówi Kasia, studentka Politechniki.

Marcin Głuszek, rzecznik SKM, odpowiada: - rzeczywiście, przy kolejnej zmianie pomyślimy o wyeksponowaniu tego przycisku [red: ze zniżką dla studentów] jako samodzielnego.

Drobne

Kolejnym mankamentem na który narzeka wielu podróżnych jest brak drobnych w automacie. - Praktycznie zawsze jak chcę kupić bilet to muszę mieć odliczoną kwotę, dochodzi do takich absurdów, że nie mogę go kupić, bo nie dostanę grosza reszty. Już nawet nie chcę tej kasy, ale opcji rezygnacji z jednego grosza nie ma – pisze do nas Grzegorz, mieszkaniec Sopotu.

SKM informuje jedynie, że środki w automatach uzupełnia się kilka razy w tygodniu, w zależności od przepełnienia kasety. Z drobnymi monetami wiąże się jednak kolejny problem. Na ekranie wyświetla się informacja, że najniższy obsługiwany nominał to 5 gr. W przypadku, gdy końcówki cen biletów to np. 4, 7, 9 groszy przydałaby się możliwość wrzucania drobniejszych monet. O dziwo – automat bez problemu „przełknie” jedno- i dwu-groszówki, brakuje tylko informacji o takiej możliwości. - Kiedyś już w pełni zrezygnowany wrzuciłem 2 grosze i byłem maksymalnie zdziwiony, że automat przyjął je bez problemu – mówi pan Przemek, spotkany przez nas na peronie we Wrzeszczu. Jak się dowiedzieliśmy, rzeczywiście, automaty obsługują wszystkie rodzaje monet, szkoda jednak, że nie omieszkano poinformować o tym podróżnych.

Karta

SKM planuje likwidowanie kas na poszczególnych stacjach, ale w zamian pojawią się kolejne automaty. Koszt jednego to 80 tysięcy złotych. Na Politechnice są w tej chwili cztery, natomiast na mocno obleganym Wrzeszczu stoi tylko jeden. - Planujemy dostawienia – zapewnia Marcin Głuszek, rzecznik SKM. Dodaje również, że w kolejnych automatach powinna się pojawić możliwość płacenia kartą, co najprawdopodobniej chociaż w części rozwiąże problemy podróżujących.

Jednak już cztery lata temu SKM zapowiadał wprowadzenie takiej możliwości. Wtedy również obiecywano udostępnienie opcji kupna w automatach biletów innych przewoźników, np. Przewozów Regionalnych. Dotychczas nie zrealizowano żadnego z tych przyrzeczeń.


Maciej Ciemny
maciej.ciemny@wybrzeze24.pl 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież