Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Automatów biletowych SKM jest za mało

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 czerwca 2011 08:47

Ostatnie remonty torów SKM-ki pokazały pewną słabość – gdy pociąg jeździ raz na pół godziny wielu podróżnym zależy, żeby szybko kupić bilet i nie czekać bezczynnie na kolejny skład. Kasy są zapchane, a automaty biletowe pozostawiają wiele do życzenia. Zbierają się przed nimi kolejki niezadowolonych pasażerów, którzy nie radzą sobie z kupnem biletu. I zbytnio nie ma im się co dziwić, „fanaberie” automatu ciężko znieść.
Jednym z powodów większych opóźnień przy automatach jest niewyeksponowanie biletów ulgowych dla studentów. Gdy ulga na przejazdy wynosiła 37 procent można ją było znaleźć na głównym ekranie, teraz gdy wynosi 51 procent trzeba jej szukać w dalszych ekranach. - Nie jeżdżę regularnie skm-ką, ostatnio musiałam się nią poruszać i miałam problem z kupnem biletu w automacie. Dłuższą chwilę zajęło mi znalezienie mojej ulgi, za mną kolejka zirytowanych ludzi ze złowrogimi spojrzeniami – mówi Kasia, studentka Politechniki.

Marcin Głuszek, rzecznik SKM, odpowiada: - rzeczywiście, przy kolejnej zmianie pomyślimy o wyeksponowaniu tego przycisku [red: ze zniżką dla studentów] jako samodzielnego.

Drobne

Kolejnym mankamentem na który narzeka wielu podróżnych jest brak drobnych w automacie. - Praktycznie zawsze jak chcę kupić bilet to muszę mieć odliczoną kwotę, dochodzi do takich absurdów, że nie mogę go kupić, bo nie dostanę grosza reszty. Już nawet nie chcę tej kasy, ale opcji rezygnacji z jednego grosza nie ma – pisze do nas Grzegorz, mieszkaniec Sopotu.

SKM informuje jedynie, że środki w automatach uzupełnia się kilka razy w tygodniu, w zależności od przepełnienia kasety. Z drobnymi monetami wiąże się jednak kolejny problem. Na ekranie wyświetla się informacja, że najniższy obsługiwany nominał to 5 gr. W przypadku, gdy końcówki cen biletów to np. 4, 7, 9 groszy przydałaby się możliwość wrzucania drobniejszych monet. O dziwo – automat bez problemu „przełknie” jedno- i dwu-groszówki, brakuje tylko informacji o takiej możliwości. - Kiedyś już w pełni zrezygnowany wrzuciłem 2 grosze i byłem maksymalnie zdziwiony, że automat przyjął je bez problemu – mówi pan Przemek, spotkany przez nas na peronie we Wrzeszczu. Jak się dowiedzieliśmy, rzeczywiście, automaty obsługują wszystkie rodzaje monet, szkoda jednak, że nie omieszkano poinformować o tym podróżnych.

Karta

SKM planuje likwidowanie kas na poszczególnych stacjach, ale w zamian pojawią się kolejne automaty. Koszt jednego to 80 tysięcy złotych. Na Politechnice są w tej chwili cztery, natomiast na mocno obleganym Wrzeszczu stoi tylko jeden. - Planujemy dostawienia – zapewnia Marcin Głuszek, rzecznik SKM. Dodaje również, że w kolejnych automatach powinna się pojawić możliwość płacenia kartą, co najprawdopodobniej chociaż w części rozwiąże problemy podróżujących.

Jednak już cztery lata temu SKM zapowiadał wprowadzenie takiej możliwości. Wtedy również obiecywano udostępnienie opcji kupna w automatach biletów innych przewoźników, np. Przewozów Regionalnych. Dotychczas nie zrealizowano żadnego z tych przyrzeczeń.


Maciej Ciemny
maciej.ciemny@wybrzeze24.pl 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież