Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Automatów biletowych SKM jest za mało

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 czerwca 2011 08:47

Ostatnie remonty torów SKM-ki pokazały pewną słabość – gdy pociąg jeździ raz na pół godziny wielu podróżnym zależy, żeby szybko kupić bilet i nie czekać bezczynnie na kolejny skład. Kasy są zapchane, a automaty biletowe pozostawiają wiele do życzenia. Zbierają się przed nimi kolejki niezadowolonych pasażerów, którzy nie radzą sobie z kupnem biletu. I zbytnio nie ma im się co dziwić, „fanaberie” automatu ciężko znieść.
Jednym z powodów większych opóźnień przy automatach jest niewyeksponowanie biletów ulgowych dla studentów. Gdy ulga na przejazdy wynosiła 37 procent można ją było znaleźć na głównym ekranie, teraz gdy wynosi 51 procent trzeba jej szukać w dalszych ekranach. - Nie jeżdżę regularnie skm-ką, ostatnio musiałam się nią poruszać i miałam problem z kupnem biletu w automacie. Dłuższą chwilę zajęło mi znalezienie mojej ulgi, za mną kolejka zirytowanych ludzi ze złowrogimi spojrzeniami – mówi Kasia, studentka Politechniki.

Marcin Głuszek, rzecznik SKM, odpowiada: - rzeczywiście, przy kolejnej zmianie pomyślimy o wyeksponowaniu tego przycisku [red: ze zniżką dla studentów] jako samodzielnego.

Drobne

Kolejnym mankamentem na który narzeka wielu podróżnych jest brak drobnych w automacie. - Praktycznie zawsze jak chcę kupić bilet to muszę mieć odliczoną kwotę, dochodzi do takich absurdów, że nie mogę go kupić, bo nie dostanę grosza reszty. Już nawet nie chcę tej kasy, ale opcji rezygnacji z jednego grosza nie ma – pisze do nas Grzegorz, mieszkaniec Sopotu.

SKM informuje jedynie, że środki w automatach uzupełnia się kilka razy w tygodniu, w zależności od przepełnienia kasety. Z drobnymi monetami wiąże się jednak kolejny problem. Na ekranie wyświetla się informacja, że najniższy obsługiwany nominał to 5 gr. W przypadku, gdy końcówki cen biletów to np. 4, 7, 9 groszy przydałaby się możliwość wrzucania drobniejszych monet. O dziwo – automat bez problemu „przełknie” jedno- i dwu-groszówki, brakuje tylko informacji o takiej możliwości. - Kiedyś już w pełni zrezygnowany wrzuciłem 2 grosze i byłem maksymalnie zdziwiony, że automat przyjął je bez problemu – mówi pan Przemek, spotkany przez nas na peronie we Wrzeszczu. Jak się dowiedzieliśmy, rzeczywiście, automaty obsługują wszystkie rodzaje monet, szkoda jednak, że nie omieszkano poinformować o tym podróżnych.

Karta

SKM planuje likwidowanie kas na poszczególnych stacjach, ale w zamian pojawią się kolejne automaty. Koszt jednego to 80 tysięcy złotych. Na Politechnice są w tej chwili cztery, natomiast na mocno obleganym Wrzeszczu stoi tylko jeden. - Planujemy dostawienia – zapewnia Marcin Głuszek, rzecznik SKM. Dodaje również, że w kolejnych automatach powinna się pojawić możliwość płacenia kartą, co najprawdopodobniej chociaż w części rozwiąże problemy podróżujących.

Jednak już cztery lata temu SKM zapowiadał wprowadzenie takiej możliwości. Wtedy również obiecywano udostępnienie opcji kupna w automatach biletów innych przewoźników, np. Przewozów Regionalnych. Dotychczas nie zrealizowano żadnego z tych przyrzeczeń.


Maciej Ciemny
maciej.ciemny@wybrzeze24.pl 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież