Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Automatów biletowych SKM jest za mało

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 czerwca 2011 08:47

Ostatnie remonty torów SKM-ki pokazały pewną słabość – gdy pociąg jeździ raz na pół godziny wielu podróżnym zależy, żeby szybko kupić bilet i nie czekać bezczynnie na kolejny skład. Kasy są zapchane, a automaty biletowe pozostawiają wiele do życzenia. Zbierają się przed nimi kolejki niezadowolonych pasażerów, którzy nie radzą sobie z kupnem biletu. I zbytnio nie ma im się co dziwić, „fanaberie” automatu ciężko znieść.
Jednym z powodów większych opóźnień przy automatach jest niewyeksponowanie biletów ulgowych dla studentów. Gdy ulga na przejazdy wynosiła 37 procent można ją było znaleźć na głównym ekranie, teraz gdy wynosi 51 procent trzeba jej szukać w dalszych ekranach. - Nie jeżdżę regularnie skm-ką, ostatnio musiałam się nią poruszać i miałam problem z kupnem biletu w automacie. Dłuższą chwilę zajęło mi znalezienie mojej ulgi, za mną kolejka zirytowanych ludzi ze złowrogimi spojrzeniami – mówi Kasia, studentka Politechniki.

Marcin Głuszek, rzecznik SKM, odpowiada: - rzeczywiście, przy kolejnej zmianie pomyślimy o wyeksponowaniu tego przycisku [red: ze zniżką dla studentów] jako samodzielnego.

Drobne

Kolejnym mankamentem na który narzeka wielu podróżnych jest brak drobnych w automacie. - Praktycznie zawsze jak chcę kupić bilet to muszę mieć odliczoną kwotę, dochodzi do takich absurdów, że nie mogę go kupić, bo nie dostanę grosza reszty. Już nawet nie chcę tej kasy, ale opcji rezygnacji z jednego grosza nie ma – pisze do nas Grzegorz, mieszkaniec Sopotu.

SKM informuje jedynie, że środki w automatach uzupełnia się kilka razy w tygodniu, w zależności od przepełnienia kasety. Z drobnymi monetami wiąże się jednak kolejny problem. Na ekranie wyświetla się informacja, że najniższy obsługiwany nominał to 5 gr. W przypadku, gdy końcówki cen biletów to np. 4, 7, 9 groszy przydałaby się możliwość wrzucania drobniejszych monet. O dziwo – automat bez problemu „przełknie” jedno- i dwu-groszówki, brakuje tylko informacji o takiej możliwości. - Kiedyś już w pełni zrezygnowany wrzuciłem 2 grosze i byłem maksymalnie zdziwiony, że automat przyjął je bez problemu – mówi pan Przemek, spotkany przez nas na peronie we Wrzeszczu. Jak się dowiedzieliśmy, rzeczywiście, automaty obsługują wszystkie rodzaje monet, szkoda jednak, że nie omieszkano poinformować o tym podróżnych.

Karta

SKM planuje likwidowanie kas na poszczególnych stacjach, ale w zamian pojawią się kolejne automaty. Koszt jednego to 80 tysięcy złotych. Na Politechnice są w tej chwili cztery, natomiast na mocno obleganym Wrzeszczu stoi tylko jeden. - Planujemy dostawienia – zapewnia Marcin Głuszek, rzecznik SKM. Dodaje również, że w kolejnych automatach powinna się pojawić możliwość płacenia kartą, co najprawdopodobniej chociaż w części rozwiąże problemy podróżujących.

Jednak już cztery lata temu SKM zapowiadał wprowadzenie takiej możliwości. Wtedy również obiecywano udostępnienie opcji kupna w automatach biletów innych przewoźników, np. Przewozów Regionalnych. Dotychczas nie zrealizowano żadnego z tych przyrzeczeń.


Maciej Ciemny
maciej.ciemny@wybrzeze24.pl 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież