Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mapa porządku odpowiedzią na mapę wstydu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 maja 2011 13:57

Już od jutra na interaktywnym planie Gdańska na stronie Urzędu Miejskiego pojawi się kilka dodatkowych opcji. Mają stworzyć mapę porządku.Każdy użytkownik, bez potrzeby logowania, będzie mógł zaznaczyć na planie miasta miejsca, w których, jego zdaniem, jest potrzebna interwencja służb miejskich. Przygotowano szeroką paletę możliwych zdarzeń, o których chcemy powiadomić: od błąkających się psów po graffiti, dewastacje, dziury w jezdni, a zimą oblodzenia i zalegający śnieg.

- Wybieramy odpowiednie miejsce na mapie, klikamy i zaznaczamy, jakie zdarzenie ma tam miejsce. Informacja od razu spływa do odpowiednich służb, które podejmują interwencję – mówi o szczegółach projektu Dimitris Skuras, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

Tory

Zdarzenia podzielono na dwie podstawowe grupy: statyczne i dynamiczne. O tych pierwszych wystarczy powiadomić poprzez mapę porządku, natomiast w przypadku tych drugich pojawi się informacja, że dodatkowo należy zatelefonować pod wskazany adres. - Takie rozwiązanie pomoże, na przykład w wypadku błąkających się psów, czy poruszających się dzików. Nie zawsze mamy pod ręką numer Straży Miejskiej czy schroniska dla zwierząt, natomiast tu on się automatycznie pojawi i będzie można szybko powiadomić służby – twierdzi Skuras.

Póki, co na mapie pojawią się tylko tereny, którymi zarządza miasto oraz PKP. - Trójmiasto jest przecięte w połowie przez tory, często ich okolice pod względem czystości pozostawiają wiele do życzenia, a jako, że na wysiadających turystach może robić to bardzo nieprzyjemne wrażenie, dlatego zdecydowaliśmy o zaznaczeniu terenów PKP. W wypadku zgłoszenia z ich rejonu będziemy przesyłać im maile z odpowiednimi informacjami – dodaje Skuras.

Ostro

W pozostałych wypadkach informacje od razu dotrą do Zarządu Dróg i Zieleni albo do Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, w przypadku tzw. zdarzeń dynamicznych pojawią się numery telefonów do Straży Miejskiej, bądź innych potrzebnych służb. - Trzeba też zwrócić uwagę, że mapa „widzi ostro”, natomiast rozwiązania problemów nie zawsze są takie ostre. Z pewnością w niektórych wypadkach trzeba będzie ustalać właściciela danego terenu, podmiot odpowiedzialny za utrzymanie porządku, zajmie się tym Straż Miejska – opowiada o szczegółach Skuras.

Wstyd

Przygotowanie mapy porządku kosztowało około 40 tysięcy złotych, jutro rusza wersja testowa, jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem to od września aplikacja będzie dalej rozwijana i wzbogacana. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego nie ukrywają, że przy opracowywaniu mapy porządku podpatrywali działalność „mapy wstydu” opracowanej przez Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej, na której zaznaczono miejsca w przestrzeni publicznej skandalicznie zaniedbane i zanieczyszczone. - Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa sprawi, że będziemy mogli szybko reagować, a może też w przyszłości wszyscy sami zaczniemy bardziej dbać o nasze otoczenie – kończył Skuras.

Maciej Ciemny
maciej.ciemny@wybrzeze24.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież