Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Mapa porządku odpowiedzią na mapę wstydu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 maja 2011 13:57

Już od jutra na interaktywnym planie Gdańska na stronie Urzędu Miejskiego pojawi się kilka dodatkowych opcji. Mają stworzyć mapę porządku.Każdy użytkownik, bez potrzeby logowania, będzie mógł zaznaczyć na planie miasta miejsca, w których, jego zdaniem, jest potrzebna interwencja służb miejskich. Przygotowano szeroką paletę możliwych zdarzeń, o których chcemy powiadomić: od błąkających się psów po graffiti, dewastacje, dziury w jezdni, a zimą oblodzenia i zalegający śnieg.

- Wybieramy odpowiednie miejsce na mapie, klikamy i zaznaczamy, jakie zdarzenie ma tam miejsce. Informacja od razu spływa do odpowiednich służb, które podejmują interwencję – mówi o szczegółach projektu Dimitris Skuras, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

Tory

Zdarzenia podzielono na dwie podstawowe grupy: statyczne i dynamiczne. O tych pierwszych wystarczy powiadomić poprzez mapę porządku, natomiast w przypadku tych drugich pojawi się informacja, że dodatkowo należy zatelefonować pod wskazany adres. - Takie rozwiązanie pomoże, na przykład w wypadku błąkających się psów, czy poruszających się dzików. Nie zawsze mamy pod ręką numer Straży Miejskiej czy schroniska dla zwierząt, natomiast tu on się automatycznie pojawi i będzie można szybko powiadomić służby – twierdzi Skuras.

Póki, co na mapie pojawią się tylko tereny, którymi zarządza miasto oraz PKP. - Trójmiasto jest przecięte w połowie przez tory, często ich okolice pod względem czystości pozostawiają wiele do życzenia, a jako, że na wysiadających turystach może robić to bardzo nieprzyjemne wrażenie, dlatego zdecydowaliśmy o zaznaczeniu terenów PKP. W wypadku zgłoszenia z ich rejonu będziemy przesyłać im maile z odpowiednimi informacjami – dodaje Skuras.

Ostro

W pozostałych wypadkach informacje od razu dotrą do Zarządu Dróg i Zieleni albo do Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, w przypadku tzw. zdarzeń dynamicznych pojawią się numery telefonów do Straży Miejskiej, bądź innych potrzebnych służb. - Trzeba też zwrócić uwagę, że mapa „widzi ostro”, natomiast rozwiązania problemów nie zawsze są takie ostre. Z pewnością w niektórych wypadkach trzeba będzie ustalać właściciela danego terenu, podmiot odpowiedzialny za utrzymanie porządku, zajmie się tym Straż Miejska – opowiada o szczegółach Skuras.

Wstyd

Przygotowanie mapy porządku kosztowało około 40 tysięcy złotych, jutro rusza wersja testowa, jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem to od września aplikacja będzie dalej rozwijana i wzbogacana. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego nie ukrywają, że przy opracowywaniu mapy porządku podpatrywali działalność „mapy wstydu” opracowanej przez Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej, na której zaznaczono miejsca w przestrzeni publicznej skandalicznie zaniedbane i zanieczyszczone. - Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa sprawi, że będziemy mogli szybko reagować, a może też w przyszłości wszyscy sami zaczniemy bardziej dbać o nasze otoczenie – kończył Skuras.

Maciej Ciemny
maciej.ciemny@wybrzeze24.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież