Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dziś Dzień Dziecka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 01 czerwca 2011 09:33

Jak zorganizować dziecku ten wyjątkowy dzień?
Od 1952 roku Polacy - podobnie jak Czesi, Słowacy czy Ukraińcy - obchodzą 1 czerwca Dzień Dziecka. W większości krajów dziecięce święto obchodzone 20 listopada. Właśnie na ten dzień Organizacja Narodów Zjednoczonych, w związku z rocznicą uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, ustanowiła Powszechny Dzień Dziecka. Jednak nie tylko kraje w środkowo-wschodniej Europie wybrały inną datę. W inny dzień dziecięce święto obchodzą też m.in. Francuzi (6 stycznia), Japończycy (5 maja) czy Turcy (23 kwietnia).


Atrakcje w Gdańsku


Gdański magistrat postanowił uczcić Dzień Dziecka na dwa sposoby. W godz. 10-16 w Sali Nowego Ratusza odbywa się dziewiąta już Sesja Dziecięcej Rady Miasta Gdańska.


Godzinę później, w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance rozpocznie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dla Dzieci. Gościem honorowym Dnia Młodego Naukowca jest Kierownik Laboratorium Kosmologicznego NASA, Pan Jonathan Gardner. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Paweł Adamowicz, który zaprosił młodych badaczy na czekoladowy bankiet, a w przerwie obrad - na pizzę.


Jakie atrakcje?


Swoje pociechy rodzice mogą zabrać np. na specjalne, zamknięte place zabaw. Największe z nich to Loopy's World w Gdańsku (Al. Grunwaldzka 229 ) oraz Bajkowo w Gdyni (ul. Grabowo 5B). Z kolei fani zabawy powiązanej z pluskaniem się w wodzie z pewnością wybiorą się do sopockiego Aquaparku.


Dużym zainteresowaniem z pewnością będą się cieszyć kina, których w Trójmieście nie brakuje: 3 Multikina (po jednym w Gdańsku, Gdyni i Sopocie), Helios oraz Cinema City Krewetka. Jeśli dzieciom znudzi się tradycyjne oglądanie filmów, można wybrać się też do Kina 5D (centrum handlowe Galeria Przymorze w Gdańsku). Dzięki temu, jeszcze mocniej przeżyjemy to, co dzieje się na ekranie - m.in. podmuch wiatru czy rozprysk wody.


AdD 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież