Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 21 lutego 2024 18:21

Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznaczało, że Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odwiedził 3 milionowy zwiedzający.


- Przyjechaliśmy z Kalisza na ferie dla dzieciaków - powiedział Michał Wawrzyńczak. - Stwierdziliśmy, że pogoda nie sprzyja spacerom więc powiedziałem że zwiedzimy Muzeum II Wojny Światowej. To dla nas wielka atrakcja. Nie sprawdzaliśmy co nas czeka, chcieliśmy być zaskoczeni.

alt


Dla jubileuszowego zwiedzającego Muzeum przygotowało drobne upominki.
- Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - powiedział dr hab. Grzegorz Berendt, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. - W lipcu 2023 roku mieliśmy rekord frekwencji przypadającej na jeden dzień. Kolejne miesiące, w tym też mijające ferie zimowe, pokazały, że sława naszego Muzeum sięga szeroko i goście z kraju, z zagranicy, którzy przyjeżdżają do Gdańska uwzględniają Muzeum II Wojny Światowej jako wręcz obowiązkowy punkt w swoim harmonogramie zwiedzania Trójmiasta. Bardzo cieszy ten efekt masowości zainteresowania, ale przecież też misyjnie mamy satysfakcję, że informacje, opowieść o tragiźmie II Wojny Światowej dociera do kilkuset tysięcy naszych gości, co jest tak naprawdę dodatkowym impulsem podwyższającym poziom wiedzy na temat tego konfliktu i doświadczenia społeczeństwa polskiego w okresie okupacji niemiecko-sowieckiej, później przede wszystkim niemieckiej, ale też konsekwencji II Wojny Światowej gdy w 1944-1945 roku utraciliśmy suwerenność w pewnym ciągu dalszym, bo pierwotnie jesienią 1939 roku, a tu na kolejne dekady. Konsekwencje były bardzo długofalowe i o tym wszystkim kilkaset tysięcy gości może i chce się dowiadywać. To dla osób pracujących w instytucji kultury jest, wierzę w to głęboko, powodem do satysfakcji i też impulsem do utrzymywania tempa i zakresu pracy.


Partnerem wydarzenia była Polska Żegluga Bałtycka S.A. Polferries, która dla 3-milionowego zwiedzającego Muzeum II Wojny Światowej przygotowała voucher na podróż promem Polferries do Szwecji.
- Z Muzeum współpracujemy już 8 miesięcy - powiedział Andrzej Kałwa, dyrektor do spraw rozwoju biznesu Polferries. - Ta współpraca od samego początku bardzo dobrze się nam układa. Założyliśmy, że łączymy Skandynawię z Polską, jesteśmy też ambasadorem polskiej kultury. Tak wspaniały obiekt jakim jest Muzeum jest miejscem do którego przywozimy Skandynawów. Na naszych promach można zapoznać się z materiałami o Muzeum. Ta współpraca jest wyjątkowa również w skali międzynarodowej. Nie często zdarzają się takie współprace. Liczba 3 milionów zwiedzających robi wrażenie. Ogromne. To ogromny sukces. Goście Muzeum mogą się tu zapoznać z ofertą Polferries.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież