Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Uczniowie SP 11 wzięli udział w "Ekspedycji smaków"

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 07 grudnia 2016 19:00

Uczniowie klasy 6b ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. "Na bursztynowym szlaku" wzięli udział w wycieczce edukacyjnej "Ekspedycja smaków" premierowego programu „Od uprawy do potrawy” w sklepie Tesco na Chełmie.Program „Od uprawy do potrawy” został stworzony jako odpowiedź na problemy żywieniowe dzieci i dedykowany jest szkołom podstawowym. Nauczyciele oraz uczniowie będą mogli wziąć udział w wycieczkach edukacyjnych – Ekspedycjach Smaków.


altaltaltalt


- „Od uprawy do potrawy” to nowy program edukacyjny w Tesco - powiedział Paweł Josz, kierownik stoiska Warzywa, Owoce, Nabiał w Tesco na Chełmie, który oprowadzał uczniów podczas "Ekspedycji smaków". - Zapraszamy uczniów na niezwykłą przygodę i poznanie zdrowego odżywiania od nowej strony. Dlaczego jest to ważne? Okazuje się, że dzieci doskonale wiedzą, że produkty nie są zdrowe, a mimo to gry stają przed samodzielnym wyborem w sklepie sięgają po batoniki słodycze, słodkie napoje, zamiast po zdrowe produkty. Dlatego rozpoczęliśmy nowy program "Ekspedycja smaków". W ramach programu dzieci odwiedzają Tesco i prowadzeni przez przewodników, pracowników Tesco, odwiedzają najciekawsze stoiska, takie jak Warzywa, Owoce, Kasze, Makarony, Nabiał.


altaltalt


Podczas wycieczki przez różne stoiska uczniowie oprócz zdobywania informacji o zdrowym żywieniu rozwiązywali zagadki i zbierali naklejki, z których po zakończeniu "Ekspedycji" ułożyli piramidę żywienia. Potem każdy mógł sam skomponować swój własny jogurt samodzielnie wybierając do niego dodatki m.in. maliny, bakalie.


altaltalt- Było fajnie, bo dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy - oceniła "Ekspedycję smaków" Małgorzata Tonko, uczennica klasy 6b ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. "Na bursztynowym szlaku". - Zaskoczeniem było dla mnie skąd pochodzą niektóre owoce. Takie wycieczki są potrzebne, bo dzięki nim każdy dowiaduje się co je, co jest zdrowe, a co nie. Po tej wycieczce wiem, że zamiast kupować chipsy można samemu wysuszyć owoce. Zamiast płacić za rzeczy niezdrowe samemu można zrobić coś zdrowego.


altaltaltalt


Zapisy na wycieczki były prowadzone we wrześniu 2016 roku. Wycieczki odbywają się w okresie 1.09.2016-30.06.2017. Kolejne "Ekspedycje smaków", jedna miesięcznie, w Tesco na Chełmie od stycznia.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież