Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spółdzielcy grożą zaskarżeniem uchwały Rady Miasta do wojewody

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 lutego 2013 15:15

Za wywóz i utylizację odpadów komunalnych mieszkańcy gdańskich osiedli mieszkaniowych chcą płacić tak jak dotychczas czyli od ilości zamieszkałych osób. Takie stanowisko przedkłada Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych, po naradzie prezesów gdańskich spółdzielni mieszkaniowych, która odbyła się 19 stycznia.


Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych domaga się aby opłaty te były naliczane w zależności od ilości zamieszkujących wspólnie osób, a nie metrażowo, tak jak proponują gdańscy radni z klubu PO. Prezes Stowarzyszenia Marian Banacki zapowiada protesty jeśli zostaną wprowadzone niekorzystne rozwiązania.


Jego zdaniem wśród mieszkańców dużych osiedli rodzi się niepokój i niezadowolenie. Ludzie zapowiadają protesty wokół tych propozycji, które były dotychczas prezentowane i są teraz preferowane. Na początku wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki forsował średni współczynnik tj. ryczałt, a niedawno gdańscy radni PO na wewnętrznym spotkaniu głosami 15:11 przegłosowali współczynnik powierzchniowy. Opłata od każdego metra kwadratowego miałaby wynosić 66 groszy za śmieci posortowane i 88 groszy za nieposortowane. Przy lokalach powyżej 110 m kwadratowych, za każdy następny metr opłata ma wynosić jedynie jeden grosz. Można zatem sądzić, że metraż mieszkań do 110 metrów brudzi, a powyżej już tylko bardzo minimalnie, wręcz symbolicznie. Zdaniem prezesów spółdzielni mieszkaniowych propozycje ze strony Miasta głęboko sięgają do kieszeni mieszkańców. W każdym proponowanym przypadku jest znacznie drożej.
- Owszem, jeśli już musi, to niech będzie drożej do 20, maksimum do 30 procent, ale nie kilkakrotnie więcej - twierdzi Marian Banacki. - My będziemy protestować poprzez zaskarżenia podjętych przez gdańskich radnych uchwał. Będziemy się domagać rzetelnych konsultacji. Jeśli nie będzie po naszej myśli, to zaskarżymy do wojewody pomorskiego uchwałę Rady Miasta Gdańska.


Przypomnijmy, że ostateczną decyzję w sprawie opłat za wywóz odpadów komunalnych gdańscy radni mają podjąć na najbliższej sesji 28 lutego 2013 roku (czwartek). Rekomendowana ma być przez radnych Platformy Obywatelskiej stawka powierzchniowa, zależna od wielkości zajmowanego mieszkania. Rozważany jest też ryczałt od gospodarstwa domowego. Oba warianty podrażają dotychczasowe opłaty o co najmniej sto procent.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież