Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczynają nabór uczestników do swojego najnowszego projektu - Pomorska Fabryka Designu. Udział w programie mogą wziąć osoby powyżej 50. roku życia, które nie pracują, są uzdolnione manualnie lub hobbystycznie zajmują się rękodziełem. Rekrutacja rusza od poniedziałku 18 lutego.
- Innowacyjny pomysł na aktywizację zawodową osób powyżej 50. roku życia zrodził się z obserwacji rozwiązań, jakie w ramach projektu Senior Design Factory wypracowano w Szwajcarii. To właśnie tam udało się skutecznie wydobyć i pozytywnie wykorzystać twórczy potencjał osób dojrzałych – tłumaczy Łukasz Iwaszkiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Teraz sprawdzoną metodę, w nieco zmodyfikowanej formule, przenosimy na grunt Polski – dodaje.
Na czym będzie to polegać? Przede wszystkim na zachęceniu osób dojrzałych do wykorzystania swoich zdolności manualnych w biznesie i udzieleniu im profesjonalnego wsparcia w budowaniu własnej firmy.
- Obecnie wielu pięćdziesięciolatków na własne potrzeby wykonuje różnego rodzaju fantastyczne przedmioty codziennego użytku ze szkła, drewna czy ceramiki. Nie każdy jednak wie, że dziś rękodzieło jest niezwykle cenne. Można na tym naprawdę dobrze zarobić, trzeba tylko wiedzieć jak przekuć własne pasje na dochodowy biznes i właśnie taką wiedzę ma dostarczyć Pomorska Fabryka Designu – wyjaśnia Iwaszkiewicz.
W ramach projektu jego uczestnikom zaoferowane zostanie w pełni profesjonalne wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Przewidziany jest ponad 200 godzinny blok szkoleń i warsztatów. Zajęcia poprowadzą m.in. zawodowi designerzy. Przekażą oni niezbędną i praktyczną wiedzę z zakresu projektowania oraz udzielą uczestnikom projektu wsparcia w tworzeniu linii produktów. Druga część zajęć to spotkania ze specjalistą ds. marketingu oraz doradcą biznesowym. Ich zadaniem będzie przygotowanie beneficjentów programu do skutecznego funkcjonowanie w świecie biznesu. Ważną częścią projektu będzie także wsparcie pomostowe oraz specjalna dotacja inwestycyjna. Kolejny plus to zwrot kosztów dojazdu na szkolenia oraz spotkania z doradcami.
Po ukończeniu części teoretycznej przyjdzie czas na założenie działalność gospodarczej, w ramach której wytwarzane będą designerskie i unikatowe
przedmioty codziennego użytku. Będą one następnie oferowane potencjalnym nabywcom za pośrednictwem dwujęzycznego sklepu internetowego. Jego założeniem oraz prowadzeniem zajmą się organizatorzy – Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.
- Nasze plany są bardzo ambitne. Wytworzone przez uczestników projektu przedmioty oferować będziemy nie tylko nabywcom w Polsce. Z naszą ofertą chcemy wejść na rynek europejski, a także amerykański - twierdzi Iwaszkiewicz.
Rekrutacja do projektu prowadzona będzie w terminie od 18.02.2013 do 14.03.2013.
Formularze zgłoszeniowe dostępne będą od środy 20 lutego na stronie internetowej projektu (www.pomorskafabrykadesignu.pl), w siedzibie GFP oraz w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.
źródło PUP w Gdańsku
Inne artykuły związane z:
- 19/02/2013 16:44 - Rewitalizacja Dolnego Wrzeszcza
- 19/02/2013 15:15 - Spółdzielcy grożą zaskarżeniem uchwały Rady Miasta do wojewody
- 19/02/2013 11:06 - Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
- 19/02/2013 09:59 - Dziewczyńskie historie – konkurs nie tylko dla dziewczyn
- 18/02/2013 16:59 - Dyplomy architektoniczne na Politechnice Gdańskiej - GALERIA
- 18/02/2013 09:31 - Dobrze zarobisz po Politechnice Gdańskiej
- 18/02/2013 09:27 - Zimowe szaleństwo naukowe w EduFun
- 18/02/2013 09:23 - Ferie w różowych okularach
- 18/02/2013 09:17 - Ferie w „Łaźni” w Nowym Porcie
- 17/02/2013 15:40 - Sprzeciw wobec zamachu na spółdzielczość mieszkaniową - opinie