Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dyplomy architektoniczne na Politechnice Gdańskiej - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 16:59

Najlepsze 44 spośród 180 prace dyplomowe obronione w minionym roku akademickim na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej obejrzeć można podczas dorocznej wystawy Dyplom Roku. Ich wernisaż odbył się 18 lutego na dziedzińcu im. Daniela Fahrenheita w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.


GALERIAPodczas otwarcia wystawy poznaliśmy autorów najlepszych prac dyplomowych. Są to między innymi prace pretendujące do dorocznej nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich „Dyplom Roku”, do nagród Towarzystwa Urbanistów Polskich, stowarzyszeń zawodowych, czy też do nagród prezydentów miast Gdańska, Sopotu i Gdyni.


alt


Przyznano też nagrodę specjalną –  Nagrodę Dziekana Wydziału Architektury. Laureatem statuetki „Dyplom Roku” został autor pracy nr 44  mgr. inż. arch. Łukasz Mandziar z Katedry Architektury Użyteczności Publicznej za pracę pt. "Sala koncertowa w Gdyni". Jej promotorem jest dr inż. arch. Andrzej Prusiewicz, zaś recenzentem dr inż. arch. Waldemar Leszkiewicz.


alt


Statuetkę wręczyli prorektor ds. kształcenia Marek Dzida i prodziekan ds. artystycznych Katedry Architektury Jan Buczkowski. W ocenie prodziekana Buczkowskiego, organizowany po raz piąty konkurs odgrywa ważną rolę w kontynuacji znanej w świecie tradycji polskiej szkoły architektonicznej, a zwłaszcza tej wywodzącej się z Politechniki Gdańskiej. Młodzi autorzy prac konkursowych mogą się w pełni wykazać swoją architektoniczną wyobraźnią. Co istotne, że nie są obciążeni profesjonalizmem i wytycznymi inwestora, które są swego rodzaju ogranicznikami przy projektowaniu. Prace te są też zalążkiem do podejmowania choćby poważnych dyskusji na temat wykorzystania tych nowatorskich projektów w konfrontacji z niezagospodarowaną lub wymagającą przekształceń rzeczywistością.


altLaureat statuetki Łukasz Mandziar jest mieszkańcem Gdyni i jego marzeniem było zaprojektowanie przez niego sali koncertowej na 1800 osób i 350 podziemnych miejsc samochodowych. Sala posiada 200 różnego przeznaczenia pomieszczeń ze stałą główną salą koncertową, łącznie o powierzchni 18 tys. m kw. Sala została tak zaprojektowana, że z jej wnętrz z wysokości 20 metrów rozciąga się widok za Zatokę Gdańską.
Spytaliśmy autora, czy w przyszłości może dojść do realizacji tej architektonicznej pracy dyplomowej? Odpowiedział nam, że jest to raczej mało prawdopodobne, albowiem projekt jest zlokalizowany na terenach Marynarki Wojennej, która raczej nie zgodzi się na ich odsprzedaż Miastu.


altEkspozycja jest okazją, by pooglądać prace z architektury mieszkaniowej, morskiej i przemysłowej poprzez architekturę użyteczności publicznej, aż po interesujące założenia urbanistyczne. Prace dotyczą zarówno tematyki regionalnej, jak i międzynarodowej. Tematyka prac dyplomowych jest tak zróżnicowana, jak profile kształcenia katedr wydziałowych.


Komisarzem wystawy jest dr inż. arch. Dorota Wojtowicz-Jankowska z Katedry Architektury Użyteczności Publicznej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.


Wystawa czynna będzie tylko do 22 lutego w godz. 10–15. Wstęp wolny!

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież