Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Senyszyn kandyduje i broni prawa do zadawania trudnych pytań

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 października 2011 15:02

Joanna Senyszyn, gdynianka, profesor nauk ekonomicznych, od 2009 posłanka do Parlamentu Europejskiego zamierza kandydować na stanowisko  przewodniczącej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. O słuszności swej decyzji przekonały europosłankę liczne sms-y z poparciem.- Po mojej deklaracji w programie telewizyjny po Radzie Krajowej SLD, że nie wykluczam  kandydowania otrzymałam serię telefonów i sms-ów z wyrazami poparcia. Zatem jestem bliska ostatecznej decyzji. Na razie jestem zdecydowana na 95 procent – oświadczyła w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl europosłanka.

Joanna Senyszyn chce mieć większy wpływ na kierunek w jakim ma iść partia.
 - Niech moi koledzy żałują, że nie czytali mojego bloga tak jak czynił to ówczesny i obecny poseł Janusz Palikot. Nie sądziłam, że moje przemyślenia mogą być aż tak zapładniające, że zainspirowały cały ruch Palikota, z czego zresztą prywatnie się cieszę – wyznała Senyszyn.

Europosłanka zareagowała też na zawieszenie w prawach członka partii wiceszefa warszawskiego SLD Jerzego Budzyna Został on zawieszony w prawach członka Sojuszu decyzją zarządu krajowego partii. Pieniądze z wartej 35 mln zł transakcji miały znacząco zasilić konta kampanii. Budzyn, długoletni i doświadczony działacz Sojuszu oświadczył:  „Poszukujemy pieniędzy ze sprzedaży Rozbrat. I przestrzegam: nie spoczniemy”.

Wywołało to natychmiastową reakcję i zawieszenie Budzyna na 3 miesiące. Grozi mu teraz sąd partyjny i wydalenie z SLD.
- Do omawiania spraw wewnątrzpartyjnych służą partyjne fora. Jerzy Budzyn zadał pytania i otrzymał odpowiedź mimo to rozpętał wrzawę w mediach. Nie służy to wizerunkowi partii i rzuca cień na SLD. Komisja rewizyjna badała finanse i dobrze oceniła strukturę wydatków – broni się w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita.  

Sojusz sprzedał swą warszawską siedzibę przy ul. Rozbrat na początku czerwca; otrzymał za nią około 35 mln zł. SLD na kampanię wyborczą wydał ok. 20 mln zł. Joanna Senyszyn uważa, że trudne pytania muszą znaleźć odpowiedź, chociaż zastrzega, że całej sprawy nie zna.
- Nie zawiesza się członka partii za pytania o finanse jeśli pyta  nie w ramach przyjętych w partii i nie rzuca fałszywych oskarżeń. Nie wyobrażam sobie by zawieszano kogokolwiek za trudne pytania. Nie znam sprawy pana Budzynia i sprzedaży siedziby partii, bo byłam wówczas w Strasburgu i w Brukseli, ale mam pełne zaufanie do komisji rewizyjnej i jej szefa posła Tadeusza Tomaszewskiego. To bardzo skrupulatny i rzetelny człowiek. I jeśli on ocenia, że jest w porządku, to jest w porządku – ocenia Senyszyn.  

Przypomnijmy, że Joanna Senyszyn m.in. pełniła funkcję dziekana Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Publikowała felieton w antyklerykalnym tygodniku "Fakty i Mity” oraz publikowała m.in. w „Trybunie”. Od lat 70. do rozwiązania była członkinią PZPR. W 1980 wstąpiła do NSZZ "Solidarność". Wystąpiła z niej w 1995.  W 2001 dostała się do Sejmu z listy SLD-UP. Była też posłanką na Sejm od 2005 do 2009 roku. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 została wybrana deputowaną w okręgu krakowskim.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież