Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ruch Palikota na wysokościach

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 12 grudnia 2011 19:15

altPomarańczowa wstęga przecięta – biuro posła Piotra Pawła Baucia z Ruchu Palikota zostało wczoraj wieczorem otwarte w Gdańsku. To biuro na prawdziwie wysokim poziomie. Ulokowane w wieżowcu przy Wałach Piastowskich 1, na IX piętrze „Zieleniaka”. W otwarciu biura uczestniczyło kilkunastu członków i sympatyków Ruchu Palikota.


- Teraz mogę powiedzieć, że góruję nad innymi. Z jednej strony mam widok na tereny Stoczni Gdańskiej, a z drugiej na arterie komunikacyjne Gdańska – żartuje Bauć.


Za dwa pokoje skryte w korytarzach wysokościowca Bauć płaci 2 800 zł miesięcznie.
- Brałem pod uwagę kilka lokalizacji wskazanych też przez magistrat, ale ta wydaje się najkorzystniejsza. Blisko dworca autobusowego i PKP. Ale nie będę tu siedział i czekał. Jak tylko fundusze i czas pozwolą będę jeździł po regionie. Nic tak dobrze nie działa jak spotkania z współobywatelami – deklaruje Bauć, jedyny poseł RP w okręgu gdańskim.


alt


Poseł od Janusza Palikota będzie miał ułatwione zadanie w podróżowaniu.
- W niedzielę główną wiadomością serwisów były odjeżdżające według rozkładu jazdy pociągi. To wielki sukces rządu. Jest normalnie na kolei. Cóż więc nam, opozycji pozostanie skoro sam minister odpowiedzialny za infrastrukturę czuwa nad punktualnością pociągów – zastanawia się z uśmiechem Bauć.


A zupełnie poważnie w rozmowie z nami poseł Ruchu Palikota deklaruje, że sumiennie zajmie się w Sejmie kulturą i nauką. Jak tylko ogarnie „sejmowy bałagan”.
- Z pewnym zdziwieniem dowiedziałem się, że jestem firmą, że potrzebny jest  REGON. Biegałem więc pół dnia za tym „regonem” by następnego dnia dowiedzieć się, że jednak niepotrzebnie. Zresztą przy zakładaniu konta też potraktowano mnie jak firmę – opowiada z ironią Bauć.


Poseł, by ulżyć doli obywateli w „mało przyjaznym” państwie planuje otwarcie w biurze poselskim punktu bezpłatnych porad prawnych.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Halina 2011-12-17 03:28
Ludzie calkiem zdurnieli ,zeby isc do tego pomylenca to trzeba miec nie pokolei w glowie .Sodoma i Gomora w Katolickiej Polsce .Gdzie sumienie ,Slugo Bozy Stefanie Wyszynski ,Pomoz aby ci ludzie sie opamietali .Cierpienie Wielkiego Prymasa ,zostaje zburzone przez takich Kainow .Obudz sie Polsko.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież