Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ruch Palikota na wysokościach

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 12 grudnia 2011 19:15

altPomarańczowa wstęga przecięta – biuro posła Piotra Pawła Baucia z Ruchu Palikota zostało wczoraj wieczorem otwarte w Gdańsku. To biuro na prawdziwie wysokim poziomie. Ulokowane w wieżowcu przy Wałach Piastowskich 1, na IX piętrze „Zieleniaka”. W otwarciu biura uczestniczyło kilkunastu członków i sympatyków Ruchu Palikota.


- Teraz mogę powiedzieć, że góruję nad innymi. Z jednej strony mam widok na tereny Stoczni Gdańskiej, a z drugiej na arterie komunikacyjne Gdańska – żartuje Bauć.


Za dwa pokoje skryte w korytarzach wysokościowca Bauć płaci 2 800 zł miesięcznie.
- Brałem pod uwagę kilka lokalizacji wskazanych też przez magistrat, ale ta wydaje się najkorzystniejsza. Blisko dworca autobusowego i PKP. Ale nie będę tu siedział i czekał. Jak tylko fundusze i czas pozwolą będę jeździł po regionie. Nic tak dobrze nie działa jak spotkania z współobywatelami – deklaruje Bauć, jedyny poseł RP w okręgu gdańskim.


alt


Poseł od Janusza Palikota będzie miał ułatwione zadanie w podróżowaniu.
- W niedzielę główną wiadomością serwisów były odjeżdżające według rozkładu jazdy pociągi. To wielki sukces rządu. Jest normalnie na kolei. Cóż więc nam, opozycji pozostanie skoro sam minister odpowiedzialny za infrastrukturę czuwa nad punktualnością pociągów – zastanawia się z uśmiechem Bauć.


A zupełnie poważnie w rozmowie z nami poseł Ruchu Palikota deklaruje, że sumiennie zajmie się w Sejmie kulturą i nauką. Jak tylko ogarnie „sejmowy bałagan”.
- Z pewnym zdziwieniem dowiedziałem się, że jestem firmą, że potrzebny jest  REGON. Biegałem więc pół dnia za tym „regonem” by następnego dnia dowiedzieć się, że jednak niepotrzebnie. Zresztą przy zakładaniu konta też potraktowano mnie jak firmę – opowiada z ironią Bauć.


Poseł, by ulżyć doli obywateli w „mało przyjaznym” państwie planuje otwarcie w biurze poselskim punktu bezpłatnych porad prawnych.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież