Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowa siedziba Pracodawców Pomorza

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 12 grudnia 2011 08:40

altPracodawcy Pomorza, to najstarsza, istniejąca już od 21 lat, organizacja zrzeszająca pracodawców. Wywodzi się ona z Gdańskiego Związku Pracodawców. Niedawno zmieniono tą nazwę, w związku z zamiarem poszerzenia horyzontów i silniejszego działania w pomorskim regionie.Od początku istnienia, wynajmuje ona pomieszczenia w wilii przy ul. Jana Uphagena 23 we Wrzeszczu. Po zmianie nazwy, zadaniem Pracodawców Pomorza - jak wyjaśnia nam prezes zarządu Zbigniew Canowiecki - jest reprezentowanie interesów członków wobec władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz działanie na rzecz utrzymania poprawnych stosunków pracodawca - pracobiorca.


alt


- Jesteśmy też członkiem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej organizacji, która aktywnie uczestniczy w Komisji Trójstronnej, jako partner Rządu. Dlatego też, gdzieś od półtorej roku postawiliśmy sobie zadanie aktywnego rozwoju. Jednak uznaliśmy, że wyczerpały się dotychczasowe warunki techniczne i organizacyjne. Zarząd Pracodawców Pomorza - mówi jej prezes Zbigniew Canowiecki - podjął decyzję o pozyskanie obiektu, w którym można byłoby mieć własne biura i sale konferencyjne służące do organizowania różnych spotkań. Wystąpiliśmy, zatem do prezydenta Miasta Gdańska o przyznanie wolnego obiektu.


alt


Takim obiektem, i to opuszczonym już od kilku lat, okazał się trzykondygnacyjny budynek przy Al. Zwycięstwa 44 we Wrzeszczu. Jest to willa zbudowana w początkach XX wieku, o łącznej powierzchni 500 m kw. Opustoszała przez kilka lat była mocno wyeksploatowana i zniszczona. Obiekt ten podlega miejskiemu konserwatorowi zabytków Mimo tych zastrzeżeń zdecydowaliśmy się przejąć wskazaną willę i przeprowadzić jej kapitalny remont, oczywiście pod nadzorem konserwatora. Podpisaliśmy akt notarialny z Miastem w maju 2011 roku na przejęcie i 30 letni okres użytkowania. Warunkiem było o własnych siłach wyremontowanie willi. W latach 80-tych była to siedziba ZMS, a następnie kilku organizacji kombatanckich. Nikt z dotychczasowych użytkowników, z uwagi na szczupłość środków finansowych, nie przeprowadzał choćby remontów bieżących. W budynku zniszczone były tynki, drewniane elementy, podłogi, dach przeciekał, a wdzierająca się do wnętrza woda robiła duże spustoszenie. Wymieniliśmy wszystkie dachówki i sztukowaliśmy więźbę dachową. Mieliśmy problem zarówno ze stropami jak i fundamentem. Obok niego w odległości zaledwie 40 cm rosło duże drzewo, którego korzenie naruszyły podstawę budynku. W stropie między parterem a piwnicą były spore pęknięcia, trzeba, więc było wylać nowy strop. Wewnątrz wymieniliśmy całą instalację, zarówno elektryczną, jak i wodociągową. Niedrożna była również kanalizacja podziemna, biegnąca pod budynkiem, którą również musieliśmy wymienić. Fundamenty należało odpowiednio zaizolować. Położyliśmy nowe tynki wewnątrz i zewnątrz budynku. Po tych pracach mogliśmy przystąpić do przywracania dawnej świetności wnętrza budynku. Z zachowanych elementów wykonaliśmy drewniane wyposażenie, w tym również rzeźbioną boazerię. Przywracając dawną świetność, w łazienkach ułożone zostały granity z czarnymi kostkami.


alt


Wnętrza budynku zaprojektowali studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wcześniej zawarto z uczelnią stosowne porozumienie o współpracy.
Na zewnątrz, od strony ulicy Piramowicza, dzięki schowaniu pod ziemię rurociągu GPEC-u pozyskano niewielki teren, na którym po wyłożeniu kamiennej kostki jest obecnie osiem miejsc parkingowych na samochody.

Jak zaznacza Zbigniew Canowiecki, co istotne, że przy realizacji tego remontu nie korzystano z pieniędzy miasta czy województwa. Ten remont zrealizowano własnymi siłami. Dzięki temu, że Pracodawcy Pomorza skupiają w swej organizacji około 700 różnych firm, wiele prac wykonano we własnym zakresie. I tak np. tynki położyła firma Elewacje S.A., sieci niskoprądowe – Łączpol, posadzki granitowe – Murkam, prace murarskie - PB Kokoszki, wykonawstwo prac stolarskich - praktykanci Państwowej Szkoły Budownictwa, wyposażenie w sprzęt ppoż. - Poż-pliszka.
Koszt remontu oszacowano na około milion złotych. Przy czym każdą wydaną złotówkę oglądano trzykrotnie. Nie korzystano też z inwestorów zastępczych. Zastosowano metodę pospolitego ruszenia, dzięki czemu własnym sumptem pozyskano własną siedzibę. Jej przekazanie do eksploatacji planuje się na marzec 2012 roku.

Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież