Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowa siedziba Pracodawców Pomorza

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 12 grudnia 2011 08:40

altPracodawcy Pomorza, to najstarsza, istniejąca już od 21 lat, organizacja zrzeszająca pracodawców. Wywodzi się ona z Gdańskiego Związku Pracodawców. Niedawno zmieniono tą nazwę, w związku z zamiarem poszerzenia horyzontów i silniejszego działania w pomorskim regionie.Od początku istnienia, wynajmuje ona pomieszczenia w wilii przy ul. Jana Uphagena 23 we Wrzeszczu. Po zmianie nazwy, zadaniem Pracodawców Pomorza - jak wyjaśnia nam prezes zarządu Zbigniew Canowiecki - jest reprezentowanie interesów członków wobec władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz działanie na rzecz utrzymania poprawnych stosunków pracodawca - pracobiorca.


alt


- Jesteśmy też członkiem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej organizacji, która aktywnie uczestniczy w Komisji Trójstronnej, jako partner Rządu. Dlatego też, gdzieś od półtorej roku postawiliśmy sobie zadanie aktywnego rozwoju. Jednak uznaliśmy, że wyczerpały się dotychczasowe warunki techniczne i organizacyjne. Zarząd Pracodawców Pomorza - mówi jej prezes Zbigniew Canowiecki - podjął decyzję o pozyskanie obiektu, w którym można byłoby mieć własne biura i sale konferencyjne służące do organizowania różnych spotkań. Wystąpiliśmy, zatem do prezydenta Miasta Gdańska o przyznanie wolnego obiektu.


alt


Takim obiektem, i to opuszczonym już od kilku lat, okazał się trzykondygnacyjny budynek przy Al. Zwycięstwa 44 we Wrzeszczu. Jest to willa zbudowana w początkach XX wieku, o łącznej powierzchni 500 m kw. Opustoszała przez kilka lat była mocno wyeksploatowana i zniszczona. Obiekt ten podlega miejskiemu konserwatorowi zabytków Mimo tych zastrzeżeń zdecydowaliśmy się przejąć wskazaną willę i przeprowadzić jej kapitalny remont, oczywiście pod nadzorem konserwatora. Podpisaliśmy akt notarialny z Miastem w maju 2011 roku na przejęcie i 30 letni okres użytkowania. Warunkiem było o własnych siłach wyremontowanie willi. W latach 80-tych była to siedziba ZMS, a następnie kilku organizacji kombatanckich. Nikt z dotychczasowych użytkowników, z uwagi na szczupłość środków finansowych, nie przeprowadzał choćby remontów bieżących. W budynku zniszczone były tynki, drewniane elementy, podłogi, dach przeciekał, a wdzierająca się do wnętrza woda robiła duże spustoszenie. Wymieniliśmy wszystkie dachówki i sztukowaliśmy więźbę dachową. Mieliśmy problem zarówno ze stropami jak i fundamentem. Obok niego w odległości zaledwie 40 cm rosło duże drzewo, którego korzenie naruszyły podstawę budynku. W stropie między parterem a piwnicą były spore pęknięcia, trzeba, więc było wylać nowy strop. Wewnątrz wymieniliśmy całą instalację, zarówno elektryczną, jak i wodociągową. Niedrożna była również kanalizacja podziemna, biegnąca pod budynkiem, którą również musieliśmy wymienić. Fundamenty należało odpowiednio zaizolować. Położyliśmy nowe tynki wewnątrz i zewnątrz budynku. Po tych pracach mogliśmy przystąpić do przywracania dawnej świetności wnętrza budynku. Z zachowanych elementów wykonaliśmy drewniane wyposażenie, w tym również rzeźbioną boazerię. Przywracając dawną świetność, w łazienkach ułożone zostały granity z czarnymi kostkami.


alt


Wnętrza budynku zaprojektowali studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wcześniej zawarto z uczelnią stosowne porozumienie o współpracy.
Na zewnątrz, od strony ulicy Piramowicza, dzięki schowaniu pod ziemię rurociągu GPEC-u pozyskano niewielki teren, na którym po wyłożeniu kamiennej kostki jest obecnie osiem miejsc parkingowych na samochody.

Jak zaznacza Zbigniew Canowiecki, co istotne, że przy realizacji tego remontu nie korzystano z pieniędzy miasta czy województwa. Ten remont zrealizowano własnymi siłami. Dzięki temu, że Pracodawcy Pomorza skupiają w swej organizacji około 700 różnych firm, wiele prac wykonano we własnym zakresie. I tak np. tynki położyła firma Elewacje S.A., sieci niskoprądowe – Łączpol, posadzki granitowe – Murkam, prace murarskie - PB Kokoszki, wykonawstwo prac stolarskich - praktykanci Państwowej Szkoły Budownictwa, wyposażenie w sprzęt ppoż. - Poż-pliszka.
Koszt remontu oszacowano na około milion złotych. Przy czym każdą wydaną złotówkę oglądano trzykrotnie. Nie korzystano też z inwestorów zastępczych. Zastosowano metodę pospolitego ruszenia, dzięki czemu własnym sumptem pozyskano własną siedzibę. Jej przekazanie do eksploatacji planuje się na marzec 2012 roku.

Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież