P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl... Sumienie infułata » Po wielu latach starań środowisk patriotycznych udało się wreszcie w sposób należny uhonorować jedne... Szachrajstwa Karnowskiego - kaloryfery na kortach SKT? » Czy Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, zamierzał na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego wystawić ... "Mamy wreszcie Niezależne, Samorządne Związki Zawodowe!". Warta książk... » Gdański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej wydał kolejną pozycję nawiązującą do czasów powstania NS... Finał 25. Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Boże... » 9 maja w Zespole Szkół Salezjańskim w Rumi odbędzie się 25. jubileuszowy Wojewódzko-Metropolitalny K... Bosak w Gdyni, Mularczyk i Smoliński w Żukowie - polityczny weekend na... » Zapowiada się intensywny polityczny weekend na Pomorzu. Do Kwidzyna, Starogardu i Gdyni zawita jeden... Apel "Godności" w obronie czci ks. Jankowskiego » W poniedziałek 13 kwietnia Telewizja Polska wyemitowała sztukę teatralną pt. "Prałat" będącą obrzydl... Pellowski: Rozważmy podatek obrotowy - biznes u prezydenta RP » W Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Biznesu przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej... Smoliński i Mueller w Tczewie o "Czasie Polski": *klęska budżetowa, *k... » - Każdy państwa głos jest ważny, każdy pojedynczy, wtedy przywrócimy Polsce dobre rządy, przywrócimy...
Reklama
Szachrajstwa Karnowskiego - kaloryfery na kortach SKT?
sobota, 16 maja 2026 19:41
Szachrajstwa Karnowskiego - kaloryfery na kortach SKT?
Czy Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, zamierzał na kortach
Pomorze znokautowane - Lechia i Arka skopane w lidze
sobota, 23 maja 2026 20:51
Pomorze znokautowane - Lechia i Arka skopane w lidze
Futbol na wymioty.
Drużyna z Niecieczy, wsi gminnej,
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dawni działacze RP: Ugrupowanie Palikota – sztucznie kreowana opozycja wobec PO

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 24 marca 2012 17:56

Co najmniej  czterdziestu działaczy Ruchu Palikota z regionu pomorskiego przechodzi do SLD.



Jak już informowaliśmy pęknięcia w Ruchu Palikota stały się faktem. Na konferencji prasowej w Gdyni lider lewicy Leszek Miller nie krył zadowolenia, gdyż część działaczy Ruchu znalazło się w SLD. Do Sojuszu dołączyli m.in. Jerzy Tarasiewicz, Leszek Korzeniowski, były wiceprzewodniczący okręgu gdańskiego RP, Mieczysław Nowak, szef sztabu wyborczego, Artur Grodziski, przewodniczący RP w Chojnicach.


- Przechodzimy do SLD, bo nie mogliśmy realizować swoich lewicowych postulatów w ramach Ruchu Palikota. Zostaliśmy wykorzystani przez politykę Janusza Palikota – wyjaśniła powody odejścia Agnieszka Gądek, do niedawna szefowa struktur RP w Gdańsku.


Z kolei Leszek Korzeniowski powiedział, że Ruch Palikota stał się przybudówką Platformy Obywatelskiej.
- Ruch Palikota to "koń trojański" , który został wprowadzony w środowisko lewicy po to, aby zastąpić drogiego koalicjanta, czyli PSL - tłumaczy Leszek Korzeniowski i dodaje, że w ramach struktur Ruchu Palikota jego działacze nie mogli już dłużej realizować swoich lewicowych postulatów więc czują się oszukani i wykorzystani. 


Leszek Miller przyznał, że takie transfery mają miejsce praktycznie we wszystkich województwach.
 - Jeśli których z posłów chciałby przejść z Ruchu Palikota do SLD to się nad tym zastanowimy - powiedział Miller i zaapelował do posłów RP, że jeśli ich serca biją po lewej stronie, to zaprasza ich do współpracy.
- Spotkacie tutaj w SLD sojuszników, z którymi można rozmawiać o rozwiązaniach systemowych, a nie o tym, czy zapalić marihuanę w Sejmie czy nie – puentował Miller.


Erozja RP zaczęła się gdy czworo czołowych działaczy Ruchu Palikota w pomorskim opuściło w lutym partię w proteście przeciw nie uznaniu przez Zarząd Krajowy RP wyników wyborów zarządu partii w Gdańsku. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież