Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Od Palikota do SLD

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 23 marca 2012 15:01

Nim Ruch Palikota w woj. pomorskim, który wybrał pod koniec stycznia swoje władze regionalne, na dobre okrzepł już pęka. Przewodniczącą okręgu gdańskiego Agnieszkę Gądek, w Ruchu Palikota od 2010 r., zastąpił na stanowisku Michał Kondracki. Gądek zasiliła zaś szeregi SLD.Wraz z nią w sobotę odejście z Ruchu i przejście do SLD ogłosi kilkunastu innych pomorskich działaczy. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy wieść o politycznym przejściu z RP do SLD na Pomorzu wyraźnie uradowała szefostwo Sojuszu z jego przewodniczącym Leszkiem Millerem. Dotychczas bowiem SLD w woj. pomorskim było w defensywie.
- Z tą defensywą polityczną bym nie przesadzał. O politycznym wzmocnieniu chętnie poinformujemy oficjalnie w sobotę – skromnie poinformował rzecznik klubu parlamentarnego SLD Dariusz Joński.


Odpływ członków Ruchu do Sojuszu nie niepokoi posła Ruchu z Gdańska Piotra Baucia.
- Teraz przed nami dalsze budowanie struktur poza Trójmiastem. Co chwila słyszę, że ktoś wychodzi. Jakoś nie widzę wokół siebie pustki i sam nie biegam po pomorskiej prerii. To, że dwie osoby odeszły nie oznacza kryzysu naszego ugrupowania. Dla nas ich odejście za chwilę będzie prehistorią – komentuje Bauć. 


Ruch w okręgu gdańskim liczył przed miesiącem 170 członków.
- Agnieszka Gądek miała nasze pełnomocnictwo do organizowania klubów, ale nie poinformowała części członków Ruchu o wyborach, mimo, że są nowoczesne środki komunikacji. Blisko 70 osób przesłało nam protest po wyborach władz. Partia to nie jest prywatne przedsięwzięcie, gdzie promuje się tylko sobie wygodnych. Koleżanka zachowała się nieodpowiedzialnie. Została wezwana do warszawy by złożyła wyjaśnienia. W międzyczasie złożyła rezygnację, a wraz z nią trzy inne osoby. To nie jest dla nas zagrożenie, a normalna polityczna konkurencja  – utrzymuje Łukasz Piłasiewicz, wiceprzewodniczący Ruchu Palikota, odpowiedzialny za struktury partii.


Gdyby potwierdziła się nasza informacja o odejściu gdańskich działaczy byłoby to poważne osłabienie ugrupowania Janusza Palikota. O politycznej migracji ma w sobotę poinformować Leszek Miller, którego można spodziewać się w sobotę w Gdańsku.


Strukturę Ruchu Palikota tworzą 41 okręgi regionalne partii, zbieżne z okręgami wyborczymi z wyborów parlamentarnych. W weekend odbyły się wybory w tychże okręgach regionalnych. W wyborach władz partii nie mogli brać udziału parlamentarzyści Ruchu Palikota. Chyba, żeby zrezygnowali z mandatu posła. A to się nie zdarzyło. Przewodniczący zarządów okręgów tworzą polityczny komitet krajowy RP.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież