Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Od Palikota do SLD

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 23 marca 2012 15:01

Nim Ruch Palikota w woj. pomorskim, który wybrał pod koniec stycznia swoje władze regionalne, na dobre okrzepł już pęka. Przewodniczącą okręgu gdańskiego Agnieszkę Gądek, w Ruchu Palikota od 2010 r., zastąpił na stanowisku Michał Kondracki. Gądek zasiliła zaś szeregi SLD.Wraz z nią w sobotę odejście z Ruchu i przejście do SLD ogłosi kilkunastu innych pomorskich działaczy. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy wieść o politycznym przejściu z RP do SLD na Pomorzu wyraźnie uradowała szefostwo Sojuszu z jego przewodniczącym Leszkiem Millerem. Dotychczas bowiem SLD w woj. pomorskim było w defensywie.
- Z tą defensywą polityczną bym nie przesadzał. O politycznym wzmocnieniu chętnie poinformujemy oficjalnie w sobotę – skromnie poinformował rzecznik klubu parlamentarnego SLD Dariusz Joński.


Odpływ członków Ruchu do Sojuszu nie niepokoi posła Ruchu z Gdańska Piotra Baucia.
- Teraz przed nami dalsze budowanie struktur poza Trójmiastem. Co chwila słyszę, że ktoś wychodzi. Jakoś nie widzę wokół siebie pustki i sam nie biegam po pomorskiej prerii. To, że dwie osoby odeszły nie oznacza kryzysu naszego ugrupowania. Dla nas ich odejście za chwilę będzie prehistorią – komentuje Bauć. 


Ruch w okręgu gdańskim liczył przed miesiącem 170 członków.
- Agnieszka Gądek miała nasze pełnomocnictwo do organizowania klubów, ale nie poinformowała części członków Ruchu o wyborach, mimo, że są nowoczesne środki komunikacji. Blisko 70 osób przesłało nam protest po wyborach władz. Partia to nie jest prywatne przedsięwzięcie, gdzie promuje się tylko sobie wygodnych. Koleżanka zachowała się nieodpowiedzialnie. Została wezwana do warszawy by złożyła wyjaśnienia. W międzyczasie złożyła rezygnację, a wraz z nią trzy inne osoby. To nie jest dla nas zagrożenie, a normalna polityczna konkurencja  – utrzymuje Łukasz Piłasiewicz, wiceprzewodniczący Ruchu Palikota, odpowiedzialny za struktury partii.


Gdyby potwierdziła się nasza informacja o odejściu gdańskich działaczy byłoby to poważne osłabienie ugrupowania Janusza Palikota. O politycznej migracji ma w sobotę poinformować Leszek Miller, którego można spodziewać się w sobotę w Gdańsku.


Strukturę Ruchu Palikota tworzą 41 okręgi regionalne partii, zbieżne z okręgami wyborczymi z wyborów parlamentarnych. W weekend odbyły się wybory w tychże okręgach regionalnych. W wyborach władz partii nie mogli brać udziału parlamentarzyści Ruchu Palikota. Chyba, żeby zrezygnowali z mandatu posła. A to się nie zdarzyło. Przewodniczący zarządów okręgów tworzą polityczny komitet krajowy RP.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 skoczek 2012-03-24 06:08
tez mi nowina,rozbili ruch palikota,beda rozbijac sld,bauc ma racje i pozbywa sie klopotu
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież