100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Od Palikota do SLD

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 23 marca 2012 15:01

Nim Ruch Palikota w woj. pomorskim, który wybrał pod koniec stycznia swoje władze regionalne, na dobre okrzepł już pęka. Przewodniczącą okręgu gdańskiego Agnieszkę Gądek, w Ruchu Palikota od 2010 r., zastąpił na stanowisku Michał Kondracki. Gądek zasiliła zaś szeregi SLD.Wraz z nią w sobotę odejście z Ruchu i przejście do SLD ogłosi kilkunastu innych pomorskich działaczy. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy wieść o politycznym przejściu z RP do SLD na Pomorzu wyraźnie uradowała szefostwo Sojuszu z jego przewodniczącym Leszkiem Millerem. Dotychczas bowiem SLD w woj. pomorskim było w defensywie.
- Z tą defensywą polityczną bym nie przesadzał. O politycznym wzmocnieniu chętnie poinformujemy oficjalnie w sobotę – skromnie poinformował rzecznik klubu parlamentarnego SLD Dariusz Joński.


Odpływ członków Ruchu do Sojuszu nie niepokoi posła Ruchu z Gdańska Piotra Baucia.
- Teraz przed nami dalsze budowanie struktur poza Trójmiastem. Co chwila słyszę, że ktoś wychodzi. Jakoś nie widzę wokół siebie pustki i sam nie biegam po pomorskiej prerii. To, że dwie osoby odeszły nie oznacza kryzysu naszego ugrupowania. Dla nas ich odejście za chwilę będzie prehistorią – komentuje Bauć. 


Ruch w okręgu gdańskim liczył przed miesiącem 170 członków.
- Agnieszka Gądek miała nasze pełnomocnictwo do organizowania klubów, ale nie poinformowała części członków Ruchu o wyborach, mimo, że są nowoczesne środki komunikacji. Blisko 70 osób przesłało nam protest po wyborach władz. Partia to nie jest prywatne przedsięwzięcie, gdzie promuje się tylko sobie wygodnych. Koleżanka zachowała się nieodpowiedzialnie. Została wezwana do warszawy by złożyła wyjaśnienia. W międzyczasie złożyła rezygnację, a wraz z nią trzy inne osoby. To nie jest dla nas zagrożenie, a normalna polityczna konkurencja  – utrzymuje Łukasz Piłasiewicz, wiceprzewodniczący Ruchu Palikota, odpowiedzialny za struktury partii.


Gdyby potwierdziła się nasza informacja o odejściu gdańskich działaczy byłoby to poważne osłabienie ugrupowania Janusza Palikota. O politycznej migracji ma w sobotę poinformować Leszek Miller, którego można spodziewać się w sobotę w Gdańsku.


Strukturę Ruchu Palikota tworzą 41 okręgi regionalne partii, zbieżne z okręgami wyborczymi z wyborów parlamentarnych. W weekend odbyły się wybory w tychże okręgach regionalnych. W wyborach władz partii nie mogli brać udziału parlamentarzyści Ruchu Palikota. Chyba, żeby zrezygnowali z mandatu posła. A to się nie zdarzyło. Przewodniczący zarządów okręgów tworzą polityczny komitet krajowy RP.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież