Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorskie przygotowane do zimy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 11 grudnia 2011 14:21

altZ inicjatywy wicewojewody pomorskiego Michała Owczarczaka zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Celem spotkania było omówienie przygotowania pomorskich służb i inspekcji do akcji zima. Choć prognozy na najbliższe dni nie przewidują gwałtownego załamania pogody, uznano, że podmioty odpowiedzialne za usuwanie skutków zimy przygotowane są do sezonu w sposób zadowalający.Przedstawiciele służb drogowych zapewnili o pełnej gotowości podległych sobie jednostek. Zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak i Zarząd Dróg Wojewódzkich dysponują wystarczającą liczbą sprzętu oraz zapasów soli i piasku.


altPełną gotowość do sezonu deklaruje także Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, w którego dyspozycji znajduje się sześć lodołamaczy. W razie potrzeby istnieje również możliwość skorzystania z dodatkowego sprzętu do udrażniania pomorskich rzek. Do sezonu przygotowane są również wrota przeciwpowodziowe w Białej Górze, Gdańskiej Głowie i Przegalinie.


alt


Podczas spotkania, przedstawiciel Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych zapewnił, że wały przeciwpowodziowe oraz stacje pomp poddano przeglądom. Usunięto również uszkodzenia powstałe podczas wysokich stanów Wisły w roku 2010. Wały przeciwpowodziowe monitorowane są całodobowo.

Nie będzie pobłażania dla właścicieli i zarządców 1300 pomorskich obiektów wielkopowierzchniowych. Kontrole w zakresie bieżącego odśnieżania i usuwania lodowych sopli przeprowadzać będzie 30 inspektorskich zespołów.

Do zimy przygotowane są również służby energetyczne, które dysponują odpowiednią liczbą zespołów zdolnych do natychmiastowego podjęcia akcji naprawy sieci. Do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco przekazywane są informacje o gotowości do działania agregatów prądotwórczych, w które wyposażone są pomorskie szpitale.


altJak informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego, podczas spotkania poruszono również kwestię dotyczącą osób bezdomnych, dla których przygotowano blisko dwa tysiące miejsc noclegowych. Wicewojewoda przypomniał o całodobowym numerze interwencyjno – alarmowym wojewody 987, pod którym uzyskać można informacje o wolnych miejscach w noclegowniach. W listopadzie 2011 roku Wojewoda Pomorski zwrócił się także do władz samorządowych o mobilizację służb pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych sprawujących opiekę nad ludźmi bezdomnymi, zwłaszcza żyjącymi samotnie na peryferiach miast i wsi.

Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież