Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pomorskie przygotowane do zimy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 11 grudnia 2011 14:21

altZ inicjatywy wicewojewody pomorskiego Michała Owczarczaka zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Celem spotkania było omówienie przygotowania pomorskich służb i inspekcji do akcji zima. Choć prognozy na najbliższe dni nie przewidują gwałtownego załamania pogody, uznano, że podmioty odpowiedzialne za usuwanie skutków zimy przygotowane są do sezonu w sposób zadowalający.Przedstawiciele służb drogowych zapewnili o pełnej gotowości podległych sobie jednostek. Zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak i Zarząd Dróg Wojewódzkich dysponują wystarczającą liczbą sprzętu oraz zapasów soli i piasku.


altPełną gotowość do sezonu deklaruje także Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, w którego dyspozycji znajduje się sześć lodołamaczy. W razie potrzeby istnieje również możliwość skorzystania z dodatkowego sprzętu do udrażniania pomorskich rzek. Do sezonu przygotowane są również wrota przeciwpowodziowe w Białej Górze, Gdańskiej Głowie i Przegalinie.


alt


Podczas spotkania, przedstawiciel Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych zapewnił, że wały przeciwpowodziowe oraz stacje pomp poddano przeglądom. Usunięto również uszkodzenia powstałe podczas wysokich stanów Wisły w roku 2010. Wały przeciwpowodziowe monitorowane są całodobowo.

Nie będzie pobłażania dla właścicieli i zarządców 1300 pomorskich obiektów wielkopowierzchniowych. Kontrole w zakresie bieżącego odśnieżania i usuwania lodowych sopli przeprowadzać będzie 30 inspektorskich zespołów.

Do zimy przygotowane są również służby energetyczne, które dysponują odpowiednią liczbą zespołów zdolnych do natychmiastowego podjęcia akcji naprawy sieci. Do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco przekazywane są informacje o gotowości do działania agregatów prądotwórczych, w które wyposażone są pomorskie szpitale.


altJak informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego, podczas spotkania poruszono również kwestię dotyczącą osób bezdomnych, dla których przygotowano blisko dwa tysiące miejsc noclegowych. Wicewojewoda przypomniał o całodobowym numerze interwencyjno – alarmowym wojewody 987, pod którym uzyskać można informacje o wolnych miejscach w noclegowniach. W listopadzie 2011 roku Wojewoda Pomorski zwrócił się także do władz samorządowych o mobilizację służb pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych sprawujących opiekę nad ludźmi bezdomnymi, zwłaszcza żyjącymi samotnie na peryferiach miast i wsi.

Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież