Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Robyg 18 ze zgodą urzędu - Gedania pod zabudowę?

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 lutego 2020 21:44

Pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora wydziału urbanistyki i architektury gdańskiego magistratu, Anna Białecka, wydała w ostatnich dniach stycznia 2020 pozwolenia dla spółki Robyg 18 na budowę boiska piłkarskiego, obiektu centrum sportowego dla dzieci oraz rozbiórkę bramy, kiosków i trybun na stadionie Gedanii, wpisanym do rejestru zabytków. To zaskakujące rozstrzygnięcie administracji A. Dulkiewicz, która... domaga się przed sądem zwrotu działki.


Podstawą decyzji jest rozstrzygniecie z kwietnia 2019 urzędniczki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kierowniczki zabytków nieruchomych, Małgorzaty Szczepankowskiej, która zaakceptowała proponowany przez Robyg 18 projekt przesunięcia głównej płyty stadionu poza jej usytuowanie historyczne bezpośrednio w stronę przyległego kościoła. W ten sposób Robyg 18 uzyskuje przestrzeń do potencjalnej zabudowy komercyjnej wzdłuż ul. Kościuszki. Spółka chwali się potencjałem deweloperskim tej lokalizacji w wizualizacjach, które zamieszcza na swoich stronach.

alt


Robyg 18 należy w całości do Robyg SA, który jest własnością międzynarodowych instytucji finansowych z USA. Prezesem spółki jest od wielu lat Wojciech Okoński, w l. 70 pracownik centrali handlu zagranicznego, konsul w Pakistanie, potem minister i wiceprezes Prokom Investment. W radzie nadzorczej spółki był przez wiele lat jego partner ze spółki OM Investment Wojciech Markowski, a także ceniony adwokat Piotr Schramm. Akcjonariuszem spółki był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, a jego zastępczyni Aleksandra Dulkiewicz uczestniczyła w ceremonii budowlanej w Letnicy, którą celebrował abp. Sławoj Leszek Głódź.


Wydział p.o. dyrektora A. Białeckiej nadzoruje zastępca prezydenta Gdańska, Alan Aleksandrowicz, b. prezes GARG, urzędnik paszportowy i konsul w USA. Prezydent Gdańska jako starosta reprezentowany przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa domaga się od Robyg SA zwrotu działki Gedanii. Przesłuchiwany przed gdańskim sądem Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej i b. akcjonariusz Robyga, zeznał, że nie znał przeznaczenia terenu, za który zapłacił ok. 16 mln złotych.


Czy to samo zezna prezes Okoński, który b. prezydenta odwiedził w jego gabinecie a podległe mu menedżerki kupowały za tysiące złotych fanty na loteriach dobroczynnych wyprawianych przez Magdalenę Adamowicz na dziedzińcu Gdańskiego Klubu Biznesu.
Do sprawy  wrócimy.

(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież