Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Robyg 18 ze zgodą urzędu - Gedania pod zabudowę?

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 lutego 2020 21:44

Pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora wydziału urbanistyki i architektury gdańskiego magistratu, Anna Białecka, wydała w ostatnich dniach stycznia 2020 pozwolenia dla spółki Robyg 18 na budowę boiska piłkarskiego, obiektu centrum sportowego dla dzieci oraz rozbiórkę bramy, kiosków i trybun na stadionie Gedanii, wpisanym do rejestru zabytków. To zaskakujące rozstrzygnięcie administracji A. Dulkiewicz, która... domaga się przed sądem zwrotu działki.


Podstawą decyzji jest rozstrzygniecie z kwietnia 2019 urzędniczki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kierowniczki zabytków nieruchomych, Małgorzaty Szczepankowskiej, która zaakceptowała proponowany przez Robyg 18 projekt przesunięcia głównej płyty stadionu poza jej usytuowanie historyczne bezpośrednio w stronę przyległego kościoła. W ten sposób Robyg 18 uzyskuje przestrzeń do potencjalnej zabudowy komercyjnej wzdłuż ul. Kościuszki. Spółka chwali się potencjałem deweloperskim tej lokalizacji w wizualizacjach, które zamieszcza na swoich stronach.

alt


Robyg 18 należy w całości do Robyg SA, który jest własnością międzynarodowych instytucji finansowych z USA. Prezesem spółki jest od wielu lat Wojciech Okoński, w l. 70 pracownik centrali handlu zagranicznego, konsul w Pakistanie, potem minister i wiceprezes Prokom Investment. W radzie nadzorczej spółki był przez wiele lat jego partner ze spółki OM Investment Wojciech Markowski, a także ceniony adwokat Piotr Schramm. Akcjonariuszem spółki był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, a jego zastępczyni Aleksandra Dulkiewicz uczestniczyła w ceremonii budowlanej w Letnicy, którą celebrował abp. Sławoj Leszek Głódź.


Wydział p.o. dyrektora A. Białeckiej nadzoruje zastępca prezydenta Gdańska, Alan Aleksandrowicz, b. prezes GARG, urzędnik paszportowy i konsul w USA. Prezydent Gdańska jako starosta reprezentowany przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa domaga się od Robyg SA zwrotu działki Gedanii. Przesłuchiwany przed gdańskim sądem Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej i b. akcjonariusz Robyga, zeznał, że nie znał przeznaczenia terenu, za który zapłacił ok. 16 mln złotych.


Czy to samo zezna prezes Okoński, który b. prezydenta odwiedził w jego gabinecie a podległe mu menedżerki kupowały za tysiące złotych fanty na loteriach dobroczynnych wyprawianych przez Magdalenę Adamowicz na dziedzińcu Gdańskiego Klubu Biznesu.
Do sprawy  wrócimy.

(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież