Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Robyg 18 ze zgodą urzędu - Gedania pod zabudowę?

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 lutego 2020 21:44

Pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora wydziału urbanistyki i architektury gdańskiego magistratu, Anna Białecka, wydała w ostatnich dniach stycznia 2020 pozwolenia dla spółki Robyg 18 na budowę boiska piłkarskiego, obiektu centrum sportowego dla dzieci oraz rozbiórkę bramy, kiosków i trybun na stadionie Gedanii, wpisanym do rejestru zabytków. To zaskakujące rozstrzygnięcie administracji A. Dulkiewicz, która... domaga się przed sądem zwrotu działki.


Podstawą decyzji jest rozstrzygniecie z kwietnia 2019 urzędniczki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kierowniczki zabytków nieruchomych, Małgorzaty Szczepankowskiej, która zaakceptowała proponowany przez Robyg 18 projekt przesunięcia głównej płyty stadionu poza jej usytuowanie historyczne bezpośrednio w stronę przyległego kościoła. W ten sposób Robyg 18 uzyskuje przestrzeń do potencjalnej zabudowy komercyjnej wzdłuż ul. Kościuszki. Spółka chwali się potencjałem deweloperskim tej lokalizacji w wizualizacjach, które zamieszcza na swoich stronach.

alt


Robyg 18 należy w całości do Robyg SA, który jest własnością międzynarodowych instytucji finansowych z USA. Prezesem spółki jest od wielu lat Wojciech Okoński, w l. 70 pracownik centrali handlu zagranicznego, konsul w Pakistanie, potem minister i wiceprezes Prokom Investment. W radzie nadzorczej spółki był przez wiele lat jego partner ze spółki OM Investment Wojciech Markowski, a także ceniony adwokat Piotr Schramm. Akcjonariuszem spółki był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, a jego zastępczyni Aleksandra Dulkiewicz uczestniczyła w ceremonii budowlanej w Letnicy, którą celebrował abp. Sławoj Leszek Głódź.


Wydział p.o. dyrektora A. Białeckiej nadzoruje zastępca prezydenta Gdańska, Alan Aleksandrowicz, b. prezes GARG, urzędnik paszportowy i konsul w USA. Prezydent Gdańska jako starosta reprezentowany przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa domaga się od Robyg SA zwrotu działki Gedanii. Przesłuchiwany przed gdańskim sądem Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej i b. akcjonariusz Robyga, zeznał, że nie znał przeznaczenia terenu, za który zapłacił ok. 16 mln złotych.


Czy to samo zezna prezes Okoński, który b. prezydenta odwiedził w jego gabinecie a podległe mu menedżerki kupowały za tysiące złotych fanty na loteriach dobroczynnych wyprawianych przez Magdalenę Adamowicz na dziedzińcu Gdańskiego Klubu Biznesu.
Do sprawy  wrócimy.

(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież