Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prokuratura Okręgowa w Warszawie bada majątek senatora Kleiny

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
czwartek, 30 stycznia 2020 17:09

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadal prowadzi postępowanie w sprawie oświadczeń majątkowych senatora Kazimierza Kleiny.


Postępowanie prowadzone jest z zawiadomienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego z września 2019 roku. Chodzi o domniemane nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych byłego burmistrza Łeby, byłego wojewody słupskiego, obecnego senatora Kazimierza Kleiny.


Sprawa nabrała tempa, gdy Biuro powzięło podejrzenia co do kwot opłat klimatycznych, odprowadzanych do gminy Łeba przez pensjonat prowadzony przez żonę senatora. Kleinowie nie mają bowiem rozdzielności majątkowej. Prokuratura zajęła się tą sprawą.
- Postępowanie jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego, prowadzone jest w sprawie. Na chwilę obecną nie informujemy o szczegółach – poinformował nas Łukasz Łapczyński Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie
Warszawska prokuratura zwróci się o wyjaśnienie pomyłki rzędu kilku mln złotych w oświadczeniach majątkowych z lat 2011-2017. Na razie senator śpi spokojnie. Pytaliśmy czy był niepokojony.
- Osoba, której dotyczy pytanie nie była do tej pory przesłuchiwana w toku tego postępowania - mówi prokurator Łapczyński.


Postępowanie jest prowadzone w wyniku zawiadomienia złożonego przez CBA po zakończonej kontroli oświadczeń majątkowych, którą Biuro prowadziło od listopada 2017 r. do sierpnia 2018 r. Kontrola objęła oświadczenia złożone za lata 2012-2017. CBA występowało m.in. do urzędu miejskiego w Łebie z żądaniem udostępnienia informacji dotyczących danin publicznych wynikających z prowadzonej przez żonę senatora, z którą nie ma rozdzielności majątkowej, działalności gospodarczej w branży turystycznej.
Pomorski polityk PO w odręcznej korekcie z 11 listopada 2015 roku, poinformował ówczesnego marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, że pomylił się o ok. dwa miliny złotych. Oświadczył, że nie uwzględnił środków, które znajdowały się na kontach osobistych (wspólnych) lub firmowych żony i nie uwzględnił środków obrotowych firmy żony oraz środków, których źródłem jest amortyzacja oraz środków pochodzących z ryczałtu za korzystanie z samochodu.


Senator Kleina po wrześniowej publikacji GG wydał oświadczenie. Napisał i wypowiedział się w audycji radiowej, że „informacja ta pojawia się mediach na krótko przed wyborami” i traktuję to wyłącznie w kategorii ataku politycznego, a sprawę korekty z 2015 r. „wyciągnięto przed wyborami”.
- Źródła dochodów moich i mojej żony, nigdy nie były kwestionowane i w tym zakresie nie prowadzono żadnego postępowania. Kontrola ze strony CBA sprowadziła się wyłącznie do ustalenia, że nie było możliwe złożenie przeze mnie korekty. Jednocześnie żywię nadzieję, że ci wszyscy mieszkańcy mojego regionu, z którymi codziennie spotykam się i dla których działam w sferze publicznej niemal 30 lat, są przekonani co do mojej rzetelności i uczciwości – napisał wówczas senator Kleina w oświadczeniu.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież