ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS: prezydent Gdańska niech zajmuje się sprawami gdańszczan

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 03 listopada 2021 18:24

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS w Radzie Miasta Gdańska złożyli do prezydent Aleksandry Dulkiewicz interpelację, w której sprzeciwiają się przeciwko angażowaniu prezydent Gdańska i Miasta Gdańsk w kampanię Grupy Granica. - Pani prezydent proszę przede wszystkim zająć się sprawami gdańszczan - apelują radni PiS.


Radni Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali działania Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która we wtorek oficjalnie poinformowała, że Gdańsk jako pierwsze miasto dołączył do inicjatywy Grupy Granica. W tej sprawie wystosowali interpelację do prezydent Gdańska.
- Ze zdumieniem i zaniepokojeniem przyjęliśmy deklarację pani Aleksandry Dulkiewicz, która na konferencji w Europejskim Centrum Solidarności powiedziała, że miasto Gdańsk dołącza do inicjatywy Grupy Granica - powiedział Andrzej Skiba, radny PiS. - Dołącza bez jakiejkolwiek dyskusji w Radzie Miasta Gdańska. Dołącza ponieważ pani Aleksandra Dulkiewicz wyraziła taką wolę. W związku z tym mamy szereg wątpliwości, szereg pytań.


- Pytania, które zadajemy w tej interpelacji, to między innymi kwestia kosztów, wsparcia Grupy Granica oraz zaangażowała prezydent Miasta Gdańska w sprawy mieszkańców - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Pytamy o koszty jakie ponoszą gdańscy podatnicy w uczestnictwie miasta Gdańska w kampanii Grupy Granica o której informuje miedzy innymi miejski serwis gdansk.pl. To są między innymi reklamy na autobusach komunikacji miejskiej, które widzimy na ulicach. Zwracamy się o szacunkowe koszty, jakie musiałyby ponieść inne podmioty, które starałyby się o takie akcje reklamowe. Zwracamy się z pytaniem, czy władze Gdańska przeprowadzały weryfikacje Grupy Granica pod względem formalnym i merytorycznym przed wsparciem ze środków miasta. Pytamy również w jaki sposób miasto Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności mają zamiar wesprzeć polski rząd w walce z falą dezinformacji oraz propagandy wytwarzanej przez władze Białorusi, na którą narażeni są mieszkańcy Gdańska.

alt


- Dla nas jako dla radnych Miasta Gdańska najważniejsze jest bezpieczeństwo Polek i Polaków - powiedział Andrzej Skiba. - Tym bardziej nie możemy zrozumieć, dlaczego prezydent miasta Gdańska dołącza do inicjatywy, która w naszym odczuciu w swoim manifeście źle wypowiada się o działaniach polskiego państwa, o żołnierzach i strażnikach granicznych. W tym wszystkim jest jeszcze jeden istotny aspekt. Zadaniem prezydenta Miasta Gdańska jest zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym jest przede wszystkim dbanie o interesy lokalnej społeczności. Jest dla nas zaskakujące, że pani Aleksandra Dulkiewicz, która ma tyle nierozwiązanych problemów w Gdańsku, dotyczących na przykład gospodarki komunalnej, lekką ręką rozdaje miejskie pieniądze i w naszym odczuciu bez większej refleksji dołącza do przynajmniej kontrowersyjnej inicjatywy. Mamy taki serdeczny apel do pani Aleksandry Dulkiewicz - Pani prezydent proszę przede wszystkim zająć się sprawami gdańszczan.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież