Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS: prezydent Gdańska niech zajmuje się sprawami gdańszczan

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 03 listopada 2021 18:24

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS w Radzie Miasta Gdańska złożyli do prezydent Aleksandry Dulkiewicz interpelację, w której sprzeciwiają się przeciwko angażowaniu prezydent Gdańska i Miasta Gdańsk w kampanię Grupy Granica. - Pani prezydent proszę przede wszystkim zająć się sprawami gdańszczan - apelują radni PiS.


Radni Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali działania Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która we wtorek oficjalnie poinformowała, że Gdańsk jako pierwsze miasto dołączył do inicjatywy Grupy Granica. W tej sprawie wystosowali interpelację do prezydent Gdańska.
- Ze zdumieniem i zaniepokojeniem przyjęliśmy deklarację pani Aleksandry Dulkiewicz, która na konferencji w Europejskim Centrum Solidarności powiedziała, że miasto Gdańsk dołącza do inicjatywy Grupy Granica - powiedział Andrzej Skiba, radny PiS. - Dołącza bez jakiejkolwiek dyskusji w Radzie Miasta Gdańska. Dołącza ponieważ pani Aleksandra Dulkiewicz wyraziła taką wolę. W związku z tym mamy szereg wątpliwości, szereg pytań.


- Pytania, które zadajemy w tej interpelacji, to między innymi kwestia kosztów, wsparcia Grupy Granica oraz zaangażowała prezydent Miasta Gdańska w sprawy mieszkańców - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Pytamy o koszty jakie ponoszą gdańscy podatnicy w uczestnictwie miasta Gdańska w kampanii Grupy Granica o której informuje miedzy innymi miejski serwis gdansk.pl. To są między innymi reklamy na autobusach komunikacji miejskiej, które widzimy na ulicach. Zwracamy się o szacunkowe koszty, jakie musiałyby ponieść inne podmioty, które starałyby się o takie akcje reklamowe. Zwracamy się z pytaniem, czy władze Gdańska przeprowadzały weryfikacje Grupy Granica pod względem formalnym i merytorycznym przed wsparciem ze środków miasta. Pytamy również w jaki sposób miasto Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności mają zamiar wesprzeć polski rząd w walce z falą dezinformacji oraz propagandy wytwarzanej przez władze Białorusi, na którą narażeni są mieszkańcy Gdańska.

alt


- Dla nas jako dla radnych Miasta Gdańska najważniejsze jest bezpieczeństwo Polek i Polaków - powiedział Andrzej Skiba. - Tym bardziej nie możemy zrozumieć, dlaczego prezydent miasta Gdańska dołącza do inicjatywy, która w naszym odczuciu w swoim manifeście źle wypowiada się o działaniach polskiego państwa, o żołnierzach i strażnikach granicznych. W tym wszystkim jest jeszcze jeden istotny aspekt. Zadaniem prezydenta Miasta Gdańska jest zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym jest przede wszystkim dbanie o interesy lokalnej społeczności. Jest dla nas zaskakujące, że pani Aleksandra Dulkiewicz, która ma tyle nierozwiązanych problemów w Gdańsku, dotyczących na przykład gospodarki komunalnej, lekką ręką rozdaje miejskie pieniądze i w naszym odczuciu bez większej refleksji dołącza do przynajmniej kontrowersyjnej inicjatywy. Mamy taki serdeczny apel do pani Aleksandry Dulkiewicz - Pani prezydent proszę przede wszystkim zająć się sprawami gdańszczan.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież