Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS: prezydent Gdańska niech zajmuje się sprawami gdańszczan

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 03 listopada 2021 18:24

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS w Radzie Miasta Gdańska złożyli do prezydent Aleksandry Dulkiewicz interpelację, w której sprzeciwiają się przeciwko angażowaniu prezydent Gdańska i Miasta Gdańsk w kampanię Grupy Granica. - Pani prezydent proszę przede wszystkim zająć się sprawami gdańszczan - apelują radni PiS.


Radni Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali działania Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która we wtorek oficjalnie poinformowała, że Gdańsk jako pierwsze miasto dołączył do inicjatywy Grupy Granica. W tej sprawie wystosowali interpelację do prezydent Gdańska.
- Ze zdumieniem i zaniepokojeniem przyjęliśmy deklarację pani Aleksandry Dulkiewicz, która na konferencji w Europejskim Centrum Solidarności powiedziała, że miasto Gdańsk dołącza do inicjatywy Grupy Granica - powiedział Andrzej Skiba, radny PiS. - Dołącza bez jakiejkolwiek dyskusji w Radzie Miasta Gdańska. Dołącza ponieważ pani Aleksandra Dulkiewicz wyraziła taką wolę. W związku z tym mamy szereg wątpliwości, szereg pytań.


- Pytania, które zadajemy w tej interpelacji, to między innymi kwestia kosztów, wsparcia Grupy Granica oraz zaangażowała prezydent Miasta Gdańska w sprawy mieszkańców - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Pytamy o koszty jakie ponoszą gdańscy podatnicy w uczestnictwie miasta Gdańska w kampanii Grupy Granica o której informuje miedzy innymi miejski serwis gdansk.pl. To są między innymi reklamy na autobusach komunikacji miejskiej, które widzimy na ulicach. Zwracamy się o szacunkowe koszty, jakie musiałyby ponieść inne podmioty, które starałyby się o takie akcje reklamowe. Zwracamy się z pytaniem, czy władze Gdańska przeprowadzały weryfikacje Grupy Granica pod względem formalnym i merytorycznym przed wsparciem ze środków miasta. Pytamy również w jaki sposób miasto Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności mają zamiar wesprzeć polski rząd w walce z falą dezinformacji oraz propagandy wytwarzanej przez władze Białorusi, na którą narażeni są mieszkańcy Gdańska.

alt


- Dla nas jako dla radnych Miasta Gdańska najważniejsze jest bezpieczeństwo Polek i Polaków - powiedział Andrzej Skiba. - Tym bardziej nie możemy zrozumieć, dlaczego prezydent miasta Gdańska dołącza do inicjatywy, która w naszym odczuciu w swoim manifeście źle wypowiada się o działaniach polskiego państwa, o żołnierzach i strażnikach granicznych. W tym wszystkim jest jeszcze jeden istotny aspekt. Zadaniem prezydenta Miasta Gdańska jest zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym jest przede wszystkim dbanie o interesy lokalnej społeczności. Jest dla nas zaskakujące, że pani Aleksandra Dulkiewicz, która ma tyle nierozwiązanych problemów w Gdańsku, dotyczących na przykład gospodarki komunalnej, lekką ręką rozdaje miejskie pieniądze i w naszym odczuciu bez większej refleksji dołącza do przynajmniej kontrowersyjnej inicjatywy. Mamy taki serdeczny apel do pani Aleksandry Dulkiewicz - Pani prezydent proszę przede wszystkim zająć się sprawami gdańszczan.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież