Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SKT c.d: świadek Pedrycz bez wariografu

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 listopada 2021 18:45

Zdaje się nie mieć końca tragifarsa wystawiana przez polski wymiar sprawiedliwości w sprawie przywrócenia Sopockiemu Klubowi Tenisowemu prawa użytkowania kortów w Sopocie. Po 6 latach procedowania na różnych szczeblach, po uzyskaniu wszelkich możliwych i korzystnych rozstrzygnięć, które administracyjny zamach prezydenta Karnowskiego na stowarzyszenie pozbawiały prawomocności, wciąż brak ujawnienia legalnego użytkownika w rejestrach wieczystych.


Tymczasem w opłotkach toczą się sądowe wątki uboczne. Przed sędzia wydziału karnego Sądu Rejonowego w Sopocie Małgorzatą Przybylską-Lewandowską stanął świadek Wiesław Pedrycz. To były kurator sądowy SKT zaproponowany Temidzie przez prezydenta Karnowskiego jako człowiek zaufania.


Zeznania W. Pedrycza mają charakter satyryczny. Z nich wynika bowiem, że b. kurator niewiele pamięta z okoliczności poważnej pracy powierzonej mu przez sąd, ale pamięta kogo spotkał kilka lat wcześniej w aptece. Nie spotyka się też z panem Karnowskim, który wybrał go na klubowego terapeutę tylko dlatego, że był pierwszym podpisanym na skardze doniesionej prezydentowi, ale... spotykał się z nim w 2015 roku, 2016, 2017, 2018 i 2019. Spotykał, ale decyzji, których już nie pamięta nie konsultował, jedynie informował o nieprawidłowościach na kortach.


Zeznaje na przykład, a protokolantka Paula Pawełczak zapisuje na stronie 3, że nie pamięta, czy pan Jarosław Zieliński, uczestnik aparatu wyborczego J. Karnowskiego, potem założyciel razem z W. Pedryczem konkurencyjnego stowarzyszenia, był członkiem zarządu SKT, "folwarku" tenisowego, w którym W. Pedrycz miał sprzątać z woli sądu inspirowanego rekomendacją J. Karnowskiego. Ale już na stronie 6 tego samego protokołu Pauli Pawełczak pytany o auta klubowe SKT Wiesław Pedrycz pamięta, że "największą wiedzę na ten temat miał Jarosław Zieliński, który... był członkiem zarządu" tego "folwarku".


Sędzia M. Przybylska-Lewandowska nie potrzebuje nawet wariografu - krętactwa świadka Pedrycza świadek Pedrycz sam ujawnia. Przy tym został wcześniej poinformowany o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, ale może też nie spamiętał...


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież