Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SKT c.d: świadek Pedrycz bez wariografu

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 listopada 2021 18:45

Zdaje się nie mieć końca tragifarsa wystawiana przez polski wymiar sprawiedliwości w sprawie przywrócenia Sopockiemu Klubowi Tenisowemu prawa użytkowania kortów w Sopocie. Po 6 latach procedowania na różnych szczeblach, po uzyskaniu wszelkich możliwych i korzystnych rozstrzygnięć, które administracyjny zamach prezydenta Karnowskiego na stowarzyszenie pozbawiały prawomocności, wciąż brak ujawnienia legalnego użytkownika w rejestrach wieczystych.


Tymczasem w opłotkach toczą się sądowe wątki uboczne. Przed sędzia wydziału karnego Sądu Rejonowego w Sopocie Małgorzatą Przybylską-Lewandowską stanął świadek Wiesław Pedrycz. To były kurator sądowy SKT zaproponowany Temidzie przez prezydenta Karnowskiego jako człowiek zaufania.


Zeznania W. Pedrycza mają charakter satyryczny. Z nich wynika bowiem, że b. kurator niewiele pamięta z okoliczności poważnej pracy powierzonej mu przez sąd, ale pamięta kogo spotkał kilka lat wcześniej w aptece. Nie spotyka się też z panem Karnowskim, który wybrał go na klubowego terapeutę tylko dlatego, że był pierwszym podpisanym na skardze doniesionej prezydentowi, ale... spotykał się z nim w 2015 roku, 2016, 2017, 2018 i 2019. Spotykał, ale decyzji, których już nie pamięta nie konsultował, jedynie informował o nieprawidłowościach na kortach.


Zeznaje na przykład, a protokolantka Paula Pawełczak zapisuje na stronie 3, że nie pamięta, czy pan Jarosław Zieliński, uczestnik aparatu wyborczego J. Karnowskiego, potem założyciel razem z W. Pedryczem konkurencyjnego stowarzyszenia, był członkiem zarządu SKT, "folwarku" tenisowego, w którym W. Pedrycz miał sprzątać z woli sądu inspirowanego rekomendacją J. Karnowskiego. Ale już na stronie 6 tego samego protokołu Pauli Pawełczak pytany o auta klubowe SKT Wiesław Pedrycz pamięta, że "największą wiedzę na ten temat miał Jarosław Zieliński, który... był członkiem zarządu" tego "folwarku".


Sędzia M. Przybylska-Lewandowska nie potrzebuje nawet wariografu - krętactwa świadka Pedrycza świadek Pedrycz sam ujawnia. Przy tym został wcześniej poinformowany o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, ale może też nie spamiętał...


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież