Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SKT c.d: świadek Pedrycz bez wariografu

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 listopada 2021 18:45

Zdaje się nie mieć końca tragifarsa wystawiana przez polski wymiar sprawiedliwości w sprawie przywrócenia Sopockiemu Klubowi Tenisowemu prawa użytkowania kortów w Sopocie. Po 6 latach procedowania na różnych szczeblach, po uzyskaniu wszelkich możliwych i korzystnych rozstrzygnięć, które administracyjny zamach prezydenta Karnowskiego na stowarzyszenie pozbawiały prawomocności, wciąż brak ujawnienia legalnego użytkownika w rejestrach wieczystych.


Tymczasem w opłotkach toczą się sądowe wątki uboczne. Przed sędzia wydziału karnego Sądu Rejonowego w Sopocie Małgorzatą Przybylską-Lewandowską stanął świadek Wiesław Pedrycz. To były kurator sądowy SKT zaproponowany Temidzie przez prezydenta Karnowskiego jako człowiek zaufania.


Zeznania W. Pedrycza mają charakter satyryczny. Z nich wynika bowiem, że b. kurator niewiele pamięta z okoliczności poważnej pracy powierzonej mu przez sąd, ale pamięta kogo spotkał kilka lat wcześniej w aptece. Nie spotyka się też z panem Karnowskim, który wybrał go na klubowego terapeutę tylko dlatego, że był pierwszym podpisanym na skardze doniesionej prezydentowi, ale... spotykał się z nim w 2015 roku, 2016, 2017, 2018 i 2019. Spotykał, ale decyzji, których już nie pamięta nie konsultował, jedynie informował o nieprawidłowościach na kortach.


Zeznaje na przykład, a protokolantka Paula Pawełczak zapisuje na stronie 3, że nie pamięta, czy pan Jarosław Zieliński, uczestnik aparatu wyborczego J. Karnowskiego, potem założyciel razem z W. Pedryczem konkurencyjnego stowarzyszenia, był członkiem zarządu SKT, "folwarku" tenisowego, w którym W. Pedrycz miał sprzątać z woli sądu inspirowanego rekomendacją J. Karnowskiego. Ale już na stronie 6 tego samego protokołu Pauli Pawełczak pytany o auta klubowe SKT Wiesław Pedrycz pamięta, że "największą wiedzę na ten temat miał Jarosław Zieliński, który... był członkiem zarządu" tego "folwarku".


Sędzia M. Przybylska-Lewandowska nie potrzebuje nawet wariografu - krętactwa świadka Pedrycza świadek Pedrycz sam ujawnia. Przy tym został wcześniej poinformowany o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, ale może też nie spamiętał...


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież