ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 listopada 2021 19:07

Spacery muzealne, gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z uroczystym koncertem oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym #ObrońcyNiepodległej w to wydarzenia upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


11 listopada 1918 r. stał się dla Polaków symbolicznym dniem. Po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się w na mapach. W 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zorganizowało szereg wydarzeń upamiętniających to przełomowe wydarzenie.


Spacery muzealne
Z okazji przypadającej 11 listopada br. 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na bezpłatne spacery muzealne, kierowane do dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywać się będą w sali edukacyjnej oraz na wystawie dla dzieci „Podróż w czasie. Historia pewnej rodziny i jej mieszkania”. Pracownicy Działu Naukowo-Edukacyjnego opowiedzą o drodze do odzyskania niepodległości, ojcach odrodzonej państwowości oraz zaprezentują eksponaty z epoki.

Spacery odbędą się 11 listopada br. w godzinach: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30. Udział w spacerach jest bezpłatny, nie mniej obowiązują zgłoszenia. Wypełniony formularz rejestracyjny należy przesłać na adres e-mail:edukacja@muzeum1939.pl, a zgłoszenie uzyskuje  status potwierdzonego po przesłaniu przez Muzeum odpowiedzi z akceptacją formularza. Szczegółowe dane na temat spacerów oraz formularz rejestracyjny dostępne na: https://muzeum1939.pl/spacery-muzealne-w-103-rocznice-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci/aktualnosci/4955.html

altWręczenie nagród w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej
11 listopada br. o godz. 13:00 w sali kinowej (poziom -3) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się wręczenie nagród w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej. Od tego dnia nagrodzone oraz wyróżnione prace prezentowane będą na wystawie czasowej znajdującej się na poziomie -1 Muzeum.

Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej, objęty patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej p. Piotra Mazurka, skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Przesyłane przez dzieci oraz młodzież prace plastyczne, wykonywane były własnoręcznie w technice grafiki komputerowej, jak również w technice graficznej analogowej. Temat Konkursu dotyczył przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy w trakcie II wojny światowej z bronią w ręku, bądź w inny sposób, wzięli czynny udział w walce o niepodległy byt państwa polskiego. Inicjatorem konkursu jest Młodzieżowa Rada Muzeum, która funkcjonuje przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od października 2020 r.

altGala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z koncertem wieńczącym wydarzenie
11 listopada o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae”. Celem projektu organizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest uhonorowanie wyróżniających się  organizacji pozarządowych, chórów, zespołów oraz osób prywatnych, które swoją działalnością promują polską kulturę w kraju i za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem działań pielęgnujących wątki historyczne i patriotyczne, w tym historię Polski w latach 1939-1945. Patronat Honorowy nad Konkursem objęło Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny udzielili: TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S.A. oraz portal Dzieje.pl.

Zwieńczeniem gali wręczenia nagród, w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae”, będzie odbywający się o godz. 16:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku koncert zespołu wokalnego Art’n’Voices w składzie: śpiew – Miriam Kornacka, Malwina Maciejewska, Grzegorz Kołodziej; fortepian – Ewa Sarwińska-Kowalczyk; prowadzenie i recytacje: Jakub Kornacki. Święto Niepodległości skłania do tego, aby znów sięgać po perły naszej muzyki i literatury, aby celebrować to, że Polska jest suwerenna. Usłyszymy znów pieśni, które towarzyszyły naszym dziadkom na wszystkich frontach, tęsknotę za Polską, jaką zaklął w dźwiękach fortepianu Chopin, a także wiersze z czasu wojny, jak i  całkiem współczesne.

Na wydarzenie (galę oraz koncert) obowiązuje wstęp wolny.

Gala Konkursu „Pro bono Poloniae” oraz koncert będą transmitowane online w mediach społecznościowych MIIWŚ: https://www.facebook.com/events/577757603298139/?ref=newsfeed

alt


źródło muzeum1939.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież