Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 listopada 2021 19:07

Spacery muzealne, gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z uroczystym koncertem oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym #ObrońcyNiepodległej w to wydarzenia upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


11 listopada 1918 r. stał się dla Polaków symbolicznym dniem. Po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się w na mapach. W 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zorganizowało szereg wydarzeń upamiętniających to przełomowe wydarzenie.


Spacery muzealne
Z okazji przypadającej 11 listopada br. 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na bezpłatne spacery muzealne, kierowane do dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywać się będą w sali edukacyjnej oraz na wystawie dla dzieci „Podróż w czasie. Historia pewnej rodziny i jej mieszkania”. Pracownicy Działu Naukowo-Edukacyjnego opowiedzą o drodze do odzyskania niepodległości, ojcach odrodzonej państwowości oraz zaprezentują eksponaty z epoki.

Spacery odbędą się 11 listopada br. w godzinach: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30. Udział w spacerach jest bezpłatny, nie mniej obowiązują zgłoszenia. Wypełniony formularz rejestracyjny należy przesłać na adres e-mail:edukacja@muzeum1939.pl, a zgłoszenie uzyskuje  status potwierdzonego po przesłaniu przez Muzeum odpowiedzi z akceptacją formularza. Szczegółowe dane na temat spacerów oraz formularz rejestracyjny dostępne na: https://muzeum1939.pl/spacery-muzealne-w-103-rocznice-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci/aktualnosci/4955.html

altWręczenie nagród w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej
11 listopada br. o godz. 13:00 w sali kinowej (poziom -3) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się wręczenie nagród w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej. Od tego dnia nagrodzone oraz wyróżnione prace prezentowane będą na wystawie czasowej znajdującej się na poziomie -1 Muzeum.

Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej, objęty patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej p. Piotra Mazurka, skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Przesyłane przez dzieci oraz młodzież prace plastyczne, wykonywane były własnoręcznie w technice grafiki komputerowej, jak również w technice graficznej analogowej. Temat Konkursu dotyczył przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy w trakcie II wojny światowej z bronią w ręku, bądź w inny sposób, wzięli czynny udział w walce o niepodległy byt państwa polskiego. Inicjatorem konkursu jest Młodzieżowa Rada Muzeum, która funkcjonuje przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od października 2020 r.

altGala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z koncertem wieńczącym wydarzenie
11 listopada o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae”. Celem projektu organizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest uhonorowanie wyróżniających się  organizacji pozarządowych, chórów, zespołów oraz osób prywatnych, które swoją działalnością promują polską kulturę w kraju i za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem działań pielęgnujących wątki historyczne i patriotyczne, w tym historię Polski w latach 1939-1945. Patronat Honorowy nad Konkursem objęło Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny udzielili: TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S.A. oraz portal Dzieje.pl.

Zwieńczeniem gali wręczenia nagród, w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae”, będzie odbywający się o godz. 16:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku koncert zespołu wokalnego Art’n’Voices w składzie: śpiew – Miriam Kornacka, Malwina Maciejewska, Grzegorz Kołodziej; fortepian – Ewa Sarwińska-Kowalczyk; prowadzenie i recytacje: Jakub Kornacki. Święto Niepodległości skłania do tego, aby znów sięgać po perły naszej muzyki i literatury, aby celebrować to, że Polska jest suwerenna. Usłyszymy znów pieśni, które towarzyszyły naszym dziadkom na wszystkich frontach, tęsknotę za Polską, jaką zaklął w dźwiękach fortepianu Chopin, a także wiersze z czasu wojny, jak i  całkiem współczesne.

Na wydarzenie (galę oraz koncert) obowiązuje wstęp wolny.

Gala Konkursu „Pro bono Poloniae” oraz koncert będą transmitowane online w mediach społecznościowych MIIWŚ: https://www.facebook.com/events/577757603298139/?ref=newsfeed

alt


źródło muzeum1939.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież