Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS: instytucje miejskie utrudniają nam wykonywanie mandatu radnego

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 czerwca 2021 19:57

Andrzej Skiba i Przemysław Majewski, Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, uważają, że administracja Aleksandry Dulkiewicz utrudnia im wykonywanie mandatu radnego zwlekając z udzieleniem odpowiedzi na interpelacje i zapytania przesyłane przez radnych.


- Pierwsza sprawa pokazująca trudności z uzyskaniem informacji na temat funkcjonowania miasta i realizacji inwestycji miejskich to nieujawnienie pełnej treści umowy partnerstwa publiczno-prywatnego między Gdańskiem a konsorcjum deweloperskim Euro Styl i Inopa, które ma przeprowadzić zabudowę na Dolnym Mieście - powiedział Przemysław Majewski. - Deweloper mimo składanych obietnic 26 i 27 maja nadal nie ujawnił treści umowy. Miasto nie potrafi w żaden sposób wyegzekwować tego zobowiązania. Czy tak wygląda transparentność podmiotu, który nie ma nic do ukrycia? Drugi przykład problemu w uzyskaniu informacji to sprawa wydatków marketingowych spółki miejskiej Arena Gdańsk Operator, która zarządza stadionem. Mimo złożenia w kwietniu zapytania o wydatki na usługi PR i zarobki rzeczników stadionu, nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi na swoje pytania. Co ciekawe firma byłej rzecznik otrzymuje rocznie zlecenia na kilkaset tysięcy złotych.

alt


- Są instytucje miejskie z którymi współpraca jest w miarę dobra, ale są też takie, z którymi jest zła - powiedział Andrzej Skiba. - Taką są Gdańskie Nieruchomości. Zwróciliśmy się z pytaniem o lokale, które miały wyremontowane w 2019 i 2020 roku przez Gdańskie Nieruchomości. Razem z radnym Majewskim oraz posłem Kacprem Płażyńskim dowiedliśmy przed GIODO, że Gdańsk nie ma prawa zasłaniać się ochroną danych osobowych. Niestety wiceprezydent Piotr Grzelak od trzech miesięcy nie chce przedstawić informacji o adresach tych 200 lokali, które miały zostać wyremontowane za ponad dziesięć milionów złotych.

Radni uważają, że brak dostępu do informacji utrudnia im wykonywanie mandatu radnego w zakresie kontroli wydatków miejskich.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież