Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS: instytucje miejskie utrudniają nam wykonywanie mandatu radnego

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 czerwca 2021 19:57

Andrzej Skiba i Przemysław Majewski, Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, uważają, że administracja Aleksandry Dulkiewicz utrudnia im wykonywanie mandatu radnego zwlekając z udzieleniem odpowiedzi na interpelacje i zapytania przesyłane przez radnych.


- Pierwsza sprawa pokazująca trudności z uzyskaniem informacji na temat funkcjonowania miasta i realizacji inwestycji miejskich to nieujawnienie pełnej treści umowy partnerstwa publiczno-prywatnego między Gdańskiem a konsorcjum deweloperskim Euro Styl i Inopa, które ma przeprowadzić zabudowę na Dolnym Mieście - powiedział Przemysław Majewski. - Deweloper mimo składanych obietnic 26 i 27 maja nadal nie ujawnił treści umowy. Miasto nie potrafi w żaden sposób wyegzekwować tego zobowiązania. Czy tak wygląda transparentność podmiotu, który nie ma nic do ukrycia? Drugi przykład problemu w uzyskaniu informacji to sprawa wydatków marketingowych spółki miejskiej Arena Gdańsk Operator, która zarządza stadionem. Mimo złożenia w kwietniu zapytania o wydatki na usługi PR i zarobki rzeczników stadionu, nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi na swoje pytania. Co ciekawe firma byłej rzecznik otrzymuje rocznie zlecenia na kilkaset tysięcy złotych.

alt


- Są instytucje miejskie z którymi współpraca jest w miarę dobra, ale są też takie, z którymi jest zła - powiedział Andrzej Skiba. - Taką są Gdańskie Nieruchomości. Zwróciliśmy się z pytaniem o lokale, które miały wyremontowane w 2019 i 2020 roku przez Gdańskie Nieruchomości. Razem z radnym Majewskim oraz posłem Kacprem Płażyńskim dowiedliśmy przed GIODO, że Gdańsk nie ma prawa zasłaniać się ochroną danych osobowych. Niestety wiceprezydent Piotr Grzelak od trzech miesięcy nie chce przedstawić informacji o adresach tych 200 lokali, które miały zostać wyremontowane za ponad dziesięć milionów złotych.

Radni uważają, że brak dostępu do informacji utrudnia im wykonywanie mandatu radnego w zakresie kontroli wydatków miejskich.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież