Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS: instytucje miejskie utrudniają nam wykonywanie mandatu radnego

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 czerwca 2021 19:57

Andrzej Skiba i Przemysław Majewski, Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, uważają, że administracja Aleksandry Dulkiewicz utrudnia im wykonywanie mandatu radnego zwlekając z udzieleniem odpowiedzi na interpelacje i zapytania przesyłane przez radnych.


- Pierwsza sprawa pokazująca trudności z uzyskaniem informacji na temat funkcjonowania miasta i realizacji inwestycji miejskich to nieujawnienie pełnej treści umowy partnerstwa publiczno-prywatnego między Gdańskiem a konsorcjum deweloperskim Euro Styl i Inopa, które ma przeprowadzić zabudowę na Dolnym Mieście - powiedział Przemysław Majewski. - Deweloper mimo składanych obietnic 26 i 27 maja nadal nie ujawnił treści umowy. Miasto nie potrafi w żaden sposób wyegzekwować tego zobowiązania. Czy tak wygląda transparentność podmiotu, który nie ma nic do ukrycia? Drugi przykład problemu w uzyskaniu informacji to sprawa wydatków marketingowych spółki miejskiej Arena Gdańsk Operator, która zarządza stadionem. Mimo złożenia w kwietniu zapytania o wydatki na usługi PR i zarobki rzeczników stadionu, nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi na swoje pytania. Co ciekawe firma byłej rzecznik otrzymuje rocznie zlecenia na kilkaset tysięcy złotych.

alt


- Są instytucje miejskie z którymi współpraca jest w miarę dobra, ale są też takie, z którymi jest zła - powiedział Andrzej Skiba. - Taką są Gdańskie Nieruchomości. Zwróciliśmy się z pytaniem o lokale, które miały wyremontowane w 2019 i 2020 roku przez Gdańskie Nieruchomości. Razem z radnym Majewskim oraz posłem Kacprem Płażyńskim dowiedliśmy przed GIODO, że Gdańsk nie ma prawa zasłaniać się ochroną danych osobowych. Niestety wiceprezydent Piotr Grzelak od trzech miesięcy nie chce przedstawić informacji o adresach tych 200 lokali, które miały zostać wyremontowane za ponad dziesięć milionów złotych.

Radni uważają, że brak dostępu do informacji utrudnia im wykonywanie mandatu radnego w zakresie kontroli wydatków miejskich.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież