Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 33:27
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 33:27
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio Gdańsk z nową ramówką i kampanią informacyjną

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 10 maja 2023 15:22

„Radio Gdańsk na każdy dzień” – to tytuł kampanii informacyjnej, która ruszyła 28 kwietnia i promuje nową ramówkę Radia Gdańsk. Nowe audycje na antenie gdańskiej rozgłośni pojawiły się 24 kwietnia.


Nowe pasmo popołudniowe
Większość nowych audycji gdańskiej rozgłośni publicznej debiutuje w paśmie popołudniowym po serwisie informacyjnym o godz. 15. We wtorki to „Prawo na co dzień” – audycja prowadzona przez Tomasza Sosnowskiego, skupiająca się na problemach prawnych, z jakimi każdy z nas może zetknąć się na co dzień. Jest skierowana zarówno do osób indywidualnych, przedsiębiorców i instytucji. Poszczególne wydania audycji będą krok po kroku wyjaśniać czego należy spodziewać się w postępowaniach prawnych oraz jak uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Jakie mamy prawa i obowiązki, na przykład w dostępie do informacji na nasz temat lub gdy trafimy do szpitala. Jak egzekwować nasze prawa, jeśli uważamy, że zostały naruszone. Poruszane problemy będą dotyczyć zarówno zawiłych i długotrwałych spraw sądowych, jak i prostych codziennych sytuacji, np. gdy kupiliśmy bilet na komunikację miejską w aplikacji, a w czasie kontroli rozładował się telefon i dostaliśmy mandat.

W środy po godz. 15 emitowane są premierowe wydania audycji „Świat Gdyni”. Gdynia to nie tylko miasto z morza i marzeń, ale również dla wielu fantastyczne miejsce do życia. Poznamy znanych i nieznanych gdynian, pasjonatów, tych, którzy chcą Gdynię badać, poznawać, opisywać i rozwijać. Audycję poprowadzi gdynianka – Magdalena Manasterska.

„K jak kobieta, M jak facet” – to tytuł nowej czwartkowej audycji, poświęconej problemom i wyzwaniom, z którymi w codziennym życiu spotykają się kobiety i mężczyźni. W audycji będą pojawiać się goście, którzy podzielą się nie tylko swoją wiedzą, ale również doświadczeniami osobistymi. Gospodarzami audycji będą liderzy opinii i influencerzy Maria Brzozak i Jakub Kornacki, którzy na zmianę co dwa tygodnie prowadzą wydania o kobietach (nie tylko dla kobiet) i mężczyznach (nie tylko dla mężczyzn).

alt


Radiowa randka z piosenką
W piątki w paśmie po godz. 15.10 będą emitowane specjalne wydania „Randki z piosenką” („zwykłe” wydania są emitowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 8.10). Tym razem Maciej Łyszkiewicz przedstawi nie tylko historię i ciekawostki związane z prezentowanym utworem, ale też historię osobistą słuchaczy, którzy poprosili o emisję danej piosenki. Utwory grane na specjalne życzenia dla bliskiej osoby można zgłaszać poprzez maila randka@radiogdansk.pl.

alt


Z kolei w poniedziałki w popołudniowym paśmie po godz. 15 swoją premierę ma „Magazyn obronny. Na służbie” autorstwa Marcina Lange, dotychczas emitowany w sobotnie poranki. Właśnie w soboty natomiast, o godz. 8.30, Radio Gdańsk wyemituje nową audycję „Świat nowych mediów”, poświęcony szeroko rozumianej tematyce edukacji medialnej, bezpieczeństwa infosfery, wyzwań współczesnej komunikacji, świata internetu i bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych itp. Zaprosimy do rozmowy ekspertów i ekspertki, którzy o świecie nowych mediów wiedzą wszystko, a swoją wiedzą lubią i potrafią się dzielić. To zastrzyk tematów zmuszających do myślenia, stawiania pytań i szukania odpowiedzi. Gospodarzem audycji jest kociewski reporter rozgłośni Filip Jędruch.


Godziny radości
W piątki po godz. 21 Piotr Bonar z Redakcji Muzycznej Radia Gdańsk w audycji „Z winyla grane” udowodni, że siła przyciągania czarnych płyt wciąż działa. Będzie to audycja, w której muzyki będziemy słuchali właśnie z winyli. W studiu emisyjnym znajduje się gramofon, czas go nieco odkurzyć. Winyle to oczywiście charakterystyczne, ciepłe trzaski, ale również historie, które wiążą się z tymi, często mocno wiekowymi, krążkami. Winyle to także pasja, na którą ponownie łapie się coraz więcej osób. Rośnie liczba kolekcjonerów, którzy chwalą się swoimi zbiorami. Takich pasjonatów i ciekawe winylowe miejscówki też pokazujemy w tej audycji – przekonuje rozgłośnia.

Od maja w ostatnie środy miesiąca o godz. 21.05 w ramach audycji „Strefa historii” „Kulisy historii” będzie prezentował historyk dr Paweł Piotr Warot, dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

W czwartki tuż po godz. 10 Radio Gdańsk zaprasza na specjalne wydania audycji muzycznej „Tak gramy!” pod hasłem „Dozwolone od lat 80”. W tym dniu tygodnia Maciej Łyszkiewicz proponuje lubiane przez chyba wszystkich muzyczne hity z lat 80. i 90.

Kolejną nowością w wiosennej ramówce Radia Gdańsk jest nowy format popołudniowego pasma w godz. 12-15. Pod hasłem „Godziny radości” codziennie można nie tylko posłuchać różnorodnej, pozytywnie nastrajającej muzyki, ale również wygrać wartościowe i ciekawe nagrody kulturalne – książki, zaproszenia na wydarzenia kulturalne i sportowe.

alt


„Radio Gdańsk na każdy dzień”
Startowi nowej ramówki gdańskiej rozgłośni towarzyszy kampania reklamowa, który ruszyła 28 kwietnia i potrwa do końca maja. W przestrzeni Trójmiasta są prezentowane plakaty i billboardy prezentujące wybrane audycje – zarówno te nowe, jak i emitowane już wcześniej, jak audycja dla seniorów „Srebrne pokolenie”, audycja motoryzacyjna „Autocooltura” czy kultowa audycja drogowa „Autopilot Radia Gdańsk”. Reklamy Radia Gdańsk pojawiły się na plakatach na przystankach komunikacji miejskiej, na billboardach, trolejbusach w Gdyni oraz w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież