Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk Miastem Równości – propaganda, manipulacje i kłamstwa

Ocena użytkowników: / 163
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 maja 2023 09:40

W czerwcu 2018 roku przez Radę Miasta Gdańska został przyjęty Gdański Model na rzecz Równego Traktowania. Według informacji podanych na oficjalnej stronie miasta: „Naczelnym celem Modelu na rzecz Równego Traktowania, który został przyjęty przez Radę Miasta Gdańska pod koniec czerwca bieżącego roku jest: przeciwdziałanie dyskryminacji mieszkańców ze względu na wiek, stan zdrowia, płeć, pochodzenie, narodowość, stosunek do religii i orientację seksualną” – w rzeczywistości projekt stanowi narzędzie do promowania środowisk LGBT+ oraz krytykowania grup związanych z tradycyjnymi wartościami – takimi jak: wiara katolicka, rodzina oraz patriotyzm.


W związku z powstaniem Gdańskiego Modelu na rzecz Równego Traktowania stworzona została specjalna broszura pod tym samym tytułem. Stanowi ona zbiór wszystkich dziedzin, które miał obejmować projekt oraz jest zestawem rekomendacji i zadań. Inicjatywa wzbudziła sprzeciw grupy mieszkańców, uważających, że ingeruje ona w prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Sąd odrzucił również skargę dotyczącą niezgodności Modelu z Konstytucją RP. Odwołanie złożył także wojewoda pomorski.
– Wojewódzki Sąd Administracyjny po rozpatrzeniu w czwartek 20 grudnia 2018 roku skargi wojewody pomorskiego na uchwałę Rady Miasta Gdańska (RMG) z 28 czerwca br. w sprawie przyjęcia na terenie miasta Modelu na rzecz Równego Traktowania stwierdził, że uchwała w pewnym zakresie „dotknięta jest jednak pewnymi usterkami prawnymi”. Zaznaczył przy tym, że nie są one istotne dla ważności uchwały – czytamy na stornie miasta.


Gdański Model na rzecz Równego Traktowania zaczął rozszerzać swoją działalność o kolejne akcje. Przykładem jest kampania społeczna „Gdańsk Miastem Równości”, która miała swoją inaugurację 1 lutego 2022 roku. „Główne założenia to: równe prawa oraz sprzeciw wobec mowy nienawiści, hejtu i dyskryminacji. W przestrzeni miejskiej pojawią się billboardy i citylighty, a promocyjne spoty trafią do mediów i internetu” (cyt. za: www.gdansk.pl). Niewątpliwie kampania wiązała się z wielkimi kosztami, które poniosło miasto. Artykuły promocyjne spotkamy na każdym rogu – siatki na ramię, plakaty… Uwagę przyciągają zwłaszcza dane wyświetlane na ekranach, którymi są nachalnie bombardowani mieszkańcy przemieszczający się gdańskimi autobusami i tramwajami.


Podczas podróży komunikacją miejską przeczytamy informację jakoby ofiarami hejtu miało paść 72% osób LGBT, które są mieszkańcami Gdańska. Skąd pochodzą te dane? Wszystkie zabiegi służące promocji kampanii są opatrzone linkiem do strony Gdańskiego Centrum Równego Traktowania (gcrt.pl), jednak organizacja zapytana o pochodzenie danych nie jest w stanie udzielić odpowiedzi i odsyła do innego organu.
– Wszelkie pytania dotyczące kampanii promocyjnej należy kierować do Referatu Promocji Miasta Gdańska: https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/referat-promocji-miasta,a,153957
Z wyrazami szacunku, psycholożka, psychoterapeutka, specjalistka ds. wsparcia – czytamy. Co ciekawe – nikt nie ma odwagi podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem…


Na pytanie odpowiedzi udzielił Patryk Rosiński z Referatu Prasowego Urzędu Miasta.
– Dane przedstawione na plakatach zostały zebrane na potrzeby diagnoz do Modelu na rzecz Równego Traktowania, przyjętego uchwałą Rady Miasta w 2018 r.
Pochodzą z ostatniego dostępnego wówczas Raportu "Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce (za lata 2015–2016)" pod redakcją Magdaleny Świder i dr. Mikołaja Winiewskiego.
Metodologia doboru grupy została opisana w raporcie. Z danych zebranych w badaniu ogólnopolskim wyodrębniona została próba gdańska, która stanowi podstawę do przedstawionych statystyk – mówi.


Wykorzystane informacje są więc przedawnione, ponadto w 87-stronnicowym raporcie ani razu nie pojawia się słowo „Gdańsk”. Czy uzasadnionym jest więc podpieranie się takimi danymi? W nowszym raporcie (lata 2019 – 2020), pod tą samą redakcją, autorzy wykorzystują wypowiedzi m.in. 15-letnich dziewcząt oraz artykuły pochodzące ze strony oko.press. Trudno więc traktować prezentowane wyniki poważnie, prawdopodobnie trudno nawet dopatrywać w nich choć odrobiny prawdy. Raporty są dostępne na stronie cbu.psychologia.pl.


Kampania społeczna narzucana mieszkańcom przez gdański magistrat jest niczym innym niż zwykła manipulacja, stworzoną po to, aby złapać w ideologiczne sidła kolejnych młodych ludzi. O czym świadczy fakt, że przedstawiciele organizacji stojącej za akcją nie podpisują się imieniem i nazwiskiem, a prezentowane dane preparuje się w taki sposób, aby pasowały władzom? Gdzie jest prawda, Gdańsku?

Blanka Kiesz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież