Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk Miastem Równości – propaganda, manipulacje i kłamstwa

Ocena użytkowników: / 165
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 maja 2023 09:40

W czerwcu 2018 roku przez Radę Miasta Gdańska został przyjęty Gdański Model na rzecz Równego Traktowania. Według informacji podanych na oficjalnej stronie miasta: „Naczelnym celem Modelu na rzecz Równego Traktowania, który został przyjęty przez Radę Miasta Gdańska pod koniec czerwca bieżącego roku jest: przeciwdziałanie dyskryminacji mieszkańców ze względu na wiek, stan zdrowia, płeć, pochodzenie, narodowość, stosunek do religii i orientację seksualną” – w rzeczywistości projekt stanowi narzędzie do promowania środowisk LGBT+ oraz krytykowania grup związanych z tradycyjnymi wartościami – takimi jak: wiara katolicka, rodzina oraz patriotyzm.


W związku z powstaniem Gdańskiego Modelu na rzecz Równego Traktowania stworzona została specjalna broszura pod tym samym tytułem. Stanowi ona zbiór wszystkich dziedzin, które miał obejmować projekt oraz jest zestawem rekomendacji i zadań. Inicjatywa wzbudziła sprzeciw grupy mieszkańców, uważających, że ingeruje ona w prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Sąd odrzucił również skargę dotyczącą niezgodności Modelu z Konstytucją RP. Odwołanie złożył także wojewoda pomorski.
– Wojewódzki Sąd Administracyjny po rozpatrzeniu w czwartek 20 grudnia 2018 roku skargi wojewody pomorskiego na uchwałę Rady Miasta Gdańska (RMG) z 28 czerwca br. w sprawie przyjęcia na terenie miasta Modelu na rzecz Równego Traktowania stwierdził, że uchwała w pewnym zakresie „dotknięta jest jednak pewnymi usterkami prawnymi”. Zaznaczył przy tym, że nie są one istotne dla ważności uchwały – czytamy na stornie miasta.


Gdański Model na rzecz Równego Traktowania zaczął rozszerzać swoją działalność o kolejne akcje. Przykładem jest kampania społeczna „Gdańsk Miastem Równości”, która miała swoją inaugurację 1 lutego 2022 roku. „Główne założenia to: równe prawa oraz sprzeciw wobec mowy nienawiści, hejtu i dyskryminacji. W przestrzeni miejskiej pojawią się billboardy i citylighty, a promocyjne spoty trafią do mediów i internetu” (cyt. za: www.gdansk.pl). Niewątpliwie kampania wiązała się z wielkimi kosztami, które poniosło miasto. Artykuły promocyjne spotkamy na każdym rogu – siatki na ramię, plakaty… Uwagę przyciągają zwłaszcza dane wyświetlane na ekranach, którymi są nachalnie bombardowani mieszkańcy przemieszczający się gdańskimi autobusami i tramwajami.


Podczas podróży komunikacją miejską przeczytamy informację jakoby ofiarami hejtu miało paść 72% osób LGBT, które są mieszkańcami Gdańska. Skąd pochodzą te dane? Wszystkie zabiegi służące promocji kampanii są opatrzone linkiem do strony Gdańskiego Centrum Równego Traktowania (gcrt.pl), jednak organizacja zapytana o pochodzenie danych nie jest w stanie udzielić odpowiedzi i odsyła do innego organu.
– Wszelkie pytania dotyczące kampanii promocyjnej należy kierować do Referatu Promocji Miasta Gdańska: https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/referat-promocji-miasta,a,153957
Z wyrazami szacunku, psycholożka, psychoterapeutka, specjalistka ds. wsparcia – czytamy. Co ciekawe – nikt nie ma odwagi podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem…


Na pytanie odpowiedzi udzielił Patryk Rosiński z Referatu Prasowego Urzędu Miasta.
– Dane przedstawione na plakatach zostały zebrane na potrzeby diagnoz do Modelu na rzecz Równego Traktowania, przyjętego uchwałą Rady Miasta w 2018 r.
Pochodzą z ostatniego dostępnego wówczas Raportu "Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce (za lata 2015–2016)" pod redakcją Magdaleny Świder i dr. Mikołaja Winiewskiego.
Metodologia doboru grupy została opisana w raporcie. Z danych zebranych w badaniu ogólnopolskim wyodrębniona została próba gdańska, która stanowi podstawę do przedstawionych statystyk – mówi.


Wykorzystane informacje są więc przedawnione, ponadto w 87-stronnicowym raporcie ani razu nie pojawia się słowo „Gdańsk”. Czy uzasadnionym jest więc podpieranie się takimi danymi? W nowszym raporcie (lata 2019 – 2020), pod tą samą redakcją, autorzy wykorzystują wypowiedzi m.in. 15-letnich dziewcząt oraz artykuły pochodzące ze strony oko.press. Trudno więc traktować prezentowane wyniki poważnie, prawdopodobnie trudno nawet dopatrywać w nich choć odrobiny prawdy. Raporty są dostępne na stronie cbu.psychologia.pl.


Kampania społeczna narzucana mieszkańcom przez gdański magistrat jest niczym innym niż zwykła manipulacja, stworzoną po to, aby złapać w ideologiczne sidła kolejnych młodych ludzi. O czym świadczy fakt, że przedstawiciele organizacji stojącej za akcją nie podpisują się imieniem i nazwiskiem, a prezentowane dane preparuje się w taki sposób, aby pasowały władzom? Gdzie jest prawda, Gdańsku?

Blanka Kiesz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież