Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańsk Miastem Równości – propaganda, manipulacje i kłamstwa

Ocena użytkowników: / 168
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 maja 2023 09:40

W czerwcu 2018 roku przez Radę Miasta Gdańska został przyjęty Gdański Model na rzecz Równego Traktowania. Według informacji podanych na oficjalnej stronie miasta: „Naczelnym celem Modelu na rzecz Równego Traktowania, który został przyjęty przez Radę Miasta Gdańska pod koniec czerwca bieżącego roku jest: przeciwdziałanie dyskryminacji mieszkańców ze względu na wiek, stan zdrowia, płeć, pochodzenie, narodowość, stosunek do religii i orientację seksualną” – w rzeczywistości projekt stanowi narzędzie do promowania środowisk LGBT+ oraz krytykowania grup związanych z tradycyjnymi wartościami – takimi jak: wiara katolicka, rodzina oraz patriotyzm.


W związku z powstaniem Gdańskiego Modelu na rzecz Równego Traktowania stworzona została specjalna broszura pod tym samym tytułem. Stanowi ona zbiór wszystkich dziedzin, które miał obejmować projekt oraz jest zestawem rekomendacji i zadań. Inicjatywa wzbudziła sprzeciw grupy mieszkańców, uważających, że ingeruje ona w prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Sąd odrzucił również skargę dotyczącą niezgodności Modelu z Konstytucją RP. Odwołanie złożył także wojewoda pomorski.
– Wojewódzki Sąd Administracyjny po rozpatrzeniu w czwartek 20 grudnia 2018 roku skargi wojewody pomorskiego na uchwałę Rady Miasta Gdańska (RMG) z 28 czerwca br. w sprawie przyjęcia na terenie miasta Modelu na rzecz Równego Traktowania stwierdził, że uchwała w pewnym zakresie „dotknięta jest jednak pewnymi usterkami prawnymi”. Zaznaczył przy tym, że nie są one istotne dla ważności uchwały – czytamy na stornie miasta.


Gdański Model na rzecz Równego Traktowania zaczął rozszerzać swoją działalność o kolejne akcje. Przykładem jest kampania społeczna „Gdańsk Miastem Równości”, która miała swoją inaugurację 1 lutego 2022 roku. „Główne założenia to: równe prawa oraz sprzeciw wobec mowy nienawiści, hejtu i dyskryminacji. W przestrzeni miejskiej pojawią się billboardy i citylighty, a promocyjne spoty trafią do mediów i internetu” (cyt. za: www.gdansk.pl). Niewątpliwie kampania wiązała się z wielkimi kosztami, które poniosło miasto. Artykuły promocyjne spotkamy na każdym rogu – siatki na ramię, plakaty… Uwagę przyciągają zwłaszcza dane wyświetlane na ekranach, którymi są nachalnie bombardowani mieszkańcy przemieszczający się gdańskimi autobusami i tramwajami.


Podczas podróży komunikacją miejską przeczytamy informację jakoby ofiarami hejtu miało paść 72% osób LGBT, które są mieszkańcami Gdańska. Skąd pochodzą te dane? Wszystkie zabiegi służące promocji kampanii są opatrzone linkiem do strony Gdańskiego Centrum Równego Traktowania (gcrt.pl), jednak organizacja zapytana o pochodzenie danych nie jest w stanie udzielić odpowiedzi i odsyła do innego organu.
– Wszelkie pytania dotyczące kampanii promocyjnej należy kierować do Referatu Promocji Miasta Gdańska: https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/referat-promocji-miasta,a,153957
Z wyrazami szacunku, psycholożka, psychoterapeutka, specjalistka ds. wsparcia – czytamy. Co ciekawe – nikt nie ma odwagi podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem…


Na pytanie odpowiedzi udzielił Patryk Rosiński z Referatu Prasowego Urzędu Miasta.
– Dane przedstawione na plakatach zostały zebrane na potrzeby diagnoz do Modelu na rzecz Równego Traktowania, przyjętego uchwałą Rady Miasta w 2018 r.
Pochodzą z ostatniego dostępnego wówczas Raportu "Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce (za lata 2015–2016)" pod redakcją Magdaleny Świder i dr. Mikołaja Winiewskiego.
Metodologia doboru grupy została opisana w raporcie. Z danych zebranych w badaniu ogólnopolskim wyodrębniona została próba gdańska, która stanowi podstawę do przedstawionych statystyk – mówi.


Wykorzystane informacje są więc przedawnione, ponadto w 87-stronnicowym raporcie ani razu nie pojawia się słowo „Gdańsk”. Czy uzasadnionym jest więc podpieranie się takimi danymi? W nowszym raporcie (lata 2019 – 2020), pod tą samą redakcją, autorzy wykorzystują wypowiedzi m.in. 15-letnich dziewcząt oraz artykuły pochodzące ze strony oko.press. Trudno więc traktować prezentowane wyniki poważnie, prawdopodobnie trudno nawet dopatrywać w nich choć odrobiny prawdy. Raporty są dostępne na stronie cbu.psychologia.pl.


Kampania społeczna narzucana mieszkańcom przez gdański magistrat jest niczym innym niż zwykła manipulacja, stworzoną po to, aby złapać w ideologiczne sidła kolejnych młodych ludzi. O czym świadczy fakt, że przedstawiciele organizacji stojącej za akcją nie podpisują się imieniem i nazwiskiem, a prezentowane dane preparuje się w taki sposób, aby pasowały władzom? Gdzie jest prawda, Gdańsku?

Blanka Kiesz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież