Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PUP Gdańsk świętował Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 stycznia 2014 16:59

Z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 27 stycznia odbyła się konferencja pt. „Urząd Pracy w Gdańsku bliżej pracowników”. Tą datę wybrano nieprzypadkowo, gdyż powodem spotkania jest pamiętny dzień 27 stycznia 1919 roku, kiedy to został podpisany przez Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami.


Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Roland Budnik. Jako za sukces uznał aż 90 proc. rejestrację osób bezrobotnych poprzez Internet. W tym zakresie PUP w Gdańsku przoduje, gdyż Łódź zajmująca siódme miejsce w tym rankingu ma takich internetowych rejestracji aż dziesięciokrotnie mniej.


alt


PUP w Gdańsku, jak stwierdził jego dyrektor Roland Budnik, wydaje rocznie aż 60 tys. decyzji, z których tylko 5 proc. uchyla wojewoda pomorski. Od ręki wydawane są wszelkie zaświadczenia. Systematycznie co roku rośnie liczba osób, które dzięki gdańskiemu PUP otrzymują prace zawodową. W tym roku na realizację czterech projektów, które obejmą około 4 tys. osób, zostanie wydatkowanych 15 mln zł. Już systematycznie co roku organizowane są targi pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego. Najbliższe warsztaty rozwoju osobistego osób bezrobotnych odbędą się 2 lutego w siedzibie NOT w Gdańsku. Najbardziej cieszy fakt, jak stwierdził dyrektor Budnik, że w 2012 roku nastąpił 22 proc. wzrost osób, które dzięki PUP Gdańsk podjęły pracę. Podobnie było też w minionym roku.


Konferencja była też okazją aby wyróżnić zarówno pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, jak i najlepszych pracodawców oraz podziękować za dobrą współpracę organizacjom pozarządowym.


altMedalem prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza wyróżnione zostały następujące osoby: Mej El-Azzeh-Taraszkiewicz, Piotr Stefaniak, Sylwia Dymnicka-Iwaniuk, Danuta Wilczewska, Anna Kozłowska, Robert Lachowicz.


Wyróżnieni legitymują się wieloletnim stażem pracy w PUP Gdańsk, przepracowując od 10 do 20 lat.


altDyplomy za 2013 rok dla pracowników wyróżnionych za wysoką jakość świadczonych usług dyrektor Ronald Budnik wręczył dziesięciu osobom: Agnieszka Piotrowska, Lidia Metel, Joanna Czapiewska, Anna Tuttas, Katarzyna Mielewczyk, Michalina Barc, Ewa Skorobohata, Anna Szymańska, Marzena Kaźmierska i Jacek Juda. 


Statuetki otrzymali najlepsi jako pośrednik pracy – Małgorzata Felchner, doradca zawodowy – Anna Tuttas, doradca klienta – Dorota Łosińska.


Nie od dziś wiadomo, że pracownicy PUP w Gdańsku, to bardzo pracowici ludzie, a symbol sympatycznej Srebrnej Pszczółki można zobaczyć na wielu biurkach w urzędzie. Za miniony rok tym tytułem uhonorowano kolejnych pracowników: Kariona Chamier-Ciemińska, Anna Filipowicz, Wioletta Jamróz, Marzena Kaźmierska, Anna Kozłowska, Piotr Stefaniak, Gabriela Urbanek i Elżbieta Wojewska.


Przyznano również nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w minionym roku Karolinie Chamier-Ciemińskiej i Annie Domagalskiej.


altPodczas konferencji spośród pięciu osób nominowanych tytuł profesjonalista roku 2013 przypadł Sabinie Szulc (zdjęcie powyżej). To ona w imieniu wszystkich uhonorowanych podziękowała dyrekcji za dostrzeżenie ofiarnej pracy zgranego zespołu ludzi pracujących w gdańskim PUP.


Już po raz kolejny z trzech nominowanych osób jako najsympatyczniejszego pracownika 2013 roku, komisja konkursowa wybrała Sarę Just.
Każdego roku gdański PUP współpracuje z około 4 tysiącami pracodawców. Konkurs na Super Pracodawcę 2013 odbył się w trzech kategoriach.


altW kategorii duże przedsiębiorstwo aż dwie firmy zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Są to firmy Jeronimo Martins Polska S.A., która przy współpracy z PUP zatrudniła 40 osób. Drugą firmą, która zwyciężyła w tej kategorii jest Lidl Polska Sklepy Spożywcze (zdjęcie powyżej).


W kategorii średnie przedsiębiorstwo tytuł Super Pracodawca 2013 otrzymała firma Invest Mur Sp. z o.o. Delikatesy Centrum. W kategorii małych przedsiębiorstw ten tytuł ,przypadł firmie Business Pack Service, świadczącej usługi kurierskie, a wyróżnienie otrzymał Hotel Renusz na Wyspie Sobieszewskiej.


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podziękował pracownikom PUP Gdańsk za wytężoną pracę dzięki której wiele osób bezrobotnych otrzymuje pracę pozwalającą na utrzymanie rodzin. Prezydenta zaniepokoiło jednak to, że tylko 20 proc. pracowników PUP Gdańsk to mężczyźni. Zobowiązał dyrekcję, aby w tym roku ten wskaźnik poprawić  choćby o niewielki promil. Prezydenta niepokoi również to, ze niewiele osób wypełnia pożądane w nich nadzieje i nie uczestniczy w posiedzeniach Pomorskiej Rady Zatrudnienia.


Prezes Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki obiecał, że dokona kontroli, które to konkretne osoby nie uczestniczą w tych posiedzeniach i wyciągnie wobec nich stosowne konsekwencje.


altW części artystycznej wystąpił teatr z Krakowa ze spektaklem pt. „Aj, waj! czyli historie z cynamonem”, osnutym na motywach kultury żydowskiej.


altWła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież