Zagrożony budynek Macierzy Szkolnej w Sopocie » Sopocki głos rozsądku w sprawie budynku przy ulicy Parkowej 18, w którym znajdowała się w latach 192... Dzień Kryptologii w Muzeum II Wojny Światowej » W dniu 25 stycznia obchodzony jest Dzień Kryptologii. Święto zostało ustanowione w 2007 r. przez Wyd... Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof » We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu Śmierci" - przymusowej ewakuacji w... W tygodniku „Sieci”: Opozycji kłamstwa o Pegasusie » „Afera” z Pegasusem nabiera tempa. Opozycja i media z nią związane coraz głośniej mówią o nielegalny... Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ...
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
poniedziałek, 24 stycznia 2022 20:38
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
poniedziałek, 24 stycznia 2022 22:21
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
Pierwszy mecz ligowy wygrali w 2022 roku siatkarze Trefla.
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje Janusz Lewandowski
poniedziałek, 17 stycznia 2022 16:33
Nie żyje Janusz Lewandowski
Janusz Lewandowski odszedł 9 stycznia 2022. Wybitna postać

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PUP Gdańsk świętował Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 stycznia 2014 16:59

Z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 27 stycznia odbyła się konferencja pt. „Urząd Pracy w Gdańsku bliżej pracowników”. Tą datę wybrano nieprzypadkowo, gdyż powodem spotkania jest pamiętny dzień 27 stycznia 1919 roku, kiedy to został podpisany przez Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami.


Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Roland Budnik. Jako za sukces uznał aż 90 proc. rejestrację osób bezrobotnych poprzez Internet. W tym zakresie PUP w Gdańsku przoduje, gdyż Łódź zajmująca siódme miejsce w tym rankingu ma takich internetowych rejestracji aż dziesięciokrotnie mniej.


alt


PUP w Gdańsku, jak stwierdził jego dyrektor Roland Budnik, wydaje rocznie aż 60 tys. decyzji, z których tylko 5 proc. uchyla wojewoda pomorski. Od ręki wydawane są wszelkie zaświadczenia. Systematycznie co roku rośnie liczba osób, które dzięki gdańskiemu PUP otrzymują prace zawodową. W tym roku na realizację czterech projektów, które obejmą około 4 tys. osób, zostanie wydatkowanych 15 mln zł. Już systematycznie co roku organizowane są targi pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego. Najbliższe warsztaty rozwoju osobistego osób bezrobotnych odbędą się 2 lutego w siedzibie NOT w Gdańsku. Najbardziej cieszy fakt, jak stwierdził dyrektor Budnik, że w 2012 roku nastąpił 22 proc. wzrost osób, które dzięki PUP Gdańsk podjęły pracę. Podobnie było też w minionym roku.


Konferencja była też okazją aby wyróżnić zarówno pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, jak i najlepszych pracodawców oraz podziękować za dobrą współpracę organizacjom pozarządowym.


altMedalem prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza wyróżnione zostały następujące osoby: Mej El-Azzeh-Taraszkiewicz, Piotr Stefaniak, Sylwia Dymnicka-Iwaniuk, Danuta Wilczewska, Anna Kozłowska, Robert Lachowicz.


Wyróżnieni legitymują się wieloletnim stażem pracy w PUP Gdańsk, przepracowując od 10 do 20 lat.


altDyplomy za 2013 rok dla pracowników wyróżnionych za wysoką jakość świadczonych usług dyrektor Ronald Budnik wręczył dziesięciu osobom: Agnieszka Piotrowska, Lidia Metel, Joanna Czapiewska, Anna Tuttas, Katarzyna Mielewczyk, Michalina Barc, Ewa Skorobohata, Anna Szymańska, Marzena Kaźmierska i Jacek Juda. 


Statuetki otrzymali najlepsi jako pośrednik pracy – Małgorzata Felchner, doradca zawodowy – Anna Tuttas, doradca klienta – Dorota Łosińska.


Nie od dziś wiadomo, że pracownicy PUP w Gdańsku, to bardzo pracowici ludzie, a symbol sympatycznej Srebrnej Pszczółki można zobaczyć na wielu biurkach w urzędzie. Za miniony rok tym tytułem uhonorowano kolejnych pracowników: Kariona Chamier-Ciemińska, Anna Filipowicz, Wioletta Jamróz, Marzena Kaźmierska, Anna Kozłowska, Piotr Stefaniak, Gabriela Urbanek i Elżbieta Wojewska.


Przyznano również nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w minionym roku Karolinie Chamier-Ciemińskiej i Annie Domagalskiej.


altPodczas konferencji spośród pięciu osób nominowanych tytuł profesjonalista roku 2013 przypadł Sabinie Szulc (zdjęcie powyżej). To ona w imieniu wszystkich uhonorowanych podziękowała dyrekcji za dostrzeżenie ofiarnej pracy zgranego zespołu ludzi pracujących w gdańskim PUP.


Już po raz kolejny z trzech nominowanych osób jako najsympatyczniejszego pracownika 2013 roku, komisja konkursowa wybrała Sarę Just.
Każdego roku gdański PUP współpracuje z około 4 tysiącami pracodawców. Konkurs na Super Pracodawcę 2013 odbył się w trzech kategoriach.


altW kategorii duże przedsiębiorstwo aż dwie firmy zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Są to firmy Jeronimo Martins Polska S.A., która przy współpracy z PUP zatrudniła 40 osób. Drugą firmą, która zwyciężyła w tej kategorii jest Lidl Polska Sklepy Spożywcze (zdjęcie powyżej).


W kategorii średnie przedsiębiorstwo tytuł Super Pracodawca 2013 otrzymała firma Invest Mur Sp. z o.o. Delikatesy Centrum. W kategorii małych przedsiębiorstw ten tytuł ,przypadł firmie Business Pack Service, świadczącej usługi kurierskie, a wyróżnienie otrzymał Hotel Renusz na Wyspie Sobieszewskiej.


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podziękował pracownikom PUP Gdańsk za wytężoną pracę dzięki której wiele osób bezrobotnych otrzymuje pracę pozwalającą na utrzymanie rodzin. Prezydenta zaniepokoiło jednak to, że tylko 20 proc. pracowników PUP Gdańsk to mężczyźni. Zobowiązał dyrekcję, aby w tym roku ten wskaźnik poprawić  choćby o niewielki promil. Prezydenta niepokoi również to, ze niewiele osób wypełnia pożądane w nich nadzieje i nie uczestniczy w posiedzeniach Pomorskiej Rady Zatrudnienia.


Prezes Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki obiecał, że dokona kontroli, które to konkretne osoby nie uczestniczą w tych posiedzeniach i wyciągnie wobec nich stosowne konsekwencje.


altW części artystycznej wystąpił teatr z Krakowa ze spektaklem pt. „Aj, waj! czyli historie z cynamonem”, osnutym na motywach kultury żydowskiej.


altWła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież