Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

PUP Gdańsk świętował Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 stycznia 2014 16:59

Z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 27 stycznia odbyła się konferencja pt. „Urząd Pracy w Gdańsku bliżej pracowników”. Tą datę wybrano nieprzypadkowo, gdyż powodem spotkania jest pamiętny dzień 27 stycznia 1919 roku, kiedy to został podpisany przez Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami.


Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Roland Budnik. Jako za sukces uznał aż 90 proc. rejestrację osób bezrobotnych poprzez Internet. W tym zakresie PUP w Gdańsku przoduje, gdyż Łódź zajmująca siódme miejsce w tym rankingu ma takich internetowych rejestracji aż dziesięciokrotnie mniej.


alt


PUP w Gdańsku, jak stwierdził jego dyrektor Roland Budnik, wydaje rocznie aż 60 tys. decyzji, z których tylko 5 proc. uchyla wojewoda pomorski. Od ręki wydawane są wszelkie zaświadczenia. Systematycznie co roku rośnie liczba osób, które dzięki gdańskiemu PUP otrzymują prace zawodową. W tym roku na realizację czterech projektów, które obejmą około 4 tys. osób, zostanie wydatkowanych 15 mln zł. Już systematycznie co roku organizowane są targi pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego. Najbliższe warsztaty rozwoju osobistego osób bezrobotnych odbędą się 2 lutego w siedzibie NOT w Gdańsku. Najbardziej cieszy fakt, jak stwierdził dyrektor Budnik, że w 2012 roku nastąpił 22 proc. wzrost osób, które dzięki PUP Gdańsk podjęły pracę. Podobnie było też w minionym roku.


Konferencja była też okazją aby wyróżnić zarówno pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, jak i najlepszych pracodawców oraz podziękować za dobrą współpracę organizacjom pozarządowym.


altMedalem prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza wyróżnione zostały następujące osoby: Mej El-Azzeh-Taraszkiewicz, Piotr Stefaniak, Sylwia Dymnicka-Iwaniuk, Danuta Wilczewska, Anna Kozłowska, Robert Lachowicz.


Wyróżnieni legitymują się wieloletnim stażem pracy w PUP Gdańsk, przepracowując od 10 do 20 lat.


altDyplomy za 2013 rok dla pracowników wyróżnionych za wysoką jakość świadczonych usług dyrektor Ronald Budnik wręczył dziesięciu osobom: Agnieszka Piotrowska, Lidia Metel, Joanna Czapiewska, Anna Tuttas, Katarzyna Mielewczyk, Michalina Barc, Ewa Skorobohata, Anna Szymańska, Marzena Kaźmierska i Jacek Juda. 


Statuetki otrzymali najlepsi jako pośrednik pracy – Małgorzata Felchner, doradca zawodowy – Anna Tuttas, doradca klienta – Dorota Łosińska.


Nie od dziś wiadomo, że pracownicy PUP w Gdańsku, to bardzo pracowici ludzie, a symbol sympatycznej Srebrnej Pszczółki można zobaczyć na wielu biurkach w urzędzie. Za miniony rok tym tytułem uhonorowano kolejnych pracowników: Kariona Chamier-Ciemińska, Anna Filipowicz, Wioletta Jamróz, Marzena Kaźmierska, Anna Kozłowska, Piotr Stefaniak, Gabriela Urbanek i Elżbieta Wojewska.


Przyznano również nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w minionym roku Karolinie Chamier-Ciemińskiej i Annie Domagalskiej.


altPodczas konferencji spośród pięciu osób nominowanych tytuł profesjonalista roku 2013 przypadł Sabinie Szulc (zdjęcie powyżej). To ona w imieniu wszystkich uhonorowanych podziękowała dyrekcji za dostrzeżenie ofiarnej pracy zgranego zespołu ludzi pracujących w gdańskim PUP.


Już po raz kolejny z trzech nominowanych osób jako najsympatyczniejszego pracownika 2013 roku, komisja konkursowa wybrała Sarę Just.
Każdego roku gdański PUP współpracuje z około 4 tysiącami pracodawców. Konkurs na Super Pracodawcę 2013 odbył się w trzech kategoriach.


altW kategorii duże przedsiębiorstwo aż dwie firmy zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Są to firmy Jeronimo Martins Polska S.A., która przy współpracy z PUP zatrudniła 40 osób. Drugą firmą, która zwyciężyła w tej kategorii jest Lidl Polska Sklepy Spożywcze (zdjęcie powyżej).


W kategorii średnie przedsiębiorstwo tytuł Super Pracodawca 2013 otrzymała firma Invest Mur Sp. z o.o. Delikatesy Centrum. W kategorii małych przedsiębiorstw ten tytuł ,przypadł firmie Business Pack Service, świadczącej usługi kurierskie, a wyróżnienie otrzymał Hotel Renusz na Wyspie Sobieszewskiej.


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podziękował pracownikom PUP Gdańsk za wytężoną pracę dzięki której wiele osób bezrobotnych otrzymuje pracę pozwalającą na utrzymanie rodzin. Prezydenta zaniepokoiło jednak to, że tylko 20 proc. pracowników PUP Gdańsk to mężczyźni. Zobowiązał dyrekcję, aby w tym roku ten wskaźnik poprawić  choćby o niewielki promil. Prezydenta niepokoi również to, ze niewiele osób wypełnia pożądane w nich nadzieje i nie uczestniczy w posiedzeniach Pomorskiej Rady Zatrudnienia.


Prezes Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki obiecał, że dokona kontroli, które to konkretne osoby nie uczestniczą w tych posiedzeniach i wyciągnie wobec nich stosowne konsekwencje.


altW części artystycznej wystąpił teatr z Krakowa ze spektaklem pt. „Aj, waj! czyli historie z cynamonem”, osnutym na motywach kultury żydowskiej.


altWła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież