E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Projekt uchwały dofinansowania in vitro zdominuje sesję Rady Miasta?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 22 lutego 2017 21:40

altW czwartek na sesji Rady Miasta jednym z głównych tematów, i prawdopodobnie najgorętszym, będzie głosowanie nad przyjęciem programu dofinansowania in vitro."Program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Gdańska" zakłada dofinansowanie do 5 tys. złotych każdej z trzech prób, dopuszczonych w tym programie, zapłodnienia pozaustrojowego. To program przewidziany na lata 2017-2020. Skorzystać ma z niego 720 par. W roku 2017 na jego realizację przeznaczonych zostanie 700 tys. złotych, a w latach następnych po 1,1 mln złotych.


- Będę głosował przeciwko temu projektowi uchwały - zapowiedział Piotr Gierszewski, radny PiS. - Powiem dlaczego. Nie chcę uwypuklać kwestii światopoglądu. Ta uchwała moim zdaniem niesie ze sobą pewne niedociągnięcia. Jednym z tych niedociągnięć jest fakt, że ona nie jest skierowana do wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy znaleźli się w tej trudnej sytuacji, którzy od x czasu nie mogą się doczekać potomstwa. I to jest niesamowita tragedia. Ale ten projekt nie jest dla wszystkich. Nawet jeśli przyjmiemy dofinansowanie do tego zabiegu, to jest to 1/3, 1/4 całych kosztów, a te koszty są pomiędzy 15 i 20 tysięcy złotych. Ten projekt jest skierowany do bardzo wąskiej grupy gdańszczan, którzy po prostu mają pieniądze. Druga sprawa. Metoda, która jest opisana jako element programu zdrowotnego. Projekt, który jest przedkładany  przez radnych klubu Platformy Obywatelskiej nie jest metodą leczenia. To jest błąd zasadniczy. Jest to sztuczna metoda, która nie powoduje, że partnerzy po tym zabiegu stają się płodni. My proponujemy gdańszczanom, i mam nadzieję, że ten projekt zostanie uznany przede wszystkim przez Ministerstwo Zdrowia, metodę leczenia naprotechnologię czyli w formie takiej, która powoduje, że poprzez działania medyczne doprowadzamy do płodności czyli do wyleczenia.


Na czwartkowej sesji radni zajmą się 33 projektami, m.in. miejscowymi planami opracowanymi dla Kokoszek Przemysłowych i dla Oliwy - chodzi o działkę w sąsiedztwie Katedry Oliwskiej, na której wybudowane ma zostać osiedle mieszkaniowe. Będzie też projekt uchwały w sprawie współdziałania Gdańska z Sopotem w przygotowaniu i realizacji projektu "Rozbudowa systemów informowania i ostrzegania o zagrożeniach, w szczególności powodziowych dla Gdańska i Sopotu".


Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież