Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po raz 16. nagrodzono miejskich społeczników

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 25 lutego 2017 21:06

Po raz szesnasty wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego za rok 2016 dla Gdańskiej Organizacji Pozarządowej Roku, Gdańskiego Darczyńcy Roku, Gdańskiego Społecznika Roku i Młodzieżowego Społecznika Roku. Nagrodzono również laureatów konkurs "WWW Lech Bądkowski." Wydarzenia, Wartości, Wiedza. Lech Bądkowski. oraz przyznano nagrody akcji "Ciepło na start".Wręczenie nagród poprzedził wykład Jakuba Wygnańskiego "Trzeci sektor w burzliwych czasach. Czas próby" oraz dyskusja panelowa w której udział wzięli Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska; Jerzy Boczoń, Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku; Mikołaj Chrzan, "Gazeta Wyborcza"; Zofia Lisiecka (Fundacja Edukacyjna ODITK), Marta Makuch, Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Dyskusję moderował Jakub Wygnański. W części artystycznej wystąpili artyści ze Stowarzyszenia "Ingenium".


Zanim wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego rozstrzygnięto konkurs "WWW Lech Bądkowski."  Wydarzenia, Wartości, Wiedza. Lech Bądkowski. Była to trzecia edycja konkursu, który obejmował trzy kategorie: plastyczną, poetycką i historyczną.
W kategorii plastycznej pierwsze miejsce przyznano Julii Gzela (Szkoła Podstawowa nr 2 w ZKPiG nr 21). Drugie miejsce zajęła Martyna Burzak (Szkoła Podstawowa nr 2 w ZKPiG nr 21), a trzecie Wojciech Michalski (Szkoła Podstawowa nr 17). W kategorii poetyckiej dla uczniów szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Julii Szady (Gimnazjum nr 48 w ZKPiG nr 2), drugie Wojciechowi Fedanowi (Gimnazjum nr 48 w ZKPiG nr 2), a trzecie Edycie Radziewicz (Gimnazjum nr 2). W kategorii historycznej konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Kacper Kotłowski (Zespół Szkół Samochodowych). Dalsze miejsca zajęli Ksawery Hajdamowicz (VII Liceum Ogólnokształcące) i Daniel Juszczak (Zespół Szkół Samochodowych). Wyróżnienie przyznano Piotrowi Schewe (Zespół Szkół Samochodowych).


alt

Laureaci w konkursie plastycznym


alt

Laureaci w kategorii poetyckiej


alt

Laureaci w kategorii historycznej


Kolejnym elementem gali był wręczenie nagród dla organizacji pozarządowych "Ciepło na start" ufundowanych przez EDF. O wynikach decydowało głosowanie internautów. Pierwszą nagrodę w wysokości 20 tys. zł przyznano Fundacji Żyć z pompą za projekt "Szkoła jedzenia". Drugą nagrodę, w wysokości 15 tys. zł, otrzymała Gdańska Spółdzielnia Socjalna, za projekt "Gdańska Mobilna Biblioteka", a trzecią Fundacja Dr Clown, 10 tys. zł, za projekt "W Klubie Trampolina jest moja Rodzina".


alt


Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego przyznawane są w czterech kategoriach: Gdańska Organizacja Pozarządowa Roku, Gdański Darczyńca Roku, Gdański Społecznik Roku i Młodzieżowy Społecznik Roku. Nagrody wręczali Miłosława Kosmulska, wnuczka Lecha Bądkowskiego i prezydent Paweł Adamowicz, który przepytywał laureatów.


Tytuł Młodzieżowego Społecznika roku 2016 przyznano Filipowi Górskiemu. - Moja przygoda ze społecznikostwem zaczęła się od Młodzieżowej Rady Gdańska, w której jestem do 2013 roku - powiedział Młodzieżowy Społecznik roku 2016. - Myślę, że gdyby nie Młodzieżowa Rad to raczej społecznikiem bym się nie stał. Młodzieżowa Rada dała mi dużo okazji i energii do działania jeśli chodzi o otoczenie wokół siebie. Rodzice nie cieszą się z mojej aktywności społecznikowskiej. Działanie społeczne w wieku licealnym może być trudne, bo trzeba to łączyć z nauką w szkole. U mnie jest z tym ciężko - przyznał Filip Górski.


alt


W kategorii Społecznika roku 2016 nagrodzona została Iwona Karpińska, działająca na rzecz łączenia różnych środowisk i potencjałów w dzielnicy Osowa.


alt


Darczyńcą roku 2016 został Wojciech Majewski, który w 2015 roku przekazał na rzecz Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC 250 000 zł. - Miałem okazję zapoznać się z działalnością Fundacji i wraz żoną bardzo ją doceniłem - wyjaśnił decyzję o wsparciu Fundacji Hospicyjnej Wojciech Majewski. - Postanowiliśmy z żoną przekazać tą kwotę na rzecz Fundacji, szczególnie na Hospicjum dla dzieci.


alt


Nagrodę, 10 tys. zł, w kategorii Organizacja Pozarządowa roku 2016 otrzymała Fundacja Hospicyjna im. Ks. Eugeniusza Dudkiewicza SAC. Wyróżnienia, po 3000 zł, w tej kategorii otrzymały Stowarzyszenie „Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku” i Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”.


alt

Stowarzyszenie „Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku”


alt

Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”


alt

Fundacja Hospicyjna im. Ks. Eugeniusza Dudkiewicza SAC odbiera nagrodę dla Organizacji Pozarządowej roku 2016alt


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież