Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Prezes Krajowej SKOK do Senatu z Rzeszowa

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 17 sierpnia 2011 07:20

altPrezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Grzegorz Bierecki wystartuje w wyborach do Senatu na Podkarpaciu z listy PiS.


- Stworzyliśmy listy wzmocnione merytorycznie. Mamy ambitny plan, aby z naszych list weszły do Sejmu i Senatu wszystkie te osoby, które mają doświadczenie w zarządzaniu i rządzeniu, a nie tylko pracy ustawodawczej - powiedział wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński na konferencji w Rzeszowie.


W woj. podkarpackim wybory do Senatu odbędą się w pięciu okręgach. Z okręgu obejmującego Rzeszów kandyduje prezes Krajowej SKOK Grzegorz Bierecki.

Przedstawiając tę kandydaturę szef rzeszowskiego PiS Stanisław Ożóg argumentował, że Bierecki przez wiele lat pracował w obszarze "szeroko pojętych finansów".


Grzegorz Bierecki to absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył polonistykę w 1989 i podyplomowe studia z zakresu prawa handlowego w 1994. Przyjaźnil się m.in. z Przemysławem Gosiewskim, był też bliskim współpracownikiem tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od 1980 r. Bierecki był związany z opozycją m.in. w Ruchu Młodzieży Szkolnej Trójmiasta i w Niezależnym Wydawnictwie Młodzieżowym Wprost. Od września 1982 rozpracowywany przez WUSW w Gdańsku w ramach akcji kryptonim Reduta oraz Hetman/Syndykat. W 1987 r. m.in. z Andrzejem Sosnowskim i Przemysławem Gosiewskim współorganizował nielegalne Niezależne Zrzeszenie Studentów na UG, przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej NZS; współredaktor podziemnych pism „Impuls” i „Biuletyn Informacyjny”. W maju 1988 był współorganizatorem strajku studenckiego w Gdańsku. 

W 1989 uczestnik obrad Okrągłego Stołu w "podstoliku" ds. nauki i szkolnictwa wyższego; od maja 1989 szef biura ds. kontaktów z organizacjami społecznymi w Krajowej Komisji Wykonawczej (Komisji Krajowej) NSZZ „S”. Od 1990 jest prezesem Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, do powstania której przyczynił się prof. Kaczyński. Od 1992 prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Przed kilku laty system SKOK był obiektem szczególnej uwagi części mediów m.in. Gazety Wyborczej i Polityki. Miała też miejsce próba podporządkowania tych spółdzielczych kas systemowi nadzoru bankowego. Od powstania PiS kasy są blisko związane z tą polityczną formacją. Wspierają też przedsięwzięcia o charakterze społecznym i religijnym. Od 2005 Bierecki to sekretarz Rady Dyrektorów World Council of Credit Union w Madison, USA. Honorowy obywatel kilku miast amerykańskich, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2007).
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież