Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Opozycja obchodziła 15 sierpnia w Bazylice Mariackiej

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 sierpnia 2011 10:11

Opozycja świętowała triumf nad Armią Czerwoną z 1920 r. w gdańskiej Bazylice mariackiej.


Anna Fotyga, była szefowa dyplomacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl zapowiada ofensywę przedwyborczą zaraz po konwencji programowej PiS. Dzień Wojska Polskiego i rocznica zwycięstwa nad bolszewikami pod Warszawą w 1920 roku był dobrą okazją do spotkania w gdańskiej Bazylice Mariackiej luminarzy opozycji.


Tuż po mszy świętej Anna Fotyga, liderka listy PiS w okręgu gdańskim i była szefowa dyplomacji oraz Maciej Łopiński, minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego przyklęknęli na chwilę modlitwy przy sarkofagu Macieja Płażyńskiego i pomniku ofiar tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Podczas spotkania na gościnnej mariackiej parafii u ks. infułata Stanisława Bogdanowicza w niedzielne popołudnie prezydencki minister Łopiński był bardzo oszczędny w słowach. Chętnie dzielił się ogólnymi opiniami z gronem zwolenników, ale unikał wszelkich komentarzy na temat bieżącej sytuacji kraju. Z kolei Anna Fotyga zapowiedziała w rozmowie z nami, że niemrawa dotychczas kampania PiS nabierze tempa wraz  z końcem wakacji.  


- Poczekajmy do konwencji wyborczej planowanej na weekend. Pokażemy pazur, a kampania nabierze tempa. Sama Platforma dostarcza nam argumentów do skutecznej rywalizacji – zapewnia Fotyga, która nie kryła też satysfakcji z faktu, że to Andrzej Gwiazda startuje z poparciem PiS  w okręgu gdańskim do Senatu. Fotyga zadeklarowała też swoje wsparcie w kampanii PiS w sąsiednim gdyńsko-słupskim okręgu.


Wśród gości mariackiej plebanii byli też członkowie Stowarzyszenia Godność m.in. jego prezes Czesław Nowak i Stowarzyszenia Solidarni 2010, kombatanci oraz wdowa po marszałku Macieju Płażyńskim sędzia Elżbieta Płażyńska wraz z dziećmi Jakubem, Katarzyną i Kacprem. Jakub Płażyński opowiadał o perypetiach związanych z obywatelskim projektem ustawy o powrocie do Rzeczypospolitej Polskiej osób pochodzenia polskiego deportowanych i zesłanych przez władze ZSRR.  


W tym towarzystwie nieco zagubiony czuł się tczewski poseł PO Jan Kulas, wolał więc pogawędki o ochronie zabytków niż tematy tyczące rządu Donalda Tuska.


Tym razem na gdańskich obchodach wojskowego święta i Wniebowzięcia NMP zabrakło metropolity gdańskiego ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia.  Duchowny, który dwa dni wcześniej obchodził urodziny, a w niedzielę tuż przed meczem Lechii i Cracovii poświęcił gdański stadion, przebywał bowiem w swojej rodzinnej parafii w Bobrówce na Podlasiu. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież